Age of Empires III (3)
0 %

Třetí díl legendární strategie

Age of Empires je etalonem mezi strategickými hrami. Již prvním dílem, ale hlavně druhým nastavila jakýsi konzervativní přístup ke strategiím, od kterého se posléze odpíchly další herní tituly. Ty se buď nechaly inspirovat a vytvořily velmi podobnou hru, ale spíše převzaly některé prvky a rozvinuly některou z oblastí – ať už ekonomiku, vojenství, možnosti nebo třeba vyrábění.

Jak už název napovídá, jedná se o třetí díl, který navázal na velmi úspěšný díl druhý. Jeho nesporné kvality ostatně potvrzuje fakt, že mezi hráči je hra stále hrána – nejčastěji po síti.

Ve třetím díle je hráč odveden na nový kontinent – Ameriku. Děj hry se váže na období mezi 16. a 19. stoletím, kdy docházelo ke kolonizaci amerického kontinentu, stavbě železnice a všudypřítomným bojům s indiány. Hráč si může vybrat z osmi herních národů. Každý z nich má různé vlastnosti, přednosti i slabiny. Na výběr jsou Španělé, Britové, Francouzi, Portugalci, Holanďané, Rusové, Němci a Ottomani. Proti hráči bude vystupovat dvanáct domorodých kmenů, které mu pochopitelně budou znepříjemňovat stavbu a celkový život. Ovšem posléze s nimi lze uzavřít příměří postavením obchodního centra do středu jejich vesnice. Tím si hráč zajistí jak mír, tak možnost stavět cizí jednotky.

Herní systém je velmi podobný jako u předchozího dílu. Na začátku hráč dostane centrum nebo vůz, který je možné přemístit a rozvinout v centrum jinde. Posléze přichází na řadu klasický sběr surovin, postup do další doby apod. Z Age of Mythology byl přejat systém minibohů, který je nyní představován politiky. Hráč si při postupu do nové doby může vybrat, který ze dvou politiků bude v čelé státu nebo kolonie. Výběr přinese určité výhody v různých oblastech, které náleží do profilu daného politika.

Minimální požadavky na PC:

CPU: 1.4 GHz
RAM: 256 MB
GPU: 64 MB videopaměti 

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Kolonizace Ameriky
  • Boj s domorodými národy
  • Stavba železnice
  • Klasické ovládání

Informace o aplikaci

Licence: Demo
Autor: Ensemble Studios / Microsoft
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.ageofempires3.com/
Velikost souboru: 447,49 MB
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7
Verze: 3
Počet stažení: 7371
Publikováno: 06.12.2012
Poslední aktualizace: 2012-12-06 17:03:47
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Dema her | Strategie | 3D hry

Ohodnoťte aplikaci!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - Age of Empires III

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nejčtenejší články

Nahoru