Jak nainstalovat Skype do PC

Skype je program, díky kterému se můžete snadno spojit se svými blízkými. Zdarma Vám totiž dokáže zprostředkovat audio i video kontakt s kýmkoliv na celém světě, kdo má tento program také nainstalován. A právě instalaci tohoto programu se nyní budeme věnovat.

Nemůžete se přihlásit do svého Skypu? Přečtěte si náš návod na obnovu hesla.

První krok, který je nutno učinit ještě před samotnou instalací, je samozřejmě stáhnutí programu a jeho uložení do Vašeho počítače. Skype si můžete stejně jako celou řadu dalších programů stáhnout zdarma na našem serveru, odkaz na jeho stažení naleznete pod tímto článkem.

Po stáhnutí klikněte rovnou na instalační ikonu Skype. Po povolení spuštění programu na svém počítači se zobrazí malé instalační okno. V tom se bude odehrávat samotná instalace programu a případné odstranění jeho předchozích verzí. Není třeba na nic klikat ani nic potvrzovat. Instalace se po několika minutách sama dokončí, okno se zavře a Vám se na ploše objeví modrá ikonka Skype.

Samotné spuštění programu pak provedete právě poklikáním na tuto ikonu. Po spuštění se otevře přihlašovací okno, kde vložíte své údaje, pokud jste již Skype dříve používali. Jestliže ještě účet u Skype založený nemáte, stačí vpravo kliknout na nápis „Vytvořit nový účet“.

 

Vytvoření nového účtu v programu Skype

Ihned po kliknutí Vám bez varování vyskočí okno Vašeho prohlížeče, kde můžete začít se založením účtu. Vyplnit je nutné Vaše jméno, příjmení a emailovou adresu. V profilových údajích je nutné vyplnit pouze Zemi a Jazyk. Tyto parametry jsou však automaticky nastaveny. Ostatní údaje můžete vyplnit také, nebo si budete moci doplnit později.

V další volbě zvolte z roletkového menu, jak budete Skype využívat. Pravděpodobně tedy zvolíte, že pro soukromé účely. Poté si stačí zvolit přezdívku, pod kterou budete vystupovat. Pokud bude Vámi zvolená přezdívka obsazena Skype Vás na to upozorní a nabídne jiné varianty Vašeho jména. Dále je třeba vyplnit Vaše přihlašovací heslo a ověřovací kód. Stisknutím tlačítka „Souhlasím – pokračovat“ se Vám účet automaticky vytvoří.

Na následující obrazovce Vám program ještě nabídne dobytí kreditu pro případ volání na mobily či pevné linky. Pokud však program budete užívat pouze s lidmi, kteří ho také mají, kredit nabíjet nemusíte a můžete pokračovat na poslední obrazovku s potvrzením vytvoření Vašeho účtu.

Přihlášení přes Facebook

Do programu Skype se můžete přihlásit i přes svůj Facebook účet - jde o jednu ze tří variant, které se vám hned po spuštění přihlašovací obrazovky nabídnout.

První přihlášení

Pro přihlášení stačí spustit program a zadat přihlašovací jméno a heslo, které jste si zvolili při vytváření Vašeho účtu. Po přihlášení Vás Skype požádá o kontrolu Vašich audio a video zařízení a případného nastavení obrázku profilu. Oboje samozřejmě půjde nastavit i později, můžete tedy kliknout na závěrečné tlačítko „Začít se Skype“ a pustit se do hledání kontaktů a telefonování s Vašimi přáteli.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 3.5
Hlasováno: 20 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Helena
Helena

Dobry den mam novou verzi SKYPE me to jde ale protistrane kdyz vola to nezvoni a hned se objevipristup do meho obydli i kdyz tam nejsem se to propoji samo bez toho ze bych to prijala co s tim muzete mi poradit Dekuji

10.12.18 17:40 reagovat

Ruda
Ruda

Asi po dvou letech jsem chtěl použít volání přes Skype. Bohužel neúspěšně, zajímavé je, že příchozí hovory fungovali normálně ale já se nikam nedovolal. Skype jsem odinstaloval a zkusil nainstalovat nejnovější verzi ale stále mě to hlásí "bohužel se nám nepodařilo připojit ke Skypu".Zkoušel jsem to i při vypnutém antiviru a firewalu, je to ale pořád to samé. Internet funguje bez problému, chyba bude asi někde v nastavení.Nyní používám Google Chrome a XP. Můžete mi poradit co s tím. Děkuji.

06.06.17 19:28 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, bohužel, největší problém je v použitém operačním systém - Windows XP již delší dobu nejsou podporovány. Doporučuji přejít minimálně na Windows 7, případně nejlépe rovnou na Windows 10.

13.06.17 12:00 reagovat

Emilie
Emilie

U mě je to stejný případ jako u Honzy z 13.6. Prosím, poraďte. Dík. Emilie

16.11.17 21:28 reagovat

Jirka
Jirka

Dobrý den, prosím o radu, jak vyřešit hlášku Skypu "Nelze zahájit video. Zkuste uzavřít některý z programů, který by webkameru mohl využívat." Jak ho rozpoznat ve Správci úloh? Který by to mohl být? DĚKUJI.

25.01.17 14:20 reagovat

Karel
Karel

Jak zanechat na skype mému kontaktnímu partnerovi nějakou videozprávu když není online? Děkuji

27.04.16 14:03 reagovat

j.t.
j.t.

mohu pouzit na zalozeni skypu jinou emailovou adresu nez od microsoftu - napr gmail? dekuji J.

10.01.16 03:35 reagovat

Nejčtenejší články

Doporučujeme

Nahoru