Aktualita: Brány Skeldalu – vyjde port na iOS a Android?

Česká legenda v podobě tahové RPG jménem Brány Skeldalu se může dočkat svého portu na chytré telefony a tablety. Proč pouze může? Jednoduše proto, že je potřeba vybrat dostatek peněz, aby mohla portace proběhnout.

Původní autor hry – Jindřich Rohlík (Napoleon Games) se rozhodl po patnácti letech od vypuštění Bran Skledalu do českých herních vod o opravdu zajímavý krok – portaci na platformy iOS a Android. Následný výsledek pak hodlá nabídnout široké veřejnosti a to kompletně zdarma a bez reklam. Takové rozhodnutí však vyžaduje nemalou sumu peněz, jelikož je třeba předělávku (resp. čas vývojáře) zaplatit. Jindřich Rohlík se pro tento účel rozhodl využít nově rozběhnutou českou obdobu Kickstarteru – Startovač. Celkově bojuje o částku 180 tis. Kč, která pokryje všechny potřebné kroky pro úspěšný port. Díky velkému časovému rozestupu, kompletně odlišným platformám a hlavně použitému HW (a z něj plynoucím použitím assembleru a čistého Céčka pro vývoj původní verze) bude třeba hru prakticky kompletně přepsat do nového kódu za použití C++ či jiného OO jazyka. Herní logika, grafika i vše ostatní však zůstane shodné s původní verzí – ostatně jde pouze o port, nejedná se o žádný prequel, sequel nebo HD port.

Souboj se skřetem

V době psaní článku zbývá do konce 53,5 dne a projekt podpořilo celkovou částkou 34 tis. Kč již 42 Startérů. Zajímavostí je využití jednoho z maximálně dvou možných nejvyšších donate levelů Koproducent v hodnotě 19 999 Kč. Starteři mají na výběr celkem patnáct různých úrovní příspěvků, které si liší finančním objemem, nebo odměnami, které z přispění plynou. Za povšimnutí stojí rozhodně úroveň Tester (iOS nebo Android). Získáte tak přístup ke hře dříve než ostatní a zároveň pomůžete s jejím vývojem aktivním testováním

Pokud tedy chcete přerod hry na mobilní platformy podpořit jakoukoli částkou, neváhejte a učiňte tak ještě dnes a to zde: Startovač Brány Skeldalu.

Zároveň se nemusíte bát, že vaše peníze přijdou na zmar - kdyby se nakonec nepodařilo vybrat dost na vývoj, peníze se startérům vracejí. :-)

Pro všechny milovníky driád, mamutů, Temného úsvitu, skvělých hádanek a zapeklitých logických hříček s teleporty jde skoro o povinnost. Ostatním doporučuji shlédnout video prezentaci nebo vyzkoušet plnou verzi původní hry pro PC. Odkaz k jejímu stažení najdete hned pod článkem.

Aktualizace 31.5.2013:

A díky jednomu velkému fanouškovi, který do hry vložil téměř 100 000 Kč, se podařilo projekt zafinancovat! Můžeme se tedy těšit na mobilní Brány Skeldalu a kdo ví co v budoucnu dalšího. Třeba anglickou verzi? Každopádně budeme tento projekt dále sledovat. a hned jak bude mobilní hra vydána, najdete ji i mezi aplikacemi na MujSoubor.czBrány Skeldalu (iOS, Android)

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru