Nastavení služeb Seznam.cz na PC a mobilech

Česká republika se může, jako jedna z mála zemí, pochlubit vlastním vážným konkurentem celosvětového internetového hegemona Googlu. Je jím samozřejmě Seznam.cz, který Googlu v ČR zatápí díky své tradici a cílení služeb na české uživatele internetu. Google má v Seznamu rivala na poli vyhledávačů, ale samozřejmě také emailu, kde @seznam.cz platí za nejtradičnější a nejoblíbenější adresu v ČR vůbec. Je vám český Seznam sympatičtější a chcete ho pořádně využívat? Ukážeme vám, jak z něj vytáhnout víc, třeba nastavením emailu pro poštovní klienty a mobilní zařízení, nebo nastavením domovské stránky právě na Seznam.cz.

Domovská stránka

Seznam poskytuje vlastní návod pro všechny známé prohlížeče. Stejně podrobný návod ale pro vás máme i my a to v našem článku o obecném nastavení domovské obrazovky, který najdete ZDE. Pro nejoblíbenější prohlížeč dneška, Google Chrome, je postup následující:

Zapomenuté heslo

Zapamatování si hesla prohlížečem je dvoj až trojsečná zbraň. Sice vám to usnadní přihlašování do vašeho účtu, ale při nepoužívání hesel není složité je zapomenout. Navíc se vám tam kdykoliv kdokoliv může dostat, necháte-li PC bez dozoru. Pokud jste heslo zapomněli, postupujte podle tohoto návodu. Velmi snadné to mají hlavně ti, kdo mají u Seznamu zadané a ověřené telefonní číslo.

Mobilní telefony a poštovní klienty

Bez chytrého mobilu a tabletu už dnes většina lidí nedá ani ránu. Přirozeně u sebe chceme mít i svou emailovou schránku. Nastavení služeb Seznamu na mobily a tablety není složité. Pokud chcete, můžete využít i aplikace, které Seznam pro smartphony a tablety produkuje. Problémem může být, že pro různé služby využívá různé aplikace, proto jediná atraktivnější je asi aplikace Email.cz, která funguje jako poštovní klient.

Nic vám ovšem nebrání ve využívá vlastních stažených, nebo do mobilních operačních systému vestavěných aplikací pro správu elektronické pošty. Email od Seznamu je široce podporovaný a nebudete muset již nic nastavovat - pouze své uživatelské jméno (emailová adresa) a heslo. Takto si můžete přidat email od Seznamu do iPhonu, na Windows Phone i Android. Pokud se vám zdá, že to "tak jednoduché není" a potřebujete konkrétní nastavení, vězte, že údaje pro Seznam servery jsou následující (platí i obecně pro poštovní klienty):

Server pro příchozí poštu IMAP

Adresa:

  • imap.seznam.cz

Port:

  • 143
  • 993 (pro SSL)

Server pro příchozí poštu POP3

Adresa:

  • pop3.seznam.cz

Port:

  • 110
  • 995 (pro SSL)

Server pro odchozí poštu SMTP

Adresa:

  • smtp.seznam.cz

Port:

  • 25
  • 465 (pro SSL)

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Petr
Petr

Dobrý den,v poslkední době mě zlobí na telefonu samsung A3 email.Příchozí pošta je v pořádku,ale když chci na email odpovědět,spustí se mi stahování,takže jsem nucen nejprve uložit a až poté odeslat.Můžete mi poradit co s tím?Děkuji Petr

22.12.17 15:06 reagovat

Doporučujeme

Nahoru