Porovnání nejlepších antivirů za únor 2017

Společnost AV-Comparatives se s železnou pravidelností zaměřuje na testování účinnosti a spolehlivosti řady antivirů. V článku tak najdete výsledky online testů řady antivirů za únor 2017. V přehledném grafu uvidíte jak jejich úspěšnost v odhalení nejrůznějších hrozeb, tak i míru falešných poplachů. Ty jsou totiž podobně důležitým ukazatelem.

Testovací PC:

  • Windows 7 Home Premium SP1 64-bit
  • nainstalovány běžné aplikace jako Adobe Flash, Acrobat Reader, Java apod.
  • otestováno 383 škodlivých URL

Graf online testu antivirů za únor 2017

V interaktivním grafu najdete výsledky všech testovaných antivirů. Jedná se o 21 vzorků nejnovějších verzí daných programů (většina lze zdarma stáhnout a používat/vyzkoušet). Řazení antivirů odpovídá abecedě a nikoli úspěšnosti, či kvalitě daného programu.

Seznam testovaných antivirů:

Červenou barvou AV-Comparatives označuje neodhalené problémy, žlutá barva zobrazuje případy, kdy antivir nechal výsledné rozhodnutí na uživateli a zelená části pak ukazují na správně odhalené škodlivé weby apod. Grafem ještě prochází oranžová čára s čísly, která se zaobírá velmi důležitou metrikou - falešnými poplachy. Zmíněné číslo odkazuje na počet případů, kdy byl jako hrozba označen neproblémový a neškodlivý web/soubor.

Výsledky testu antivirů únor 2017

Rada od AV-comparatives:

Pravidelnou aktualizací instalovaných programů výrazně snížíte riziko nákazy vašeho PC.

Zdroj: https://www.av-comparatives.org/real-world-protection-test-february-2017/

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Nahoru