Mujsoubor.cz

Přihlášení

zapomenuté heslo | nová registrace

Nejlepší programy na úpravu a střih videa

Čas dovolených se přiblížil nebo již dokonce u některých z Vás probíhá a tak se v dnešním článku podíváme na možnosti úpravy videí. Vždyť žádné vzpomínky se nemohou rovnat fotografiím a videím z dovolených a výletů s vašimi blízkými nebo přáteli. Kvalitní záznamový přístroj lze pořídit za několik málo tisícikorun a výsledný film nebo dokument z dovolené může vypadat opravdu profesionálně. Stačí se po návratu z dovolené zaznamenaným datům chvíli věnovat a pomocí některého ze specializovaných programů ještě zvýšit kvalitu a hlavně celkový vzhled videa.

Programů na úpravu videí je na trhu opravdu velké množství. Rozdělíme si je pro to na poloprofesionální (nebo spíše placené) a jednoduché programy (většina je zdarma). Obě kategorie umožňují provádět základní úkony, kterými jsou střih videa, práce s audiem a ukládání do některého z formátů. Placené a sofistikované verze programů nabízí nepřeberné množství nadstavbových funkcí, mezi které patří filtry, úprava pozadí, speciální efekty, práce s titulky a mnoho dalšího.

 Poloprofesionální programy:

Pinnacle Studio

Jedná se o uživatelsky nejoblíbenější program pro editaci videa. Většina začátečníku si tento produkt vyzkoušela nebo s ním dodnes pracuje. Prodává se v mnoha různých verzích (Studio, Studio HD, Studio Plus, Studio HD Ultimate), které se liší cenou a objemem vložené funkcionality.

Hlavní výhoda tohoto programu je v jeho příjemném uživatelském prostředí, které je překvapivě přehledné i přes velké množství možností a funkcí. Negativní reakce však vyvolává nestabilita programu a jeho vysoká náročnost.

 • Licence: Trial
 • Hlavní výhody: komplexní a přitom snadno použitelný software pro pokročilou editaci videa

Pinnacle Studio 15

Adobe Premiere Pro

Klasický program pro úpravu videa, založen na časové lince, která logicky definuje styl práce s programem. Již dlouho je stavěn jako 64-bitová aplikace, takže může využít potenciál vašeho PC do poslední kapky, ale na 32-bitových systémech jej jednoduše nespustíte. Oproti Pinnacle Studiu jsme se posunuli o třídu výš. Editor tak uspokojí náročnější uživatele, kteří ocení rozšířenou funkcionalitu, množství filtrů a výbornou práci s audiem. Cena produktu není nejnižší, ale odpovídá nabízenému produktu.

 • Licence: Demo
 • Hlavní výhody: mocný nástroj pro editaci videa, jehož největší nevýhodou je obrovská komplexnost, kdy je zcela nevhodný pro nenáročné uživatele, kterým by se nelíbila ani cena programu

Adobe Premiere Pro

 

Sony Vegas Pro

Video editor od společnosti Sony je vhodnou alternativou k vynikajícímu Adobe Premiere Pro. Pokud hledáte něco podobného, Sony Vegas Pro je pro vás jistou volbou. Umožňuje všechny nadstavbové funkce a to ve velmi komplexním provedení – HD video, vysoce kvalitní úprava prostorového zvuku, spousta efektů a možnost barevné korekce. Cena opět není nejnižší, ale lze si vybrat z nižších verzí, které se cenově značně odlišují od „našlapané“ Pro verze.

 • Licence: Trial 30 dní
 • Hlavní výhody: Sony tímto programem dokazuje, že v oblasti filmů patří ke světové špičce, protože tento editor může směle konkurovat i řešení od Adobe

Sony Vegas Pro

Jednoduché programy:

 

Avidemux

Velmi oblíbený program na základní editaci videa. Umožňuje ořezávat, přidávat snímky a konvertovat videa do jiných formátů.

 • Licence: freeware
 • Hlavní výhody: kvalitní editor s konverzí různých formátů, zdarma

Avidemux

Cyberlink PowerDirector

Obsáhlý balík programů z rodiny produktů Power nabízí překvapivě rozsáhlou funkcionalitu spojenou s velmi pohodlným ovládáním. S tímto programem budete schopni primárně vylepšovat existující videa, ale budete je moci stříhat a jinak upravovat. Samozřejmostí je převod do různých formátů, obohacených i o přenosná zařízení typu iPod a PSP. Zdarma je logicky pouze testovací verze.

 •  Licence: Shareware
 • Hlavní výhody: přímé vypalování, konverze pro mobilní zařízení

CyberLink Power Director

VideoSpin

Velmi jednoduchý program pochází od kvalitního výrobce Pinnacle, což je záruka toho, že i přes svou bezplatnost a omezené funkce půjde o užitečný a použitelný software. Program disponuje časovou osou i dostatečnými možnostmi pro export videa. Promyšlené ovládání je pak u tohoto výrobce samozřejmost.

AVS Video Editor

Velmi prostý program, který je vhodný pro začátečníky a umožňuje snadnou práci s videem. Od jeho nahrání ze záznamového přístroje až po finální úpravy, včetně několika příjemných vymožeností. Vhodný pro majitele slabších počítačů.

 • Licence: Shareware
 • Hlavní výhody: jednoduché a intuitivní ovládání, nenáročný na HW

AVS Video Editor

Windows Movie Maker

Nejznámějším zástupcem a hlavně nejrozšířenějším, je program Windows Movie Maker, který dokonale splňuje potřeby a požadavky začátečníků a nenáročných uživatelů, nabízí příjemné ovládání a je zdarma. Je automatickou součástí Win ME, Win XP a Win Vista. U systému Win 7 byl nahrazen produktem z balíku Windows Live Essentials – Windows Live Movie Maker, která umožňuje stejnou funkcionalitu, jen je více zaměřena na sdílení a sociální sítě.

 • Licence: Freeware
 • Hlavní výhody: součást Windows XP a Vista, jednoduchý editor pro každého

Windows Movie Maker

Publikováno: 3.8.2012   |   Zobrazeno: 46105x

Značky

Podobné články

Nejlepší notebooky pod stromeček 2013

Nejlepší notebooky pod stromeček 2013

Notebooky patří již několik let mezi stálice pod vánočními stromečky. Není se co divit, každý chce/potřebuje mít svůj přenosný počítač. Tento rok ale nebudou už hitem číslo jedna, protože tuto pozici si zaberou zcela jistě tablety. Notebook ovšem jen…

Nejoblíbenější programy pro editování a stříhání hudby

Nejoblíbenější programy pro editování a stříhání hudby

Natočit opravdu kvalitní video dokáží již i nižší řady mobilních telefonů. I proto počet vytvořených amatérských videonahrávek enormně stoupá. Jenže vytvořit nebo upravit audio stopu k videu, již není tak snadné, jako stisknout knoflík nahrávání…

Online kancelářské balíky a užitečné editory

Online kancelářské balíky a užitečné editory

Nastal už čas na zahození obyčejných programů a přesunutí své aktivity čistě do internetových prohlížečů? Podle nabídky nejrůznějších online programů, které donedávna zabíraly gigabajty na našich discích, se zdá, že je tomu tak. Nikdo vás do změny…

10 nejlepších programů pro PC hráče

10 nejlepších programů pro PC hráče

Bez velkého protahování vám dnes představíme 10 programů, které jsou podle nás pro opravdové hráče nepostradatelné. Ne všechny, ne pro každého, ale všichni bychom je měli znát, protože nám mohou v určitých chvílích zpříjemnit herní zážitky, nebo…

15 nejlepší Metro aplikací pro Windows 8

15 nejlepší Metro aplikací pro Windows 8

Windows 8 je tu s námi, v plné verzi, už víc než půl roku, což je doba víc než dost dlouhá na to, aby se objevily nějaké ty zajímavé aplikace pro jeho nové rozhraní Metro, respektive Modern UI. Následující výběr, podle nás, obsahuje opravdu…

Diskuse

CE Guy
CE Guy

Ve kterém programu můžu do videa vložit obrázek nebo (v případě když natáčím hru) video druhé?

10.01 17:35 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den,
určitě ve třech prvních zmíněných.

13.01 10:57 reagovat

David Temirbekov
David Temirbekov

Ale v Movie Makeru to jde taky. (v Live verzi)

07.05 19:49 reagovat

asd
asd

Jaký z těchto programů je nejméně náročný ? Mám AMD Anthalon 64 3800+ Ati Radeon HD 2900 Pro 2 GB RAM Prosím odpoví někdo ?

20.12 21:45 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den,
nejnáročnější jsou tři první programy - Pinnacle Studio, Sony Vegas Pro a Adobe Premiere Pro. Zkuste tedy některý z ostatních. Windows Movie Maker by z nich měl být tím nejméně náročným.

13.01 10:56 reagovat

Žádosti o rady prosím směrujte do poradny.

Napsat vzkaz

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  d 9 5 b 4 3  :
 
Vzkaz: