Internet a sítě: DLNA server

Dobrý den, co je to DLNA server a k čemu slouží?

Cody 11.10.2012 Odpovědi: (4) Odpovědět

DLNA je nezisková organizace (založená společností Sony), která se stará o standardizaci propojení nejrůznějších multimediálních zařízení (PC, televize, tiskárna) tak, abyste na nich měl vždy přístup k vlastním datům. Právě DLNA server (NAS servery - malá velikost, bez displeje, standardní výkon) slouží k uložení těchto dat a jejich šíření do koncových zařízení skrze router, připojený do místní sítě.

Honza 11.10.2012

A když je DLNA server napsaný u TV?

Cody 12.10.2012

Dobrý den, obvykle je DLNA serverem buď přímo Váš PC, nebo právě specializované řešení v podobě NAS serverů. U TV se pravděpodobně jedná pouze o podporu tohoto druhu připojení.

Honza 12.10.2012

Po získání dalších zkušeností uvedu svoje odpovědi na pravou míru - u TV se pod pojmem DLNA myslí podpora tohoto standardu. Tedy, že televize je schopna přijímat data skrze tento protokol a rozumí si tak s PC nebo právě NAS serverem. Pokud nemáte specializované zařízení, tak jednoduchým řešením, jak dostat svá digitální data do TV je připojit TV k routeru (ideálně LAN kabelem - UTP) a na PC připojeném ke stejnému routeru nainstalovat a spustit některý z programů pro vytváření DLNA serveru, např. PS3 Media Server: http://mujsoubor.cz/sdileni-souboru/ps3-media-server Tímto způsobem tak získáte přímo z TV přístup k souborům uloženým na PC (povětšinou se však podpora týká pouze multimédií - videa, hudba a obrázky). Další z možností je zakoupení síťového disku a jeho připojení k routeru.

Honza 8.1.2015

Doporučujeme

On-line hry

Color by Numbers Eternal Fury Tractor Mania Ludo Wizard Game (člověče nezlob se) Stickman Fighter 3D Fists of Rage Neon Rocket ForceZ.io ASMR Slicing Kings and Queens Solitaire Tripeaks
Nahoru