Pou – Nejstahovanější mobilní hra současnosti

Krmení PouaPou – tento podivný název nebo jméno se dostal snad ke každému. Ne všichni však tuší, co se za těmito třemi písmeny skrývá. Předně se jedná o nejúspěšnější a nejstahovanější mobilní hru současnosti, kterou si stáhlo a aktivně hraje několik miliónů uživatelů (dle Google se jedná o číslo mezi 10 a 50 miliony). Ostatně jen na Google Play profilu hry je aktuálně více než 350 tis. recenzí a nutno podotknout, že více než pochvalných. To navíc aplikaci posunuje v rámci žebříčků oblíbenosti na vynikající druhé místo (před všechny díly Angry Birds či před veškeré neherní aplikace).

Kdo nebo co je Pou?

Pou se vzhledově blíží bramboře, ale ve skutečnosti se jedná o živou bytost, která je tvořena speciální vesmírnou hmotou. Na hladkém těle má pouze ústa a pár velkých očí. Velice prosté, ale i tak se stal miláčkem milionů Android a Apple uživatelů, kteří se o něj starají ve dne v noci.

Hru samotnou tak můžete zdarma stáhnout do vašeho mobilního telefonu či tabletu, který běží na platformě Android nebo se případně jedná o produkt společnosti Apple. Co se týče PC verze, tak ta zatím nebyla vytvořena a pravděpodobně se tento stav v blízké budoucnosti nezmění.

V současné době se princip hry Pou objevuje v mnoha dalších hrách. Nejlepším klonem, který v mnoha věcech originál i překonává, jsou Eggies od českých Alda Games, které si můžete zdarma stáhnout na všechny hlavní platformy!

V čem spočívá princip hry?

Pokud si pamatujete malý elektronický hit jménem Tamagoči, který se nacházel v kapse snad každého školáka před asi 13 lety, tak bude představování velice krátké. V opačném případě vězte, že jde o malé digitální zvířátko, které má své potřeby a o které se musí uživatel bedlivě starat. Na rozdíl od Tamagoči však Pou nemůže zemřít. Pokud jej budete zanedbávat, bude smutný a nemocný (v ústech se mu objeví lékařský teploměr), ale nezemře.

TamagočiVeselé zvířátko

Pouovy základní potřeby jsou čtyři: dostatek dobrého jídla, kvalitní zdravotní péče, dostatek energie, kterou lze získat spánkem a skvělá zábava. Uživatel se tak musí starat pouze o tyto čtyři základní herní atributy, které zajistí spokojenost jak jemu, tak hlavně Pouovi.

Pou podobně jako kdysi Tamagoči zvířátko, o sobě dá vědět pomocí ukazatelů. Každá z potřeb má svůj vlastní, který je umístěn v horní části herní obrazovky. Jeho barva se mění od příjemně zelené (maximální spokojenost) po světle červenou, která označuje nedostatek. O jednotlivé potřeby se pak hráč může postarat v jedné ze čtyř místností – kuchyni, laboratoři, ložnici nebo herně. V kuchyni dostane Pou najíst z potravin, které uživatel koupí za herní peníze, které si vydělal v rámci herny a takzvaných miniher. Těch je ve hře celkem sedm a jsou centrem celé hry. Každá z nich by totiž mohla fungovat jako vynikající samostatný herní titul, který by i tak obstál ve tvrdé konkurenci komplexních her a aplikací. V laboratoři si hráč hraje s lektvary a stará se o zdraví svého malého svěřence. Nejdůležitější je pravidelné umývání mýdlem a houbou. Ložnice pak logicky slouží k odpočinku a nabrání energie pro další hrátky.

Hygiena - mydleníV herněVyberte si různé oblečky

Chci taky svého Poua!

Pokud jste již teď propadli kouzlu tohoto roztomilého tvora, pak se směle vrhněte na stahovací odkazy, které vás přesunou ke zdroji aplikací:

  • Verze pro iPhone, iPad nebo Android stahujte zde: Aplikace Pou
  • Majitelé systému Windows Phone mohou vzkoušet obdobu hry s názvem Mou.

Minihry

Několik zajímavostí na závěr

Pro uspokojení množících se dotazů k této hře, uvádíme odpovědi na nejfrekventovanější z nich:

  • Pou nemůže umřít. Může pouze onemocnět a vy jej pak musíte vyléčit.
  • Samotná hra je k dispozici pouze pro mobilní zařízení se systémy Android a iOS.
  • Pro systém Windows nebyla hra portována. Návod jak stáhnout hru Pou na PC najdete zde: Pou na PC 
  • Pro mobilní zařízení s Windows Phone lze stáhnout obdobu jménem Mou.
  • Aplikace je zdarma pro Android zařízení.

 

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4
Hlasováno: 13 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
karolína
karolína

nicccc

31.12.19 13:12 reagovat

Markéta P.
Markéta P.

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, zda lze "svého" Poua nainstalovat na nový telefon? Rozbil se mi telefon, budu si kupovat nový a mám obavy, že po instalaci hry budu muset hrát opět od začátku. :-( Už jsem u 80 levelu a nerada bych o svého Poua přišla. :-( Starý telefon mi ukazuje, že Pou je uložený na kartě, ale nejsem si jistá, že v novém telefonu budu moci pokračovat v mém levelu, když se jedná o celou aplikaci. Je nějaký způsob, jak "rozehratého Poua" přenést do nového zařízení, aniž bych musela začínat od začátku? Moc děkuji za odpověď.

24.11.14 21:10 reagovat

Jana
Jana

Dobrý den, můžete mi prosím poradit? Měla jsem pou 56 lvl a nějak jsem se odhlásila. Heslo co jsem tam měla nastavené mi to nebere a tak jsem si nechala poslat nové na email. Už je to přes týden a nic mi nepřišlo! :( Chci svého pou z5! Co mám dělat???

06.01.14 15:37 reagovat

DefiloverCZ
DefiloverCZ

Dobrý den, půjde pou i mou na tablet zároveň ? Mé kamarádce to na chytrý telefon to totiž nešlo předem děkuji :) DefiloverCZ

25.11.13 16:51 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, bohužel nepůjde - Pou je k dispozici pro telefony a tablety se systémem Android a iOS, kdežto Mou lze hrát pouze v rámci systému Windows Phone.

26.11.13 10:01 reagovat

jirka
jirka

Vy šulini :D co nevíte jak stáhnou Poua :D Máte 100procentě talet s Androidem a na androidu je obcho play :D do ikonky napiše pou a je to... Nechpu... Vaše problémi bych chtěl mít...

28.10.13 08:42 reagovat

Nahoru