Nejlepší programy pro stahování filmů a videí z internetu

Obrovská popularita našeho článku o stahování videí z YouTube nás přiměla se k tématu vrátit a trochu ho rozšířit. Dnes se podíváme i na další programy, které nabízejí stahování i z jiných zdrojů, například z torrentů, nebo download portálů.

Pozor: Stahování filmů a jiných souborů, které podléhají autorským právům, není dovoleno a podporováno, a to ani autory konkrétního softwaru, který je uveden v našem článku.

JDownloader

Kvalitní a takřka všemocný program JDownloader vám dovoluje stahovat téměř odkudkoliv. Stačí vykopírovat URL na stahované soubory a JDownloader si je automaticky importuje a analyzuje. Hned vám řekne, jestli je odkaz mrtvý a dovoluje vám nastavit si VIP účty u různých stahovacích portálů, jestliže je máte aktivovány. Také za vás stažené soubory rozbalí, automaticky vyplní (nebo se pokusí vyplnit) CAPTCHA zabezpečení a dovolí vám nastavit vše od vypnutí PC po ukončení stahování, přes počet souběžných downloadů, až po maximální rychlost stahování.

uTorrent

Torrent využívá síť počítačů, které stahují a zároveň poskytují data, která si od nich stahují ostatní uživatelé. Silou tohoto řešení je, že čím více lidí se stahování a sdílení účastní (kromě přetížení na začátku, kdy je malé množství uživatelů, kteří mají co sdílet s ostatními), tím rychlejší a stabilnější celý systém je. Přes uTorrent se k této síti můžete připojit, stahovat komunitní videa a filmy a zároveň dělat dobrý skutek tím, že je budete dále automaticky poskytovat dalším stahování chtivým uživatelům. Vzhledem k tomu, že zároveň data i poskytujete, v případě zneužití děl chráněných autorskými právy se dopouštíte ještě o řád většího prohřešku.

aTube Catcher

Ani YouTube tu asi nebude věčně a videa z něj mizí, ať už z jakýchkoliv důvodů, každý den. Jestliže chcete mít jistotu, že budete mít video i bez ohledu na tuhle šikovnou službu, můžete využít právě aTube Catcher, který vám ho uloží na disk. To se hodí i v případě, že jedete kamsi, kde lišky dávají dobrou noc a internet, alespoň ten snesitelně rychlý, tam ještě nedorazil.

Program je velmi šikovný a umožňuje stahování ve vysoké kvalitě i v rozlišení pro různá zařízení včetně smartphonů, nebo iPadů, z různých zdrojů a s pokročilými možnostmi, jako je vypálení staženého videa rovnou na DVD.

VDownloader

VDownloader funguje podobně jako aTube Catcher, jen má podle nás trochu přehlednější ovládání, takže si z něj videa stáhnete o něco snáze. Stačí zadat URL adresu stránky, na které je vaše vytoužené video, vybrat formát, do kterého chcete video převést, a kliknout na Download. Jednodušeji už to opravdu nejde.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Diskuze

Pro přispívání do diskuze se musíte nejprve přihlásit. Prihlásit se

Bohumil
Bohumil

Prosím, jak si mohu stáhnou a uložit návody

21.08 17:41 reagovat

Nahoru