Jak zjistím heslo domácí Wi-Fi sítě?

Čas od času se může stát, že zapomeneme vlastní heslo od Wi-Fi. Znáte to: přijedete domů, automaticky se vám přihlásí mobilní zařízení k vaší síti a nemusíte se o nic starat. Co ale v případě, že jste si koupili nový mobil a nepamatujete si heslo, které jste si zvolili? V takovém případě nabízíme jednoduchý návod, jak zjistit heslo v domácí Wi-Fi síti. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je připojení přes počítač. Celý postup netrvá déle než pár minut a vy si tak snadno zjistíte heslo, které používáte.

Jak zjistit heslo Wi-Fi sítě, ke které jsem připojen?

Celý postup má 5 jednoduchých kroků. Jak zjistit heslo od Wi-Fi v domácí síti je velmi jednoduché. Zde je návod:

1. Otevřeme Ovládací panel

Prvním krokem je otevření Ovládacího panelu ve vyhledávacím okně, kde můžeme název zadat ručně. Následně otevřeme Centrum sítí.

2. Je třeba zvolit Změnit nastavení adaptéru

Dalším krokem je otevření nastavení adaptéru, kde se nám zobrazí všechny Wi-Fi sítě a klikneme na tu, které chceme zjistit heslo.

3. Vybereme Stav

Na zvolenou Wi-Fi síť klikneme pravým tlačítkem myši a vybereme možnost Stav.

4. Zvolíme Vlastnosti bezdrátové sítě

Následně se nám zobrazí okno s informacemi o připojení jako Připojení, Stav média, Trvání, Rychlost nebo Kvalita signálu. Klepneme na možnost Vlastnosti bezdrátové sítě.

5. Zobrazit znaky = Zobrazení hesla

Dostali jsme se k poslednímu bodu, kdy je třeba kliknout na Zabezpečení a zobrazí se informace o typu zabezpečení a typu šifrování, jakož i skryté heslo (Klíč zabezpečení sítě).

Vybereme možnost Zobrazit znaky a vidíme, jaké heslo jsme pro danou síť Wi-Fi zvolili.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 2 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru