Jak obnovit odinstalované aplikace v Androidu přes obchod Google Play?

Někdy se stane, že aplikace samy zmizí z mobilního telefonu nebo je nechtěně odinstalujete. V prvním případě může jít o aplikace v beta testování nebo s předběžným přístupem, v tom druhém hraje roli vaše nepozornost. Čas od času je proto dobré nainstalované aplikace kontrolovat, ale nejprve si vždy všimnete těch, které jste i pravidelně (nebo pravidelněji) využívali.

Zabolí to o to víc, že si nepamatujete název aplikace v obchodě Google Play, ale moc byste si ji přáli zpátky v mobilu. Pokud si chcete obnovit odinstalované aplikace, aniž byste si pamatovali jejich názvy, pomůžeme vám s postupem.

Aplikace z vašeho Androidu ale mohou zmizet i při uvedení zařízení do továrních nastavení, při přenosu dat, kdy došlo z přerušení spojení a podobně. Všechno jsou to ale běžné problémy, které lze jednoduše vyřešit.

Jak obnovit odinstalované aplikace v obchodě Google Play?

  • Otevřete obchod Google Play a přihlaste se ke svému účtu. Váš účet naleznete v pravém horním rohu obrazovky, kde kliknete na kroužek Google.

 

  • Zvolte Správa aplikací a zařízení, po čemž se vám otevře menu s přehledem. V horní liště zvolte Zpráva a zobrazí se vám seznam všech aplikací, které máte aktuálně v zařízení nainstalovány.

 

 

  • Pod tím se vám zobrazí v zeleném obdélníku označení „Nainstalované“.

 

 

  • Klepněte na něj a zvolte „Nenainstalováno“. V tomto momentě se vám zobrazí všechny aplikace, které jste v minulosti měli pod svým účtem nainstalované v jakémkoli zařízení. A to i ty, které jste si z Androidu vymazali.

 

 

  • V seznamu si jednoduše vyberete ty, které chcete znovu nainstalovat. Po vybrání všech aplikací, které chcete v Androidu obnovit, se vám v horní liště zobrazí šipka směřující dolů označující stahování souborů.
     
  • Klepněte na ni a všechny zvolené aplikace se začnou postupně stahovat a instalovat do mobilního zařízení.

 

Tak, a máte to. Všechny aplikace lze v Android zařízení obnovit, pokud budete postupovat podle tohoto jednoduchého návodu.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4
Hlasováno: 4 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Nahoru