google-chrome: Neustále se cpe Chrome jako výchozí prohlížeč

Ahoj. Nevím, asi po poslední aktualizaci se mi několikrát během dne nacpe Chrome jako výchozí. Změní ve výchozích programech na Firefox a za hodinu opět. V nastavení Chrome mám vypnuto, tu hlášku při spuštění Chrome dávám dotaz již nezobrazovat. Kde to mohu nějak natvrdo nastavit. Nechci instalovat Chromium, ani portable. Díky, Jirka (už me to s..e :-)

Jirka 16.2.2016 Odpovědi: (3) Odpovědět

Dobrý den, asi nejspolehlivější metoda bude skrze registry. Využijte ale speciálního programového rozhraní, které je uživatelsky přívětivější. Jen upozorním, že stále pracujete se záznamy v registrech, tak se zbytečně neukvapujte a měňte jen to, co doopravdy potřebujete. Stiskněte kombinaci kláves Windows + R a zadejte ComputerDefaults.exe a potvrďte enterem (zachovejte velikost písmen). Okamžitě se spustí nabídka ohledně přístupů k programům a budete si moci nastavit defaultní prohlížeč.

Honza 16.2.2016

Dobrý den. To už jsem dělal a nepomohlo. Co přímo v registrech někde změnit? Díky zatím za radu a pomoc.

Jirka 17.2.2016

Dobrý den, velmi podrobně se tématu věnuje tento článek: https://newoldthing.wordpress.com/2007/03/23/how-does-your-browsers-know-that-its-not-the-default-browser/ jen je v angličtině, tak snad to nebude vadit.

Honza 17.2.2016

Doporučujeme

On-line hry

Wall Fixing Drag Racing Rivals Into the Dead Trigger Beat Em Up Street fight 2D Aquarium Farm Wanted Painter Supra Crash Shooting Fly Cars Axe Throw Panzerkrieg Simulator
Nahoru