Hry a zábava: DOSBOx-potíže s klávesami

Ahoj, na mém notebooku mi přeinstalovali Windowsy a nepříjemný vedlejší efekt jsou problémy s DOSBOxem - předtím jsem v něm dosovské hry spouštěl v pohodě, teď ale nefunguje správně fullscreen. Na klávesový povl alt+enter to nereaguje, vlastně ani na jiné klávesové pokyny (Esc). Zkusil jsem v konfiguračním souboru nastavit fullscreen hned po spuštění, ale výsledek byl ten, že se okno sice roztáhlo na celou obrazovku, ale samotná hra byla zase jen uprostřed v menším okně, okolo byl černý rámec. Můžete prosím poradit, jak to napravit? Díky moc.

Filip 12.10.2012 Odpovědi: (3) Odpovědět

Dobrý den, prosím Vás, jakou verzi operačního systému a DOSBoxu používáte?

Honza 12.10.2012

Dobrý den, systém je Windows XP Professional, DOSBOx je verze 0.74. Děkuji

Filip 12.10.2012

Dobrý den, spusťte soubor DOSBox 0.74 Options.bat - najdete jej přímo ve složce DOSBoxu v Programech Files (případně tam, kam jste program umístil). Spuštěním souboru se otevře konfigurační soubor. Nyní najděte část která začíná slovem fullscreen=false. Změňte ji na následující (před změnou doporučuji zazálohovat buď celý soubor nebo alespoň jeho obsah): fullscreen=true fulldouble=false fullresolution=1280x1024 (případně jiné, záleží na Vašem monitoru) windowresolution=1280x1024 output=overlay autolock=true sensitivity=100 waitonerror=true priority=higher,normal mapperfile=mapper-0.74.map (zde nechte to, co máte v originálním souboru) usecan codes=true Nyní by se měl DOSBox automaticky spouštět ve fullscreen režimu + by měly být vyřešeny další problémy.

Honza 15.10.2012

Doporučujeme

On-line hry

The Unique Fish Sushi Sensei Word Cookies Online Archery Strike 2 Wanted Painter Box Delivery Trucks Hidden Cat Stretch Parkour Run Cross That Road
Nahoru