Mujsoubor.cz

Přihlášení

zapomenuté heslo | nová registrace

Nejlepší programy na úpravu a střih videa

Čas dovolených se přiblížil nebo již dokonce u některých z Vás probíhá a tak se v dnešním článku podíváme na možnosti úpravy videí. Vždyť žádné vzpomínky se nemohou rovnat fotografiím a videím z dovolených a výletů s vašimi blízkými nebo přáteli. Kvalitní záznamový přístroj lze pořídit za několik málo tisícikorun a výsledný film nebo dokument z dovolené může vypadat opravdu profesionálně. Stačí se po návratu z dovolené zaznamenaným datům chvíli věnovat a pomocí některého ze specializovaných programů ještě zvýšit kvalitu a hlavně celkový vzhled videa.

Programů na úpravu videí je na trhu opravdu velké množství. Rozdělíme si je pro to na poloprofesionální (nebo spíše placené) a jednoduché programy (většina je zdarma). Obě kategorie umožňují provádět základní úkony, kterými jsou střih videa, práce s audiem a ukládání do některého z formátů. Placené a sofistikované verze programů nabízí nepřeberné množství nadstavbových funkcí, mezi které patří filtry, úprava pozadí, speciální efekty, práce s titulky a mnoho dalšího.

 Poloprofesionální programy:

Pinnacle Studio

Jedná se o uživatelsky nejoblíbenější program pro editaci videa. Většina začátečníku si tento produkt vyzkoušela nebo s ním dodnes pracuje. Prodává se v mnoha různých verzích (Studio, Studio HD, Studio Plus, Studio HD Ultimate), které se liší cenou a objemem vložené funkcionality.

Hlavní výhoda tohoto programu je v jeho příjemném uživatelském prostředí, které je překvapivě přehledné i přes velké množství možností a funkcí. Negativní reakce však vyvolává nestabilita programu a jeho vysoká náročnost.

 • Licence: Trial
 • Hlavní výhody: komplexní a přitom snadno použitelný software pro pokročilou editaci videa

Pinnacle Studio 15

Adobe Premiere Pro

Klasický program pro úpravu videa, založen na časové lince, která logicky definuje styl práce s programem. Již dlouho je stavěn jako 64-bitová aplikace, takže může využít potenciál vašeho PC do poslední kapky, ale na 32-bitových systémech jej jednoduše nespustíte. Oproti Pinnacle Studiu jsme se posunuli o třídu výš. Editor tak uspokojí náročnější uživatele, kteří ocení rozšířenou funkcionalitu, množství filtrů a výbornou práci s audiem. Cena produktu není nejnižší, ale odpovídá nabízenému produktu.

 • Licence: Demo
 • Hlavní výhody: mocný nástroj pro editaci videa, jehož největší nevýhodou je obrovská komplexnost, kdy je zcela nevhodný pro nenáročné uživatele, kterým by se nelíbila ani cena programu

Adobe Premiere Pro

 

Sony Vegas Pro

Video editor od společnosti Sony je vhodnou alternativou k vynikajícímu Adobe Premiere Pro. Pokud hledáte něco podobného, Sony Vegas Pro je pro vás jistou volbou. Umožňuje všechny nadstavbové funkce a to ve velmi komplexním provedení – HD video, vysoce kvalitní úprava prostorového zvuku, spousta efektů a možnost barevné korekce. Cena opět není nejnižší, ale lze si vybrat z nižších verzí, které se cenově značně odlišují od „našlapané“ Pro verze.

 • Licence: Trial 30 dní
 • Hlavní výhody: Sony tímto programem dokazuje, že v oblasti filmů patří ke světové špičce, protože tento editor může směle konkurovat i řešení od Adobe

Sony Vegas Pro

Jednoduché programy:

 

Avidemux

Velmi oblíbený program na základní editaci videa. Umožňuje ořezávat, přidávat snímky a konvertovat videa do jiných formátů.

 • Licence: freeware
 • Hlavní výhody: kvalitní editor s konverzí různých formátů, zdarma

Avidemux

Cyberlink PowerDirector

Obsáhlý balík programů z rodiny produktů Power nabízí překvapivě rozsáhlou funkcionalitu spojenou s velmi pohodlným ovládáním. S tímto programem budete schopni primárně vylepšovat existující videa, ale budete je moci stříhat a jinak upravovat. Samozřejmostí je převod do různých formátů, obohacených i o přenosná zařízení typu iPod a PSP. Zdarma je logicky pouze testovací verze.

 •  Licence: Shareware
 • Hlavní výhody: přímé vypalování, konverze pro mobilní zařízení

CyberLink Power Director

AVS Video Editor

Velmi prostý program, který je vhodný pro začátečníky a umožňuje snadnou práci s videem. Od jeho nahrání ze záznamového přístroje až po finální úpravy, včetně několika příjemných vymožeností. Vhodný pro majitele slabších počítačů.

 • Licence: Shareware
 • Hlavní výhody: jednoduché a intuitivní ovládání, nenáročný na HW

AVS Video Editor

Windows Movie Maker

Nejznámějším zástupcem a hlavně nejrozšířenějším, je program Windows Movie Maker, který dokonale splňuje potřeby a požadavky začátečníků a nenáročných uživatelů, nabízí příjemné ovládání a je zdarma. Je automatickou součástí Win ME, Win XP a Win Vista. U systému Win 7 byl nahrazen produktem z balíku Windows Live Essentials – Windows Live Movie Maker, která umožňuje stejnou funkcionalitu, jen je více zaměřena na sdílení a sociální sítě.

 • Licence: Freeware
 • Hlavní výhody: součást Windows XP a Vista, jednoduchý editor pro každého

Windows Movie Maker

Publikováno: 3.8.2012   |   Zobrazeno: 36953x

Značky

Podobné články

Nejoblíbenější programy pro editování a stříhání hudby

Nejoblíbenější programy pro editování a stříhání hudby

Natočit opravdu kvalitní video dokáží již i nižší řady mobilních telefonů. I proto počet vytvořených amatérských videonahrávek enormně stoupá. Jenže vytvořit nebo upravit audio stopu k videu, již není tak snadné, jako stisknout knoflík nahrávání a…

5 nejlepších přehrávačů online televizí

5 nejlepších přehrávačů online televizí

  Představte si, jak jedete na dovolenou nebo jen tak vlakem či autobusem, a táhnete sebou televizi. Do baťohu se vám asi nevejde a v kufru se na ní moc nepodíváte. Ovšem v dnešní době má většina z vás notebook nebo netbook. A právě pro vás je…

Pinnacle Studio 15 Ultimate collection

Pinnacle Studio 15 Ultimate collection

Pinnacle Studio 15 Ultimate Collection je sada obsahující grafický program Pinnacle Studio 15 a několik jeho rozšíření, napěchovaných grafickými efekty. S touto sadou si může takřka každý upravit své domácí video jako pravý profesionál. Nová verze…

Jak nahrát hudbu a obrázky do iPhonu

Jak nahrát hudbu a obrázky do iPhonu

V nedávném článku jsme se věnovali hlavně úpravě hudby pro potřeby iTunes i samotné synchronizaci, ale tentokrát půjde o jednoduchý návod, krok za krokem, podle kterého snadno a rychle nahrajete hudbu, potažmo obrázky do svého iPhonu (stejný…

Mějte své oblíbené programy stále při sobě

Mějte své oblíbené programy stále při sobě

Přijdete občas k cizímu počítači a nemůžete s ním pracovat podle svých představ kvůli absenci některý programů, které běžné používáte? Ať už nechcete, nebo nemůžete své oblíbené programy nainstalovat, pomůže vám přenosná USB paměť, kam si…

Diskuse

CE Guy
CE Guy

Ve kterém programu můžu do videa vložit obrázek nebo (v případě když natáčím hru) video druhé?

10.01 17:35 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den,
určitě ve třech prvních zmíněných.

13.01 10:57 reagovat

asd
asd

Jaký z těchto programů je nejméně náročný ? Mám AMD Anthalon 64 3800+ Ati Radeon HD 2900 Pro 2 GB RAM Prosím odpoví někdo ?

20.12 21:45 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den,
nejnáročnější jsou tři první programy - Pinnacle Studio, Sony Vegas Pro a Adobe Premiere Pro. Zkuste tedy některý z ostatních. Windows Movie Maker by z nich měl být tím nejméně náročným.

13.01 10:56 reagovat

Žádosti o rady prosím směrujte do poradny.

Napsat vzkaz

Jméno:
Email:
Vzkaz: