Utility a ostatní: Jak rozdělit disk?

Ahoj, chtěl bych na svém notebooku rozdělit disk na dvě části. Na první bych měl jen data a na druhé programy a Windows. Jak to provedu? Btw mám windows 8.

Marčus 12.3.2013 Odpovědi: (2) Odpovědět

Dobrý den,
ideální variantou je vytvořit dva oddíly (partitions) přímo při instalaci systému. Instalátor Windows tuto funkcionalitu obsahuje defaultně. Stačí si vybrat velikosti jednotlivých částí a na předem zvolenou pak instalovat systém.
Pokud už máte systém instalován,lze rozdělit disk na svazky. Postup je zde: Ovládací panely - Nástroje pro správu - vlevo Správa disků. Pak stačí vybrat diskový oddíl s dostatkem volného místa, kliknout na něj pravým a zvolit Zmenšit svazek. Vložte požadovanou velikost a nový svazek posléze pojmenujte. Tak vznikne nový svazek pro Vaše data.
Případně můžete využít služeb některého z programů: http://mujsoubor.cz/hledej?search_query=partition&search_btSend=

Honza 12.3.2013

Nebo si taky můžeš na CD či DVD dát windows 98 ultimate boot disk a tam máš speciální program ktery nalezneš v more tools a clon disk :D
ale je to naprd proč to sem vlastně píši ? :DDDD

filip bažant 11.3.2014

Doporučujeme

On-line hry

Kings and Queens Solitaire Tripeaks Neon Rocket MR TONI Miami City Hero Rescue Puzzle Sudoku Classic WW1 Battle Simulator Tractor Mania Stickman Fighter 3D Fists of Rage Gangsters
Nahoru