Jak nainstalovat iOS 8 na iPhone/iPad a co přináší nového?

Představení nového iOS je vždy velkou událostí, tentokrát bylo hlavním lákadlem vývojářské konference Applu WWDC. Co přináší nového a jak si můžete betaverzi rovnou nainstalovat? Pamatujte však, že jde opravdu jen o zkušební verzi, která je určená pro vývojáře a opravdu velké zvědavce, kteří nechtějí čekat na podzim, kdy vyjde plná verze společně s novým iPhonem.

 

Seznam zařízení, pro která iOS 8 bude

Pokud nepočítáme novinky, které přijdou na podzim, iOS 8 si můžete nahrát do 10 typů zařízení. Čtyři iPhony, jeden iPod touch a 5 iPadů:

 • iPhone 4s-iPhone 5s
 • iPod Touch 5. generace
 • iPad 2, iPad Retina (3), iPad Air
 • iPad mini, iPad mini Retina

Nového iOS 8 se tedy nedočká jediné iOS 7 zařízení, kterým je iPhone 4., prodávaný od léta 2010.

Hlavně pro pohodlí a vývojáře

Nové funkce iOS 8 se zaměřují zejména na vývojáře, pro které je k dispozici několik tisíc nových API. To samozřejmě poznají i uživatelé na lepších aplikacích a hrách, ale pouze s takovými sekundárními dopady na uživatele by asi Apple jen tak nevyvázl. Změn je tedy více:

 • Další provázání s cloudem, tentokrát půjde o synchronizaci a zálohování fotek do úložiště se základní bezplatnou kapacitou 5 GB (za dvacku měsíčně pak můžete mít 20 GB)
 • Notifikace z iOS 7 jsou vylepšeny o možnost na ně okamžitě reagovat (odepsat na SMS,…)
 • Vylepšena byla hlavně spolupráce s počítači Mac – zvednout hovor lze přímo na počítači, rozepsané emaily lze snadno „přehodit“ ze zařízení na zařízení,…
 • iHealth vezme zdraví opravdu vážně – komplexní aplikace dokáže sbírat všemožné informace a brzy by mohla fungovat i jako taková databanka informací, rozhodně nemá jít „pouze“ o sledování fitness a aktivit
 • Nové půjde sdílet hudbu, aplikace a další obsah až na 6 iZařízeních – stačí i jedna platební karta pro nákup z hlavního zařízení i z těch navázaných, ale hlavní zařízení si může nechat rozhodovací funkci, takže pokud chce někdo koupit něco na dalším zařízení, tak se na zařízení s hlavním účtem nejprve zobrazí žádost o povolení nákupu (jde o službu Family Sharing)

Jak iOS 8 nainstalovat?

Klasicky budete potřebovat developerský účet, nebo někoho, kdo tento účet má. Samozřejmě platí, že je nutné své zařízení zazálohovat, je to prostě betaverze. Dále také nepočítejte se snadnou možností se vrátit na iOS 7. Vše na vlastní nebezpečí.

 1. Registrace do iOS Developer Programu: To obnáší mimo jiné i poplatek 99 dolarů ročně. Vyhnout se mu můžete tak, že najdete developera, který vás pozve a UDID vašeho zařízení zaregistruje (jeden developer může mít zaregistrováno až 100 UDID). Případně se domluvte s kamarády a na registraci se složte
 2. UDID=Unique Device Identifier (najdete v iTunes po připojení zařízení jako 40místný kód na stránce Serial Number)
 3. Stáhnete si a nainstalujte nejnovější iTunes
 4. Stáhněte si ze stránek iOS Developer Programu betaverzi iOS 8 pro svůj konkrétní model iZařízení. Soubor bude ve formátu dmg, což je image soubor používaný na OSx .zip, za což Applu děkujeme. K jeho rozbalení budete potřebovat program DMG Extractor, ten si stáhněte ZDE obyčejný WinRar
 5. Spusťte iTunes a najeďte do přehledu svého zařízení
 6. Zálohujte svůj iPhone/iPod Touch
 7. Update iPhone/iPod Touch - zmáčkněte shift (alt na Macu) a klikněte na Update
 8. Vybere .ipsw soubor, který jste získali rozbalením .zip souboru, a nainstalujte

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru