Hry a zábava: DOSBOx-potíže s klávesami

Ahoj, na mém notebooku mi přeinstalovali Windowsy a nepříjemný vedlejší efekt jsou problémy s DOSBOxem - předtím jsem v něm dosovské hry spouštěl v pohodě, teď ale nefunguje správně fullscreen. Na klávesový povl alt+enter to nereaguje, vlastně ani na jiné klávesové pokyny (Esc). Zkusil jsem v konfiguračním souboru nastavit fullscreen hned po spuštění, ale výsledek byl ten, že se okno sice roztáhlo na celou obrazovku, ale samotná hra byla zase jen uprostřed v menším okně, okolo byl černý rámec. Můžete prosím poradit, jak to napravit? Díky moc.

Filip 12.10.2012 Odpovědi: (3) Odpovědět

Dobrý den, spusťte soubor DOSBox 0.74 Options.bat - najdete jej přímo ve složce DOSBoxu v Programech Files (případně tam, kam jste program umístil). Spuštěním souboru se otevře konfigurační soubor. Nyní najděte část která začíná slovem fullscreen=false. Změňte ji na následující (před změnou doporučuji zazálohovat buď celý soubor nebo alespoň jeho obsah): fullscreen=true fulldouble=false fullresolution=1280x1024 (případně jiné, záleží na Vašem monitoru) windowresolution=1280x1024 output=overlay autolock=true sensitivity=100 waitonerror=true priority=higher,normal mapperfile=mapper-0.74.map (zde nechte to, co máte v originálním souboru) usecan codes=true Nyní by se měl DOSBox automaticky spouštět ve fullscreen režimu + by měly být vyřešeny další problémy.

Honza 15.10.2012

Dobrý den, systém je Windows XP Professional, DOSBOx je verze 0.74. Děkuji

Filip 12.10.2012

Dobrý den, prosím Vás, jakou verzi operačního systému a DOSBoxu používáte?

Honza 12.10.2012

Doporučujeme

On-line hry

Jumpy Kangaroo Tic Tac Toe Paper Note Draw the Path Connect Animals Onet Kyodai Shoot Up Zombie Challenge Endless Boat Float Zombie Tsunami Online Robot Police Iron Panther
Nahoru