Mujsoubor.cz

Minecraft crafting - návod na výrobu

MinecraftBěhem několika posledních měsíců došlo k naprosto masovému rozšíření této úžasné hry. Minecraft hráči umožňuje budovat si svůj vlastní svět, měnit prostředí ve kterém se nachází, cestovat mezi různými světy, chovat zvířata, bojovat s nestvůrami a hlavně těžit a vyrábět.

Ostatně název Minecraft vznikl složením dvou anglických slov (Mine – důl, Craft – zručnost, vyrobit, tvořit), které se těžbou a tvořením zabývají.

Velké popularitě se těší zejména mezi mladými lidmi a dětmi. A právě pro vás, kluci a holky, jsem si připravil malý seriál, který vás bude seznamovat s různými vychytávkami a postupy, které vám usnadní život v Minecraftu a pomohou vám získávat lepší věci.

Další články o Minecraftu najdete ZDE.

První díl z téhle minisérie se bude zabývat tím nejjednodušším. Vše vezmeme pěkně od začátku, aby se mohli chytit opravdu všichni. Pokud jste již pokročilí hráči, nebojte se, na závěr přidám něco zajímavého i pro vás. A hlavně, od příště již pojedeme ve větším tempu a postupně se z vás všech mohou stát pokročilí hráči. Takže si hoďte Mujsoubor.cz do záložek a za pár dní vás tu chci zase vidět! 

Crafting (často craftění)

Toto anglické slovo označuje činnost, při které je za pomoci nástrojů nebo holých rukou něco vyráběno. V Minecraftu tím strávíte poměrně hodně času.

Nejdůležitější a naprosto základní surovinou je dřevo. To můžete získat sekáním do kmene holýma rukama. Nasekejte si dostatek dřeva a vrhneme se na výrobu základních nástrojů a předmětů. Stlačením písmene E (dříve písmene I) otevřete inventář. Zde máte veškeré nasbírané suroviny, vidíte zde svoji postavu a hlavně zde máte tabulku 2 x 2 pro vyrábění (nápis Crafting je přímo nad ní). Do ní je možné vkládat nejrůznější suroviny a vyrábět z nich nástroje nebo další věci.

 

Základ:

Výroba desekDesky:

Vezměte nasekané dřevo a v libovolném množství jej umístěte do jednoho Crafting políčka. Ihned se vám ve vytvářecím políčku zobrazí desky (Planks; jsou čtyři z jednoho dřeva – ano, některé věci je možné hromadit, až do 64 ks). Pár si jich vyrobte (jednoduše odebírejte předměty z vytvářecího políčka), budou se vám hodit. V inventáři je můžete stackovat (ukládat do tzv. stacků - hromad) v počtu 64 ks. Tím ušetříte spoustu místa v inventáři. (Zajímavost: v nové verzi je již barva desek různá a koresponduje s barvou použitého dřeva.)

Vyráběcí stůl:

Nyní vezměte desky a zaplňte jimi všechny čtyři políčka pro crafting. Vznikne vám takzvaný stůl na vyrábění (Crafting Table). Ten položte kamkoli na zem, ideálně ve svém domě a pravým na něj klikněte.

Výroba bednyObjeví se vám craftovací tabulka, ale nyní již má velikost 3 x 3 a můžete pomocí ní vyrobit kterýkoli z předmětů v celé hře.

Bedna:

Teď vezměte osm desek a vložte je do Crafting table tak, aby zůstalo volné jen prostřední políčko. Vznikne vám bedna (Chest), ve které můžete ukládat věci. Bedna musí stát na zemi, abyste ji mohli používat.

Tyčka: 

Abyste nemuseli těžit a sekat rukama, je dobré si vyrobit nástroje. K tomu budete potřebovat desku a tyčku (Stick). Tyčku vyrobíte složením dvou desek v Craftingu nebo Vyráběcím stole nad sebou. Opět dostanete čtyři tyčky z jednoho vyrábění a můžete je stackovat stejně jako desky.

Pokud chcete pochodeň, což je v celé hře nepostradatelná věc. Stačí vám základní craftovací prostor, protože recept je naprosto jednoduchý - nad tyčku umístíte uhlí a tadá, máte rovnou 4 pochodně.

Výroba sekerySekera:

Abyste mohli pohodlně a hlavně rychleji sekat dřevo, vyrobíme si sekeru (Axe). Na její sestavení budete potřebovat dvě tyčky a tři desky. K výrobě musíte využít stůl na vyrábění. Pokud si označíme devět polí čísly (od jedné do devíti, pěkně po řádcích), tak na pole 1, 2 a 4 musíte vložit desku a na pole 6 a 8 tyčku. A sekera je na světě. Jedná se samozřejmě o dřevěnou sekeru, která nemá velkou výdrž, ale lepší než nic.

Výroba krumpáčeKrumpáč:

K tomu, abyste mohli vyrábět lepší věci, se kterými lze rychleji pracovat, potřebujete jiné suroviny než dřevo. A ty získáte těžbou, ke které je nutné mít krumpáč (Pickaxe). Opět si nejdříve uděláme dřevěný, kterým si poté můžete natěžit kámen a vyrobit posléze kamenný, který vám již něco vydrží. Stejně jako na sekeru budeme potřebovat tři desky a dvě tyčky, ale změníme jejich umístění. Tyčky zůstanou dole (představují násadu), ale desky vložíme po jedné do prvního řádku - vytvoříme tím takové T. A hle, první krumpáč je na světě.

 

Pro zkušenější:

Věděli jste, že pokud postavíte dvě bedny vedle sebe, stane se z nich jedna velká? A že od novějších verzí je možné dát dvě bedny na sebe a stále bude možné je otvírat (obecně lze bedna otevřít, pokud nad sebou má průhledný bloksklo, bednu, schody)?

Dvojitá bedna

Další díl našeho miniseriálu se věnuje výrobě základních zbraní.

Autor: Jan Juránek  |   Publikováno: 28.3.2012   |   Zobrazeno: 148589x

Značky

Podobné články

Diskuse

Darkman
Darkman

mohly byste tady dát i nějaké budovy,pasti a takové věci

13.02 15:25 reagovat

Kobra 11
Kobra 11

díki je to dobrý pomohlo mi to a minecraft je dobrá hra,a survival je dobrý.Ale moc mě to baví mohu hrát furt a furt a furt dokola super to je a moc děkuji za nějaké ty crafting recepty :-)

08.06 18:16 reagovat

terka
terka

Mohla by som vediet v akej dedine mam hladat sedlo ked som zatial ani v jednej nenasla? Mam x box verziu.... A co je to dungeon a spawner ci ako sa to vlastne vola?

09.02 11:02 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den,
dungeon je podzemí/jeskyně - prostě místo, kam chodíte těžit. Často se jedná o opuštěný důl, ve kterém lze najít koleje, pavučiny a spoustu tzv. výdřevy. Spawner je pak speciální klec umístěná někde v dungeonu, která při Vaší blízkosti produkuje určitý druh příšer. Vedle spawneru je pak umístěna bedna, která často sedlo skrývá.

10.02 09:37 reagovat

jejda kryple
jejda kryple

ja se snazim dostad do pekla a ono to nejde dam lavu vodu jetam obsidian ale nevim jak se kope ni c sklada

09.08 11:03 reagovat

luke
luke

Ahoj,sice nechci zawádět do tehle stránky ale minecraft už umím hrát 2 roky jen chci říct že tuhle stránku máte super pro nováčky! :)

20.07 21:20 reagovat

klikop
klikop

jak se dělá stůl?

12.05 17:22 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den,
pokud máte na mysli Crafting Table (Vyráběcí stůl), tak ten je popsán v článku (budou Vám na něj stačit 4 desky).
Pokud si chcete vyrobit klasický stůl, doporučím Vám podívat se na videotutoriály na YouTube. Stoly totiž nejsou klasické předměty, ale jsou vyráběny pomocí fantazie uživatelů - dohromady se tak spojují schody, pasti nebo tzv. pressure plates.

13.05 10:14 reagovat

lukáš
lukáš

jak se v minecraftu virábí svíčka???

02.05 13:15 reagovat

LAURA
LAURA

jak se udělá provázek na lano

17.12 10:21 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den,
lano jako takové v MC nevyrobíte. Z pavoučích sítí (String) však můžete vyrobit uzdu pro koně (Lead). Budete potřebovat 4 Stringy (získáte je zabitím pavouků nebo ničením pavučin) a 1 Slimeball (pro jeho získání musíte zabít Slime - zelenou skákací krychli). Suroviny pak dáte do Vyráběcího stolu následovně - doprostřed Slime Ball, do pravého spodního rohu String a zbytek stringů umístíte do levého horního rohu a to do tvaru trojúhelníku.
Pomocí uzdy pak můžete přivazovat prakticky kterékoli mírumilovné zvíře ke plotu nebo jej vodit po mapě.

18.12 09:42 reagovat

andulka
andulka

Ahojky lidi.prosim poradte co je to za tycku ktera se pouziva pri vyrobe stojanu na lektvary a z ceho se vyrabi.dekuji

12.12 02:02 reagovat

LAURA
LAURA

JAK SE SEDÁ NA KONĚ

17.12 09:57 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den,
koně je potřeba nejprve ochočit. To uděláte tak, že k němu přistoupíte a kliknete na něj pravým tlačítkem myši s prázdnou rukou. Velmi pravděpodobně Vás několikrát shodí, ale pokud vytrváte, objeví se animace srdíček a kůň Vás bude poslouchat. Tento proces urychlíte tak, když koně budete krmit před nasednutím (Cukr, Obilí, Jablko, Chleba...). Jakmile koně zkrotíte, musíte mu dát sedlo, abyste jej mohla ovládat (nelze vyrobit, musíte jej najít). Stačí pak se sedlem v ruce kliknout na koně opět pravým tlačítkem a kůň bude ovladatelný.

18.12 09:54 reagovat

Hana
Hana

Tady jsem poznala co je to minecraft a naučila jsem dělat věci díky:D

04.12 13:56 reagovat

jak16
jak16

hele minecraft je hra kde sa daju robit hociake veci takze tato hra je nekonecna mate tu singleplayer a multiplayer na multiplayeri sa da hrat s viacerimi hracmi a v singlplayeri sa da hrat len sam takze tato hra je premna dost dobra s modama(modi su proste programi ktore ked si vlozite do minecraftu zloski %APPDAT% potom najdete zlosku .MINECRAFT a tu slosku otvorite tak najdete slosku MOD a tam si vlozite mod aki si musite instalovat a ho tam proste vlozit a uz mate modi v minecraftu POZRITE SA NA VIDEA NA YUTUBE TAM TO VISVETLIA PRESNEJSIE)lebo potom mate viac veci na kraftenie a aj co tazit a aj lepsie nastroje atd. takze podla mna minecraft je mega dobra hra aj s modama POZRITE SA NA VIDEA A TAM TO JE VSETKO PRESNEJSIE CAU CAU CAU

18.08 20:56 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den,
za to jsme moc rádi!

05.12 10:04 reagovat

Natka
Natka

Super hra nej nej nej.

23.11 18:43 reagovat

ondra
ondra

tento minecraft je dobrý:) ale je blbý že na to trvá 5 minecraftovích dnu:(

30.09 18:57 reagovat

Herobrine88886
Herobrine88886

Kup si Minecraft a budeš ho mať na kolko chceš :)

26.01 20:28 reagovat

danekhor
danekhor

Jak se dělá brána do ENDU

10.08 11:26 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den,
brána do Endu - tedy End Portál, neboli Ender Portal je přirozený prvek hry, který nelze vyrobit, ale hráči jej musí najít. Vyskytuje se v pevnostech a pro jeho aktivaci je třeba do rámu portálu přidat Eyes of Ender: http://mujsoubor.cz/poradna/hry-a-zabava/1198-jak-se-crafti-ender-truhla/ a to až celých 12 (některé bloky již mohou být zaplněny).

12.08 08:21 reagovat

Luděk
Luděk

jak se vyrábí rachejtle které ve vzduchu bouchají

09.08 11:33 reagovat

vitek nikel
vitek nikel

ja už umim hrat minecraft:D vitek nikel

05.08 16:41 reagovat

Jirka
Jirka

Jak se vyrábí tyčka ?

15.07 12:29 reagovat

michalkondik
michalkondik

hele natěžíš 2 surový dřeva a pak si uděláš crafting table nebo-li pracovní stůl a vezmeš si potom ty udělaný dřeva a mas to ale musíš takovou čáru v tom pracovním stole(crafting tablu)

03.12 05:35 reagovat

Lálá
Lálá

Sedlo se nedá vyrobit. Musíš ho najít v dungeonu.

29.10 23:22 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den,
prosím pročtěte si pozorně celý článek, postup je tam zmíněn.

16.07 08:47 reagovat

Adela
Adela

Jak se vyrábí sedlo?

13.07 13:57 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den,
sedlo nevyrobíte - můžete jej najít v truhlách v dungeonech u spawnerů.

15.07 11:00 reagovat

Radek
Radek

Jak najít Diamanty?

23.02 17:33 reagovat

Patrik
Patrik (administrátor)

Dobrý den, diamanty se vyskytují těsně u dna světa - v úrovni 0 - 16. Poznáte to tak, že stisknete klávesu F3 a zobrazíte si statistiky. Souřadnice Y musí být v rozmezí 0 - 16. Indikátorem je také kámen Bedrock - dno světa, které nejde žádným krumpáčem vytěžit. jednoduše těžíte do hloubky tak dlouho, dokud na něj nenarazíte. Zvýšený výskyt diamantů - ovšem stále v hloubce 0 - 16 indikuje láva.

25.02 10:28 reagovat

deniska
deniska

jak se vyrábí gramofonová deska?

09.02 16:23 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, gramofonová deska nelze vyrobit. Můžete ji buď najít v truhle u některého spawneru, nebo ji získáte tak, že kostlivec zastřelí creepera (musíte stát mezi nimi a na poslední chvíli uhnout, případně dostat creepera mezi Vás a kostlivce).

14.02 12:41 reagovat

Netti_CZ
Netti_CZ

Ne, kostlivec musí zastřelit creepera a ne zombie. Prosím opravte, pokud to jde...

31.10 17:15 reagovat

dada
dada

ja nevim proc mam jen 4 ramecky nea vyrobu veci a ostatni maj 9 a nemuzu najit navvod jak vyrabet veci ve 4 polickach

28.01 18:29 reagovat

Sára
Sára

musíš si udělat pracovní stůl tak že do všech 4políček dáš prkénka

11.02 17:53 reagovat

Jakub
Jakub (administrátor)

Dobrý den,
musíte z 1 kusu dřeva vytvoŕit 4 Wood Planks. Z těch pak vytvoříte crafting table. :)

29.01 11:53 reagovat

dada
dada

kdo vi jak se dela okno napište

26.12 17:08 reagovat

RastyCZ
RastyCZ

Ahoj vyrábí se tak že dáš do pece písek a s písku se vypálí sklo víš:)

29.03 10:22 reagovat

Tom
Tom

Vypalis v peci pisek :)

29.01 15:13 reagovat

Jakub
Jakub (administrátor)

Ahoj,

okno se v Minecraftu jmenuje "Glass pane" a vytvoří se z 6 kusů "Cubed Glass", které vyskládáte při craftění na dva spodní řádky. Vznikne takhle 16 kusů oken. :)

28.12 11:38 reagovat

petr
petr

dobrý den poteboval bych vědět jak se v minecraftu vyrábí postel :D dík

15.12 21:31 reagovat

david
david

musíš zabít tři ovce nebo ostříhat a do kraftovací bedny dolu do řádku 3 prkna a natto taky do řádku 3 vlny ztech ovcí

02.12 20:21 reagovat

Ivo
Ivo

Dej tří bloky prkýnek do crafting table a nad to 3 bloky vlny :)

01.02 11:17 reagovat

Lamercz
Lamercz

jak se crafti repeater (ripítr)

15.12 13:36 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, pro výrobu repeateru budete potřebovat dvě Redstone Torches (Redstone louče), tři bloky Stone (kámen) a Redstone Dust (Redstone prášek).
Redstone prášek - natěžený Redstone vložíte do pece a vypálíte. Tím vznikne Redstone prášek
Redstone louč - výroba je stejná jako u klasické louče, jen místo uhlí použijete Redstone prášek
Stone - natěžte klasický kámen (Cobblestone) a ten vložte do pece - vznikne Stone.
Suroviny poskládáme následovně: spodní řadu vyráběcího stolu zaplníme 3 ks Stone, nad ně pak vložíme dvě louče a mezi ně prášek. Horní řada zůstane úplně volná.

17.12 11:41 reagovat

ares
ares

Prosím vás napište my proč my nejde spustit hlavní menu na Minecraftu kdys zadám jméno pak se to stahuje a pak se my už neukáže ten tvůrce Mojang ale zčerná my obrazovka děkuji a Ahoj:)

14.12 15:37 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, máte originální verzi Minecraftu? Zkuste stáhnout nejnovější verzi a aktualizujte ovladače na grafickou kartu + nainstalujte nejnovější Javu.

14.12 16:43 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, na konci článku je odkaz na pokračování, kde se dozvíte daleko více informací a hlavně složitějších. V současnosti máme sepsaných asi šest článků a neustále přibývají nové. Celý seznam najdete přímo na profilu programu http://mujsoubor.cz/adventury-a-rpg/minecraft.

14.12 15:07 reagovat

lada
lada

jakym tlacitkem mam zmacknout kdys chci postavit dum???prosim napiste

13.12 06:08 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, pro umístění jakéhokoli předmětu stiskněte pravé tlačítko myši.

13.12 09:29 reagovat

Kazdič
Kazdič

jak se dělá společná bedna víte to někdo?

05.12 18:41 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, záleží na tom, co si pod pojmem společná truhla představujete. V multiplayeru to není problém, jedná se o klasickou bednu. Ovšem pokud chcete mít truhlu, která bude mít stejný obsah jako jiná truhla, je třeba vytvořit Ender Chest (Ender Truhlu). Návod na její craftění je zde: http://mujsoubor.cz/poradna/hry-a-zabava/1198-jak-se-crafti-ender-truhla
Tato truhla umožňuje sdílení předmětů. Jakmile do jedné Ender truhly vložíte nějaké předměty, ihned budou ve všech ostatních Ender truhlách ve Vašem světě - dokonce i v jiných dimenzích.

06.12 09:08 reagovat

MiNeCrAfTaK2002
MiNeCrAfTaK2002

Prosím vás nekoho jak vyrobím kovadlinu? ahojky :)

04.12 17:08 reagovat

lukáš
lukáš

potřebuješ 3 iron blocky a 4 irony pak do 1,2,3 iron blocky 5,7,8,9 ironi a je to

14.03 14:15 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, na výrobu kovadliny (Anvil) budete potřebovat 4 železné ingoty (cihličky) a tři železné bloky (vyrobíte je složením 9 cihliček železa, které rozmístíte po celé ploše vyráběcího stolu).
Železné bloky vložíte do horní řady a zbytek do tvaru ležícího písmene H doděláte pomocí železných cihliček.

04.12 17:30 reagovat

tomas
tomas

to jste toho moc nenapsali

19.11 15:29 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, nebojte se kliknout na konci článku na odkaz na další díl. Článek má již čtyři další pokračování a další budou postupně přibývat. Pokud potřebujete poradit s něčím, co není v článcích, určitě se ozvěte. Za dotazy budeme jen rádi.

19.11 15:59 reagovat

Matěj Mikšík
Matěj Mikšík

Díky za radu

23.11 12:38 reagovat

Lucie
Lucie

Dobrý den, můžete prosím poradit, jak vyrobit pec? A druhý dotaz. Máme demo verzi, pokud vyprší čas, jak znovu získat nových 90 minut? Nainstalovat znovu? Děkuji za odpověď.

08.11 23:07 reagovat

MiNeCrAfTaK2002
MiNeCrAfTaK2002

XD!!!!!! Pec vyrobis 8 coblestonu ale policko uprostred nechas prazdne Lucie XD

04.12 16:59 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, pec postavíte tak, že natěžíte 8 ks kamene (Cobblestone) a ten vyskládáte do krajních částí vyráběcího stolu (pouze uprostřed zůstane jedno políčko volné). Co se týče prodloužení herní doby - nejjednodušší je si koupit plnou hru. S ní získáte doživotní přístup k novým verzím. Nové nainstalování dema Vám nepomůže, protože je hra svázána s registrací.

09.11 09:26 reagovat

Lucie
Lucie

Děkuju moc za odpověď. Syn (7) se do téhle hry zamiloval, tak jsem mu zatím stáhla demo (ovšem za cenu neskutečných problémů při instalaci, ale ve finále se zadařilo) a holt si bude muset napsat Ježíškovi :-)

09.11 11:21 reagovat

Nej MINECRAFT
Nej MINECRAFT

Jak se dělá meč a diamantovej blok.Díky

24.10 10:06 reagovat

MiNeCrAfTaK2002
MiNeCrAfTaK2002

a diablok vyrobis tak, ze vsechna policka vyplnis diamanty. a kdys ti to nepujde spatne jsi nainstaloval minecraft nebo mas demoverzi

04.12 17:04 reagovat

MiNeCRAfTaK2002
MiNeCRAfTaK2002

Ty asi nej minecraft nejsi ale mec vyrobis kdys do kraftingu das do prostred na vrch a uplne prostredni policko diamant,iron,zlato,drevo,nebo coblestone a pod ty dve veci das tycku a vznikne ti mec.

04.12 17:02 reagovat

schejby42
schejby42

Mohu také hrát?

17.11 07:27 reagovat

eidam
eidam

Jak se dělá ripítr dík za odpověd

17.10 14:17 reagovat

dadaniel
dadaniel

jak se dělá sklo?=)

03.11 10:47 reagovat

Ptakoslav
Ptakoslav

hodíš písek do pece a počkáš

21.07 20:23 reagovat

MiNeCRAfTaK2002
MiNeCRAfTaK2002

do pece rozzhavene uhlim das pisek vypali se ti sklo =) kdys chces udelat sklove desticky dej do krafting tabelu 2 rady skel.

04.12 17:06 reagovat

hmn...
hmn...

das do pece piesok a nechas vypalit. nezabudni niecim zakurit :)

05.11 07:21 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, budete potřebovat 2x Redstone Torch (redstone louč), 1x Redstone Dust(redstone prášek) a 3x Stone (kámen). Prášek získáte tak, že v peci upečete Redstone Ore (redstone ruda). Louč se dělá stejně jako klasická, jen je místo uhlí použit právě redstone prášek. Kámen získáte upečením obyčejného bloku kamene (Cobblestone).
Vše nakonec dáte dohromady tak, že spodní linii budou tvořit tři kameny, nad prostředním bude prášek a na krajích budou louče. Horní řada na vyráběcím stole bude prázdná.

17.10 16:09 reagovat

Kámoš
Kámoš

Jak mám udělat okno? díki

04.10 20:24 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, nejprve musíte vyrobit 6 bloků skla - do pece vložíte písek (a uhlí samozřejmě)- Vznikne vám sklo. To dáte ve dvou řadách po třech do vyráběcího stolu a vznikne 16 ks oken.

05.10 08:39 reagovat

tom
tom

jak se dela louc

22.09 10:45 reagovat

cskl
cskl

uhli a tycka je louc

22.09 17:28 reagovat

cskl
cskl

díky za postel, jak se dělají dveře dík za odpověď :D

20.09 15:24 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, vezmete 6 desek a naskládáte je do dvou sloupců po třech kusech - vytvoří vám tak tvar dveří na vyráběcím stole.

20.09 16:25 reagovat

pupinka
pupinka

ahoj lidi, neví tu někdo jak se dělá lopata, truha na ukládaní věci a jak si můžu zvětšit to ,,I"? díky

13.09 18:54 reagovat

patrik
patrik

nevite jak si stahnout multypaer minecraft

04.12 19:54 reagovat

patrik
patrik

nevite jak si stahnout multypaer minecraft

04.12 19:54 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, lopatu vyrobíte tak, že vložíte dvě tyčky vprostřed nad sebe a nad ně ještě přidáte desku, kámen nebo jiný materiál.
Bednu uděláte tak, že použijete 8 desek, které vložíte do Vyráběcího stolu tak, že zůstané volné pouze středové políčko.
Zvětšení inventáře (I) bohužel není možné.

14.09 08:29 reagovat

Alissa
Alissa

Wow, super! Začala jsem hrát minecraft a vůbec jsem nevěděla, jak na to, konečně se v tom alespoň trochu zorientuju :-D

14.08 12:07 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, máme radost, že články pomáhají. Brzy se můžete těšit na další díl našeho seriálu.

14.08 12:43 reagovat

Žádosti o rady prosím směrujte do poradny.

Napsat vzkaz

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  7 f 1 8 0 c  :
 
Vzkaz:

MůjSoubor - Přidat aplikaci - Kontakt - Nahoru - RSS - Zjisti svou IP adresu - Redakce

Souhlasím Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. (Více informací o použití cookies.)