Aktualita: Brány Skeldalu – vyjde port na iOS a Android?

Česká legenda v podobě tahové RPG jménem Brány Skeldalu se může dočkat svého portu na chytré telefony a tablety. Proč pouze může? Jednoduše proto, že je potřeba vybrat dostatek peněz, aby mohla portace proběhnout.

Původní autor hry – Jindřich Rohlík (Napoleon Games) se rozhodl po patnácti letech od vypuštění Bran Skledalu do českých herních vod o opravdu zajímavý krok – portaci na platformy iOS a Android. Následný výsledek pak hodlá nabídnout široké veřejnosti a to kompletně zdarma a bez reklam. Takové rozhodnutí však vyžaduje nemalou sumu peněz, jelikož je třeba předělávku (resp. čas vývojáře) zaplatit. Jindřich Rohlík se pro tento účel rozhodl využít nově rozběhnutou českou obdobu Kickstarteru – Startovač. Celkově bojuje o částku 180 tis. Kč, která pokryje všechny potřebné kroky pro úspěšný port. Díky velkému časovému rozestupu, kompletně odlišným platformám a hlavně použitému HW (a z něj plynoucím použitím assembleru a čistého Céčka pro vývoj původní verze) bude třeba hru prakticky kompletně přepsat do nového kódu za použití C++ či jiného OO jazyka. Herní logika, grafika i vše ostatní však zůstane shodné s původní verzí – ostatně jde pouze o port, nejedná se o žádný prequel, sequel nebo HD port.

Souboj se skřetem

V době psaní článku zbývá do konce 53,5 dne a projekt podpořilo celkovou částkou 34 tis. Kč již 42 Startérů. Zajímavostí je využití jednoho z maximálně dvou možných nejvyšších donate levelů Koproducent v hodnotě 19 999 Kč. Starteři mají na výběr celkem patnáct různých úrovní příspěvků, které si liší finančním objemem, nebo odměnami, které z přispění plynou. Za povšimnutí stojí rozhodně úroveň Tester (iOS nebo Android). Získáte tak přístup ke hře dříve než ostatní a zároveň pomůžete s jejím vývojem aktivním testováním

Pokud tedy chcete přerod hry na mobilní platformy podpořit jakoukoli částkou, neváhejte a učiňte tak ještě dnes a to zde: Startovač Brány Skeldalu.

Zároveň se nemusíte bát, že vaše peníze přijdou na zmar - kdyby se nakonec nepodařilo vybrat dost na vývoj, peníze se startérům vracejí. :-)

Pro všechny milovníky driád, mamutů, Temného úsvitu, skvělých hádanek a zapeklitých logických hříček s teleporty jde skoro o povinnost. Ostatním doporučuji shlédnout video prezentaci nebo vyzkoušet plnou verzi původní hry pro PC. Odkaz k jejímu stažení najdete hned pod článkem.

Aktualizace 31.5.2013:

A díky jednomu velkému fanouškovi, který do hry vložil téměř 100 000 Kč, se podařilo projekt zafinancovat! Můžeme se tedy těšit na mobilní Brány Skeldalu a kdo ví co v budoucnu dalšího. Třeba anglickou verzi? Každopádně budeme tento projekt dále sledovat. a hned jak bude mobilní hra vydána, najdete ji i mezi aplikacemi na MujSoubor.czBrány Skeldalu (iOS, Android)

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Diskuze

Pro přispívání do diskuze se musíte nejprve přihlásit. Prihlásit se

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 3. díl

217485 přečteno

Doporučujeme

Nahoru