Multimédia: Ventilátor do PC skříně

před nedávnem sem si koupil přídavný 3pinový větrák do skříně, ale nefungoval. zkusil jsem tedy jiný a taky starý větrák od procesoru ale se stejným výsledkem. v BIOSu se nevyznám a ani manuál moc nepomohl. větrák procesoru který má připojení hned vedle funguje v pořádku tak vážně nevím. prosím poraďte někdo

Drapák 26.9.2012 Odpovědi: (5) Odpovědět

Dobrý den, u větráku by mělo stačit zapojení do příslušného 3-pinového konektoru na Vaší desce (případně i 4-pinového, v tom není problém). Není třeba nic povolovat. V Biosu je pak možné otáčky nastavovat (ale pouze u 4-pinových, 3-pinové mají automatické přizpůsobení aktuální teplotě zařízení).

Honza (administrátor) 26.9.2012

jenže po připojení se nic nestalo. vypadáto jako kdyby do něj vůbec nešel proud.

Drapák 26.9.2012

Dobrý den, v daném případě se obávám, že nejsem schopen Vám na dálku pomoci - může se stát, že je nefunkční konektor nebo samotný větrák. Doporučuji se stavit přímo u odborníka.
Další možností je vyzkoušet, zda jde do napájení proud zkoušečkou nebo větrák zapojit přímo do zdroje (ne do základní desky). Je tam také 12V, ale odpadá tam možnost regulace otáček a větrák poběží pořád naplno. Pro ověření to ale stačí.
Prosím, napište typ základní desky a ventilátoru, kvůli prohlédnutí dokumentace.

Honza (administrátor) 27.9.2012

ve zdroji jede v pořádku. základní deska je ASUS M2N68-AM PLUS a ventilátor je Acutake FAN80

Drapák 27.9.2012

Dobrý den, ještě upřesňující dotaz - jaké má označení konektor, do kterého se snažíte zapojit nový větrák (CHA_FAN, PWR_FAN)?

Honza (administrátor) 28.9.2012
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

On-line hry

Jelly Shift Drop Maze Bubble Shooter Free 2 Adam and Eve: Cut The Ropes Puzzle Love Mummy Hunter Checkers RPG: Online PVP Battle Reap Stack Fall
Nahoru