Hry a zábava: Hra ve Steamu vyžaduje admin práva

Dobrý den,
nově naisntalována hra Age of Empires III přes Steam se nainstalovala pod Admin účet a při každém spuštění vyžaduje práva admina. Dá se s tím něco dělat, aby šla spouštět jako všechny ostatní hry pod Userem? Díky

Ilja2001 26.11.2016 Odpovědi: (2) Odpovědět

Dobrý den,
klikněte na spouštěcí ikonu pravým tlačítkem a zvolte Vlastnosti. Klikněte na záložku Zabezpečení. V horní tabulce zvolte uživatele, kterému chcete přiřadit práva hru spouštět a klikněte na něj. Následně se přesuňte do spodní tabulky a klikněte na tlačítko Upřesnit. Dostanete možnost upravit práva pro daného uživatele. Nastavte si tak oprávnění, která potřebujete.

Honza 30.11.2016

Děkuji za odpověď a zasílám moje další poznatky, byť trochu opožděně.
Navržené řešení problém nevyřešilo. Přidal jsem uživatele, nastavil oprávnění a hra při spouštění stále vyžaduje práva admina. Zkusil jsem uživateli změnit oprávnění na admina a přesto pořád vyskakuje při spouštění hry nutnost odklepnutí okna (UAC) s potvrzením přístupu, nyní už samozřejmě bez hesla. Zajímavé, že to dělá pouze u této jediné hry přes Steam.
Zatím jsem to vyřešil "pololegálně" tak, že jsem si sehnal instalačku hry a nainstaloval s klíčem zakoupeným přes Steam. V tomto případě, kdy se hra nespouští přes Steam, jde spustit normálně pod uživatelem bez administrátorských práv.

Ilja2001 28.12.2016

Doporučujeme

On-line hry

Hero Rescue Puzzle Stickman Fighter 3D Fists of Rage Relic Runway Ludo Wizard Game (člověče nezlob se) Color by Numbers Sudoku Classic ASMR Slicing Tractor Mania Eternal Fury
Nahoru