Co nabízí Netflix v ČR?

Je to tady, od ledna 2016 je v České republice oficiálně dostupný Netflix. Končí tak éra falšování původu IP adresy (proti kterému chce Netflix bojovat) pomocí VPN, konečně si můžete ty nejlepší filmy a seriály online ve skvělé kvalitě užít legálně.

Měsíční předplatné=nic nevlastníte

Netflix funguje jako Spotify, Google Music, MS Office 365 a podobné služby, které z konkrétních produktů nadělaly spíše platformy, které může každý za mrzký poplatek používat. Kdo by nedal dvě stovky za neomezené sledování kvalitního obsahu, když za tu cenu není ani jeden bluray disk s dobrým filmem? Kdy by nedal 150 Kč za perfektní sbírku hudby, když za tu cenu nepořídí ani jedno hudební CDčko? Dokonce i úsilí vynaložené ke stahování a zprovozňování pirátského obsahu a softwaru najednou nevypadá tak atraktivně…

Když dáte ale pěti společnostem po dvou stovkách měsíčně… ano, právě tento nenápadný, ale stálý odliv peněz z peněženky (respektive z účtu) na vás čeká, a když přestanete platit, nemáte nic, protože ztratíte přístup ke službě – a žádný produkt jste si přece nekupovali. Toto není kritika, spíše by si každý uživatel měl dobře rozmyslet, jestli je pro něj vůbec předplácení podobných služeb vůbec vhodné, nebo zda pak nebude naštvaný, že roky platil a nic z toho nemá.

Žádná čeština a skvělý obsah

Hned zkraje si musíme přiznat, že český Netflix není moc český. Je spíše zpřístupněný i pro obyvatele České republiky. Rozdíl je to vcelku zásadní, protože lokalizované není vlastně nic. Prostředí ani pořady. I náročný český divák je přitom už zvyklý třeba na dabované i otitulkované moderní televizní kousky, klidně i souběžně s anglickou verzí – praktikuje to takhle například HBO, které se může pochlubit ještě lákavějším vlastním obsahem než Netflix (superhit Hra o trůny hovoří za vše).

V současné době je Netflix pouze pro v angličtině zdatné, kteří si vystačí s originálním zněním. To omezuje cílovou skupinu Netflixu poměrně zásadně, Češi nejsou nějací lingvističtí přeborníci, angličtina se tu masově začala vyučovat poměrně nedávno - a popravdě zdaleka ne každý porevoluční žák se může pochlubit tím, že angličtinou vládne dostatečně na to, aby si užil anglicky mluvený film či seriál, byť by byl s anglickými titulky – navíc spousta z těch, kteří by to zvládli, to považuje za nepohodlné. Do Netflixu jdou sice titulky vložit přes plugin do Chromu, ale co si budeme povídat, to není způsob, jakým bychom takovou službu chtěli používat, vloženým úsilím to už konkuruje onomu obsahu pirátskému. Ale nebuďme hned přehnaně kritičtí, Netflix u nás teprve startuje…

 Skvělý je ale obsah, který Netflix nabízí. Kromě všemožných filmů a seriálů od ostatních studií produkuje i vlastní obsah, zejména pak:

  • House of Cards
  • Daredevil
  • Orange is the New Black
  • Jessica Jones
  • Chef’s table

Cena a zkušební měsíc

Jak je u podobných služeb zvykem, i Netflix se vás snaží nalákat zkušebním měsícem zdarma. Jak je ale také běžné, už při bezplatné registraci musíte vyplnit své platební údaje, aby si Netflix mohl nerušeně po skončení trial verze začít strhávat poplatky. Sice vás přitom ujišťuje, že vám před vypršením trialu pošle email, abyste mohli předplatné zrušit, ale člověk je tvor líný a spíš věci neudělá, než udělá… Stejně tak je chytře zvolené zaškrtávací políčko pod registračním formulářem, které musíte zaškrtnout, aby vám nechodily reklamní emaily – většinou je to logicky naopak, zde ale neaktivita opět znamená variantu lepší pro Netflix.

Netflix nabízí tři druhy předplatného – základní, standardní a prémiové. To základní bychom asi moc nedoporučili, nenabízí totiž obsah ve vysokém rozlišení (HD). Standard už ano, k tomu navíc můžete sledovat i na dvou zařízeních naráz, takže jde o řešení vhodné i do vícečetné domácnosti. Prémiové členství bychom pak doporučili asi pouze majitelům 4k zobrazovadel, protože nabízí právě to, obsah v ultraHD rozlišení. Ceny jsou následující:

  • Základ (Basic) – 7,99 Euro
  • Standard – 9,99 Euro
  • Premium – 11,99 Euro

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 2 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 1. díl

868328 přečteno

Pixwords nápověda 2. díl

452837 přečteno

Doporučujeme

Nahoru