Jaké jsou hardwarové nároky pro Hogwarts Legacy?

Systémové požadavky na Hogwarts Legacy konečně dorazily a pro mnohé hráče jde o pořádný šok. Předpokládalo se, že nároky na hardware budou vyšší, ale toto magické RPG v otevřeném světě si ukrojí pořádnou porci výkonu i místa na disku.

Abyste se mohli procházet po světě Harryho Pottera, budete potřebovat výkonnou paměť RAM, prémiové CPU a velký SSD disk. V doporučených požadavcích na Hogwarts Legacy dokonce najdeme také informaci o nejnovějších AMD grafických kartách, jakož io Nvidia GPU s vyšší cenovkou.

Pojďme ale pěkně po pořádku. V minimálních požadavcích na spuštění Hogwarts Legacy najdeme také podporu tradičních, starších disků, ale vývojáři z Avalanche Software doporučují právě SSD disky, které budou hře "stíhat".

Pozitivní zprávou je, že nové upscallingy AMD FSR a NVIDIA DLSS budou hráčům k dispozici pro zvýšení FPS hry. Tato informace se týká všech, kteří již hru spustí – se staršími a slabšími grafickými kartami, jakož i těmi nejnovějšími a nejvýkonnějšími.

Systémové požadavky pro Hogwarts Legacy

Hardwarové nároky na Hogwarts Legacy jsou rozděleny do několika kategorií a nemáme tak k dispozici tradiční rozdělení na minimální a doporučené systémové požadavky. My jsme je ale zjednodušili do tabulky tak, jak jsme na hardwarové nároky zvyklí.

Pokud si budete chtít hru zahrát na 60 FPS s rozlišením 1080p, budete potřebovat minimálně grafickou kartu Nvidia GeForce GTX 960 – jelikož se jedná o starší generaci grafické karty, nejde o nic světoborného, ale specifikace jsou ve všech případech jasně dány.

Hogwarts Legacy - Minimální požadavky na PC:

CPU: Intel Core i5-6600 (3.3Ghz) nebo AMD Ryzen 5 1400 (3.2Ghz)
RAM: 16 GB
Dedikovaná VRAM: 4096 MB
GPU: NVIDIA GeForce GTX 960 4GB nebo AMD Radeon RX 470 4GB
HDD: 85 GB volného místa
Další: Windows 10 64-Bit, DirectX: Verze 12
 

Hogwarts Legacy - Doporučené požadavky na PC:

CPU: Intel Core i7-8700 (3.2Ghz) nebo AMD Ryzen 5 3600 (3.6 Ghz)
RAM: 16 GB
Dedikovaná VRAM: 8192 MB
GPU: NVIDIA GeForce 1080 Ti nebo AMD Radeon RX 5700 XT nebo INTEL Arc A770
HDD: 85 GB volného místa
Další: Windows 10 64-Bit, DirectX: Verze 12
 

Jelikož se nejedná o levnou hru (59,99 dolarů na Steame pro základní verzi a 69,99 pro Deluxe verzi Hogwarts Legacy s předběžným přístupem), předpokládá se, že když už si ji zakoupíte, budete si ji chtít užít na maximum výkonu. Kvalitní textury, stíny a nejlepší světla dostanete z grafických karet GTX 1080 Ti nebo Radeon RX 5700 XT. Případně něco obdobně výkonného. U slabších grafických kart pak je třeba počítat s tím, že například takový ray tracing nebude k dispozici.

Hogwarts Legacy na nejlepších nastaveních zažijete na doporučených grafických kartách Nvidia RTX 2080 Ti a Radeon RX 6800 XT. Pokud tyto finančně náročnější kousky vlastníte, můžete si klidně dopřát nastavení na Ultra módu.

Hogwarts Legacy na nejlepších nastaveních

Ve 4K rozlišení si ale Hogwarts Legacy užijete jen v případě, že doma máte opravdu výkonné grafiky jako RTX 3090 Ti nebo AMD Radeon RX 7900 XT. Zkrátka, abyste si zahráli tento spinoff Harryho Pottera na nejvyšších detailech, potřebujete do svého PC zainvestovat, a to pořádně.

To platí io požadavcích na paměť RAM. Pro 1080p budete potřebovat 16 GB RAM, pro 1440p dokonce až 32 GB. Přejděme ale opět na něco pozitivnějšího, a tím je kompatibilita s konzolí Steam Deck od Valve.

Podle Warner Bros je hra pro Steam Deck ověřena a jen čas ukáže, zda se kompetentní rozhodnou přinést magii i na tuto konzoli. S tím ale přichází i otázka, zda bude Steam Deck schopen přinést alespoň jakkoli tak hledatelný zážitek ze hry. Hogwarts Legacy vychází 10. února 2023 a pro hráče, kteří si hru předobjednali, bude možné okusit svět už o tři dny dříve.

Další články o Hogwarts Legacy:

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Nahoru