pinnacle-studio-15: stažení videa z kamery

zdravím, stáhl jsem si zkušební verzi PS 15. Program může být dobrý. ALE můj problém je, že nevím jak stáhnout video z kamery do PC. Digi kamera SONY na kazety miniDV, v PC do USB se kamera nechytne, v PS 15, klikám na "ostatní zařízení" a nic. Zkoušel jsem kameru připojit i přes "nějaký graber" a stejně nic. Co mi v PC asi chybí v instalaci a kde to najdu?, dík,

petr 3.12.2013 Odpovědi: (8) Odpovědět

Dobrý den,
pro tento účel je třeba použít FireWire, nikoli USB kabel. FireWire bývá jinak označován jako IEEE-1394 nebo iLink u Sony.

Honza 4.12.2013

Ach jo. Do loňska jsem měl jen starý "Premio", ale ten měl 1394. Teď mám Packard Bell, má sice "všechno" lepší, ale je vidět, že vstupy jen hdmi a usb mi v tomto případě nepomůžou. ( Kamera má výstupů spousty ). No tak najdu na půdě starý Premio, uvidím, jestli stáhnu Pin 15, nebo něco jiného, protože tam v XPéčku něco jde, co naopak PB zase v W 7 nejde. A vyhodit sice trochu starší, ale v té době špičkovou kameru Sony a nahradit ji něčím s SD kartou, abych kartu mohl vrazit do tohodle PB, to se mi také nechce.
Moc dík, za odpověď, petr

Petr 5.12.2013

Dobrý den,
bohužel je tomu tak - pokud můžete pro tento účel oprášit starý stroj, jedná se o nejjednodušší a nejlevnější variantu. Dále by bylo možné doplnit do slotu ExpressCard speciální FireWire kartu, ale to samozřejmě vyžaduje nákup karty a existenci slotu ve Vašem ntb. Poslední možnost, redukce FireWire na USB nebo HDMI se ještě nikomu neosvědčila nebo mu nefungovala, takže i kdybyste nějaký takový prostředek našel, tak jej nedoporučuji.

Honza 6.12.2013

Zdravím, mám další možnost, trochu vyzkoušenou, jak dostat to video do NTB. Mám u televize DVDrekorder s HDD. Pustím kameru přes ty 3 barevné konce přes DVD do TV. Koukám a současně nahraju video do rekorderu. Potom zkopíruju na DVD disk a ten do NTB. To by bylo dobré, ale když na tom HDD video zkrátím, sestříhám, jako když vypouštím reklamy, tak potom v NTB při zpracování se mi to u těch sestřihů pozastaví, zkostečkuje a rozjede za chvilku. Čili nedá se na to koukat. To když použiju z PC,mám Win7, ten program W LiveMovieMaker.A i když v tomto programu vidím nějaké nůžky, nevím, jestli tím jde video sestříhat. To samé, jestli to jde v tomto Pin 15.Takže, prosím, poradíte nějaký ne moc složitý program-jsem důchodce samouk-, který bych použil na to video k sestříhání? A ještě třeba i samostatný prográmek, kterým bych z toho videa odstranil původní zvuk? T.j.mé plácání při natáčení a zvuky ulice? Přidám potom nějakou doprovodnou hudbu a udělám disk pro příbuzenstvo pro přehrání v jejich…

petr 8.12.2013

Dobrý den,
bohužel zkombinovat jednoduchost a zároveň funkčnost moc nelze. Doporučuji proto buď Vámi zmíněný Pinnacle nebo Sony Vegas: http://mujsoubor.cz/uprava-a-strih-videa/vegas Právě ve Vegas prostředí se stříhá, přidává a odebírá zvuková stopa velmi snadno, ale zároveň je to program, který nabízí neskutečné množství funkcí a nástrojů. Osobně proto doporučuji Sony Vegas s tím, že se nejprve podívejte na pár základních tutoriálů, které Vám pro střih a přidání hudby budou bohatě stačit.

Honza 9.12.2013

Vlastním kameru SONY CCD-TRV228E - analogová na 8 mm pásek a video přehrávám do počítače přes interní TV kartu - napojeno na ni mám i video a přes něj i set-to box s HDD .Tak mohu přehrávat kazety z videa , kamery i záznamy z HDD v set-top boxu.Kameru mohu samozřejmě připojit i k videu a nahrát záznam do PC,obrovská nevýhoda proti digitálním kamerám je nutnost přehrát celý záznam a pak v PC zpracovávat. Spousta času a elektřiny tak příjde na zmar. Tento postup jsem používal roky , než jsem si koupil digitální videokameru , z níž jde záznam 8 hodin přesunout zhruba za 20-25 minut.Na trhu je dost TV karet interních i externích.

Břetík 29.12.2013

pokud máš v počítači dirku na SD kartu tak s kamery videj SD kartu a strč to do toho PC ;)

ta neznámá 11.6.2014

V Pinnacle 15 není funkční krok Nahrát komentář a to ani s interním mikrofonem ani s externím přes zvuk. kartu. Postupuji přesně dle manuálu. Děkuji.

Milan Syrovátko 26.1.2019

Doporučujeme

On-line hry

Jetpack Joyride Zombie Royale.IO Rotative Pipes Puzzles Pocket Wing Arrow's Adventure Puffy Cat Fruit Legions: Monsters Siege Stickman Team Force 2 Mad Doctor
Nahoru