Nejlepší hry pro Váš tablet (1. díl)

Tablety nabízejí množství různých druhů uplatnění napříč mnoha profesemi. Vývojáři webových stránek a aplikací v nich mohou pohodlně testovat jejich vzhled a funkčnost, prodejci nebo obchodní zástupci s jejich pomocí dokáží jednoduše a na úrovni prezentovat svoje produkty a ostatní jej mohou využívat jako lepší čtečku knih nebo přenosnou televizní obrazovku. Ovšem primární využití tabletů stále spočívá v prohlížení internetových stránek a samozřejmě hraní her. Tablety totiž mají dostatečně velké a kvalitní dotykové displeje, které hráčům přinášejí skutečně skvělé herní zážitky. Ovšem ne každá hra je pro tablet vhodná. Zejména klasické strategie (opakem jsou naopak vynikající tabletové tower defense strategie) a jiné hry založené na přesném ovládání a rychlém pohybu nepatří mezi skvělé tabletové volby. Když jsou však hry pro tablet přímo vyvíjeny, jejich hraní je pak skutečným požitkem. Níže najdete seznam her pro tablety, které by na vašem přístroji rozhodně neměly chybět.

Aktualizace: Druhý díl našeho speciálu o hrách pro tablet s novými tipy najdete ZDE

                    Třetí díl našeho speciálu najdete ZDE

                    Čtvrtý díl speciálu o hrách pro tablet najdete ZDE

                    Pátý díl speciálu o hrách pro tablet najdete ZDE

                   Šestý díl speciálu o hrách na tablet najdete ZDE

Zachraň šneka 2

Nejnovější hra od studia Alda Games se opět vrací k zachraňování šneka, který je neustále ohrožován vším možným - ostatně pro šneka je hrozbou cokoliv, včetně vlastní pomalosti. Druhý díl přináší 60 levelů, které si mohou zdarma užít majitelé zařízení s Androidem, Windows Phone a iOS.

Angry Birds

Angry BirdsAngry Birds představují nestárnoucí klasiku a jednoho z průkopníků masivního hraní na dotykových přístrojích. Naštvaní ptáci se ve hře nechávají nabíjet do praku jako střelivo, kterým hráči útočí na pevnosti prasátek s jediným úmyslem – zničit je všechny. Ptáků se ve hře vysktyuje několik druhů a každý z nich má unikátní schopnosti – průraznost, výbušnost a další.

Oproti hraní na mobilních telefonech nabízí tablety hned několik zajímavých možností navíc. Předně je možné hru získat ve verzi HD, která přináší ještě intenzivnější pocit z hraní. Tím hlavním však zůstává větší přehled, který umožňuje větší obrazovka tabletů (samozřejmě společně s větším rozlišením jejich displejů).

Angry Birds tablet

Defend Your Life!

Angry Birds

Hra o přežití nemusí mít podobu pouze boje proti zombíkům, teroristům, nebo třeba temným silám. Ve hře Defend Your Life! budete čelit nájezdům různých nemocí a to v roli ochránce nejdůležitějšího, imunitního systému. Tahle klasická tower defense hra zaujme nejen atraktivním prostředím (ač útroby lidského těla, tak bez nechutností, nebojte), ale hlavně dokonale kreslenou grafikou, která umožňuje zpracovat sebemenśí detaily, kterých je na bacilech, virech i statečných krvinkách spousta.

FIFA 13

FIFA 13Aktuálně nejnovější fotbalový simulátor byl mimo jiné vydán i ve verzi pro mobilní zařízení se systémem iOS. Lze jej sice hrát i na klasických mobilních zařízeních iPhone, ale nejlepšího herního zážitku lze dosáhnout na iPadu. Dostatečný zobrazovací prostor dovoluje uživateli taktizovat, vyhodnocovat situaci a přemýšlet, jakým způsobem dobýt branku protivníka.

FIFA 13 nabízí množství vylepšení, které se primárně týká chování hráčů, kteří jsou ovládání počítačem. Hráči se tak lépe staví, vytvářejí si kvalitní pozice pro centry nebo přihrávky a jejich činnost s balónem je opět více realistická (zrušen princip téměř dokonalého zpracování přihrávky v rámci 1st Touch Control).

FIFA 13 gameplay

Real Racing 3

Real Racing 3Dokonalé grafické zpracování tohoto závodního skvostu přímo prahne po vysokém rozlišení a výkonném ústrojí tabletů. Real Racing 3 totiž prakticky nelze rozeznat od nejlepších desktopových závodních her. Kvalita grafického zobrazení, ovladatelnost i herní možnosti jsou na tak vysoké úrovni, že již splývají rozdíly mezi těmi nejnáročnějšími a nejkvalitnějšími počítačovými hrami a právě RR3.

V rámci závodění hráči tablety neocení díky lepší ovladatelnosti nebo snadnějšímu používání herních možností. Vše se bude točit pouze okolo zobrazovacích možností a nadšení hráčů z úchvatného pohledu na hru samotnou.

Real Racing 3 vzhled hry

Infinity Blade 2

Infinity Blade 2Kde jinde si vychutnat dokonalé rozlišení a široký herní záběr než právě v dobové RPG soubojové hře Infinity Blade 2. Hra nabízí majitelům mobilních zařízení se systémem iOS pokračování započatého příběhu o krvi, nenávisti a šermířském umění. Hráč se díky příběhu minulého dílu ujal pověstné čepele Infinity Blade a přichází s její pomocí zlikvidovat vše, co mu stojí v cestě.

Infinity Blade 2 disponuje skvělou ovladatelností, která však není kompenzována ztrátou kvality zobrazení nebo její plynulostí. Vše je kombinováno s dokonalým citem pro výsledek, který ohromí i zkušené hráče.

Infinity Blade 2 vzhled hry

Plants vs. Zombies

Plants vs. ZombiesSouboj rostlin a podobně zelených zombíků se vrací v podobě mobilní hry. Stejně jako u předchozích představených titulů i zde platí pravidlo – větší displej, větší herní přehled. Hráč tak může lépe koordinovat rostlinky, zatímco sleduje dav mrtváků, kteří se chystají k finální zteči záhonků.

Plants vs. Zombies vychází z počítačové klasiky, která oslovila neuvěřitelné množství hráčů. Hra totiž zpopularizovala do té doby ne příliš známý princip castle defence her – hráč musí pomocí statických zbraní (speciální rostliny) ochránit vchod do domu před kulhajícími zombiemi. Hra jistě pobaví všechny milovníky dobré zábavy a potěší svým vtipem i důmyslností.

Plants vs. Zombies vzhled hry

Cut the Rope

Cut the RopeHlavním hrdinou této zábavné hříčky je malé zelené stvoření jménem Om Nom. To nade všechno na světě miluje sladké a to jakéhokoli druhu. Jenže i když má tlamu pořádně prořízlou, k vysoko zavěšeným sladkostem se bez pomoci nedostane. Na hráči tak zůstává doprava sladkého přímo do tlamy malého otesánka. Ovšem nemyslete si, že to bude úplná brnkačka nebo že to snad půjde samo.

Cut The Rope opět dokáže využít velikosti tabletů a HD verze hry se tak postará o skvělý herní zážitek s množstvím detailů.

Cut the Rope vzhled hry

Where‘s My Water

Where's My Water?Hlavním průvodcem hráče ve hře Where's My Water? je aligátor Swampy. Jeho obliba v koupání a sprchování je známa napříč všemi výrobci mobilních her a každá z mobilních platforem tak tuto jeho zálibu podporuje.

 

Princip hry opět spadá mezi ty jednoduché, které dokáží pobavit hned od prvních vteřin hry. Jelikož žije Swampy v hlubokém podzemí a vodovodní potrubí je velmi často přerušeno nebo chybí úplně, musí se hráč v roli dělníka, instalatéra i inženýra zároveň postarat o průchodnost vody až do samotné Swampyho sprchy.

Where's My Water? vzhled hry

Where‘s My Perry

Where's My Perry?Mladší bratr hry Where's My Water – Where's My Perry staví na stejném herním základu. Ptakopysk Perry uvízl v transportním zařízení, a pokud se do jeho generátoru nedostane pára neb voda, Perry nebude moci zachránit svět. Perry totiž patří mezi hrstku tajných agentů, kteří se podílejí na ochraně světa a jeho obyvatel.

Hráč má před sebou opět klasický úkol, který je oproti předchozí hře obohacen o některé nové prvky (nástroje, speciální materiály apod.). Ve výsledku však bude rozhodující, zda se mu podaří dostat co nejvíce vody do připravené trubky, aby dokázal spustit transportní přístroj.

Where's My Perry? vzhled hry

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4
Hlasováno: 12 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Eman
Eman

Zdravím.Je na tablet sudoku nebo nějaké karetní hry?Díky

30.06.14 13:19 reagovat

luca
luca

Jsou i hry na tablet ktere kdyz se zdarma stahnou jdou hrat i bez pripojoni k netu nebo wifi? A kde je najdu,uz me nebavi stahovat hry ktery nejdou pak hrat.

01.02.14 13:13 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, určitě jsou. O jaký žánr máte zájem?

03.02.14 10:05 reagovat

Radka
Radka

Zdravím, jsou hry pro dívky zdarma a nepotřebují připojení k netu?

14.06.15 00:16 reagovat

ŠIMON
ŠIMON

nejde mi stáhnout pou na tablet šílený 2dny hledám poua na tablet když jsem ho našel byl placenej:-( šílený:-( :-( :-(

05.01.14 16:35 reagovat

Milan
Milan

Dobrý den. Chtěl bych poprosit o radu, nemůžu si totiz stáhnout zdarma hry, ktere jsou označené jako free na IPad. Jakmile na ni kliknu a přihlásím se pod svojím Apple ID, chce po mě ještě číslo karty. Což nechápu a nezadavám ho protoze to melo byt zdarma, nebo ne? Díky za odpoved.

20.11.13 21:08 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, často mají hry dvě různé verze pro iPad - jedna placená bez reklam a druhá zdarma a s reklamami - vyberte si tedy vždy tu druhou, která je zdarma. Zároveň se ujistěte, že máte v iPadu nastaveno číslo Vaší karty. Je totiž možné, že Vám systém nedovolí stáhnout ani bezplatnou hru bez tohoto zadání.

21.11.13 09:54 reagovat

Rosta
Rosta

JAK STAHOVAT Z PC NA TABLET A JDE TO VŮBEC

02.09.13 07:25 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, způsobů je hned několik - buď můžete tablet připojit k PC pomocí kabelu a napřímo data stahovat. Stejně tak je možné se spojit v rámci domácí sítě přes WiFi a pomocí Android (WiFi File Transfer, WifiDroid) nebo využít aplikaci DropBox a data sdílet přes internet.

02.09.13 08:24 reagovat

Nahoru