Nejlepší módy pro Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2 stejně jako jeho předchůdce zásadně těží v velmi aktivní komunity hráčů. Ti vytvářejí materiál, který jim ve hře chybí a dalece překračují možnosti jediného vývojářského studia. Vznikají tak desítky nových modelů, nové skiny návěců, ale i celá města, rozšíření map, nový náklad a mnoho dalšího.

Aktualizace: doporučujeme i druhý speciál o módech pro Euro Truck Simulator 2, tentokrát o tahačích.

Instalace módů

Nainstalovat mód není nic těžkého. Jediné, co musíte udělat, je stáhnout mód a jeho archiv rozbalit. Rozbalený má příponu SCS a tento soubor stačí nahrát do této složky:

C:\Users\Uživatel\Dokumenty\Euro Truck Simulator 2\Mod

Jednoduchost instalace módů je také jedním z důvodů, proč jsou tak oblíbené. Na uživateli je pouze dávat pozor, aby se mu módy mezi sebou "nemlátili". To znamená, aby neměl zároveň nahrané 2 módy (nebo více), které ovlivňují stejný aspekt hry.

Tahače

Ne desítky, ale stovky tahačů pro ETS 2 jsou už dnes ke stažení. Některé z těch zajímavějších a nezvyklejších si můžete právě teď stáhnout:

 • MAZ 5432, jde o tahač vyrobený v běloruských továrnách výrobce MAZ
 • Volkswagen Constellation, tento tahač u nás asi nepotkáte, protože je určen pouze pro jihoamerické trhy - stojí však rozhodně za stažení
 • Mercedes-Benz Axor dirtyi Mercedes patří mezi významné tvůrce tahačů. Axon dirty je povedený model, na kterém by truck už snesl protáhnout myčkou
 • Scania T620, tento hezký tahač od nákladní supervelmoci nesmí chybět
 • Scania 143M vznikal v poslední dekádě 20. století, ale rozhodně si s ním spoustu zábavy užijete i dnes.

Pokud nepotřebujete rovnou celé nové tahače, vyzkoušet můžete i skiny, které váš tahač jen "přebarví".

Návěsy

Návěsy jsou pro pocit ze hry snad ještě důležitější než tahače. Proto jich můžete stahovat opravdu hodně. Výběr některých hodně zajímavých uvádíme níže. Fanoušci se nemuseli ve své tvorbě omezovat licencemi, což je znát, protože návěsy se realitou inspirují opravu výrazně a jejich provedení nezaostává za profesionální prací vývojářů z SCS Software.

 • Jachta vám do hry přidá návěs jachtou - trocha luxusu neuškodí
 • Carlsberg patří mezi ta nejpopulárnější piva v Evropě, tak proč ho také nerozvážet ve stylovém návěsu?
 • UK Skins obsahuje návěsy celé řady zajímavých firem jako Interspar, Pepsi,…
 • Čerpací stanice taktéž svým dílem přispívají k realistickému pocitu ze hry
 • Vánoční tahač s návěsem se hodí zejména do vánoční atmosféry, kterou dokresluje povedenými melodiemi - musíte si stáhnout rovnou 2 soubory (tento a tento, mód je opravdu velký) a rozbalit je do složky Euro Truck Simulator 2 (do nadřazené složky "Mods")

Rozšíření ostatní dopravy

Mód AI Traffic Mod přidává do hry skoro 50 nových reálných vozidel a předělává systém dopravy řízené umělou inteligencí.

Mapové módy

Ačkoliv je ETS nejobsáhlejší ze všech truckových her od SCS Software, fanouškům je to pořád málo. Proto vytvářejí nové mapy, ať už z té původní, nebo jako rozšíření po herní hranici.

 • EUROPE má velké plus v tom, že kvůli ní nemusíte ani začínat novou hru - stačí mód nainstalovat a užívat si detailnější mapu, která se soustředí hlavně na Polsko
 • Europa je dalším rozšířením mapy v původní hře, viz obrázek

Ostatní

Pro Euro Truck Simulator 2 nevzniká "pouze" nový obsah, ale i různé blbinky a vychytávky, které přidávají do hry například sníh:

 • Let it snow mění chování vozidel, protože teď se jezdí po sněhu, takže pozor na různé karamboly, ať nezničíte náklad!
 • Game fixes řeší spoustu bugů a navíc přidává nová (reálná) loga společností a mnoho dalšího

 

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 44 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
lades
lades

Euro Truck simulátor na Ps4 nebude?

14.07.16 19:42 reagovat

Petr
Petr

Dobrá hra!!!!!!!!!

19.10.15 19:31 reagovat

Hanz7
Hanz7

Zdravim mam origo ets2 gold ale nemam tam slozku mod kdyz si ji udelam a dam tam ty mody tak se nic nedeje a dal jsem aj upravit profil to jak se tam mody pridavaji nic tam neni prosim o pomoc dekuji

13.01.15 12:28 reagovat

kelohap907
kelohap907

skus restnut (reinstalovat) ets2

26.03.20 15:04 reagovat

lubo5208
lubo5208

Podľa toho návodu som trucky stiahol,rozbalil,mali koncovku SCS a nič sa nestalo.V hre mi nepribudlo žiadne okienko na ktoré by som mohol kliknúť,tak čo s tým???Poradte prosím...

08.08.14 06:55 reagovat

Doporučujeme

Nahoru