Amazon chystá k připravovanému seriálu i hru ze světa Pána prstenů

Americká společnost Amazon se pouští do dalšího projektu ze světa J. R. R. Tolkiena a po ohlášeném seriálu Lord Of The Rings přichází s stejnojmennou hrou. Ve spolupráci s čínskou vývojářskou firmou Leyou Technologies se postarají o MMO (Massively multiplayer online), které bude volně dostupné (free to play) a mělo by se odehrávat v době dávno před filmovou trilogií. Stejně nebude hra LOTR nijak propojena s chystanou TV sérií a přesněji tak půjde o zpracování prvních třech literárních knih zabývajících se událostmi Druhého Věku.

Pro zajímavost: právě v tomto období byly ukována prsteny moci a jeden hlavní prsten, který zůstal jako jediný nepoškozený po velké bitvě Poslední Aliance.

Co nás čeká a kdo to má na starosti?

Podle vyjádření Athlon Games, dceřiné společnosti od Leyou Technologies, se „podíváme na události dávno před Pánem prstenů, budeme objevovat nové lokality, lidí i charaktery - vše neviděné a nezpracované jinak, než knižně“. Aktuální plán je takový, že hra poběží na Amazon technologii, stejně se v Amazonu se postarají i o hlavní vývoj hry a Leyou připadne implementace free to play prvků a live služby. Jeden z obsahově nejbohatších fantasy světů se tak dočká dalšího rozšíření na PC i konzole.

Zbývá tak jen doufat, že tým v Amazon Game Studios, který dosud nevydal žádný MMO titul, se se zakázkou popere statečně a přinese plnohodnotnou hru bez zbytečných Pay 2 Win mechanismů. Celá by měla být postavena na Lumberyard engine, což je v podstatě modifikovaný CryEngine. Datum vydání hry ještě nebyl oznámen.

Čekání si můžete zkrátit volně dostupným titulem The Lord Of The Rings Online z roku 2007.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 3 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru