Nejlepší mapy pro Minecraft

Minecraft je vybaven docela obstojným generátorem světů, ve kterém si toho můžete poměrně hodně nastavit. Pro prvních pár zahrání jde o zcela spolehlivou záruku zábavnosti, ale po čase může náhodně, byť většinou logicky generované prostředí trochu nudit. Ovšem zábavnost Minecraftu je dále prodlužována a měněna modery a tvůrci map, které se mnohdy oddalují od původního survival konceptu, nebo ho obohacují, třeba o nedostatek a omezené množství surovin.

Další články o Minecraftu najdete ZDE.

Máme pro vás rovnou osm tipů na nejrůznější druhy map. Všechny nejsou pro každého, ale každý si v nich vybere alespoň jednu, která splňuje jeho představy o Minecraftu. I v tom je kouzlo této jedinečné hry, každý ji může hrát kvůli něčemu jinému a přesto ji milovat.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nejlepší Minecraft mapy, které hráči milují i v roce 2022

Jak nainstalovat mapy?

Jako všechno, i instalace map je v Minecraftu velmi snadné. Stačí stáhnout svět, rozbalit ho a nakopírovat do složky s uloženými hrami/světy. S uživatelským jménem Honza by cesta vypadala takto: „C:\Users\Honza\AppData\Roaming\.minecraft\saves“.

Zombie Apocalypse

Zombíci k Minecraftu neodmyslitelně patří, což každý hráč zjistí už při prvním západu slunce, nebo po prozkoumání prvního podzemí. V Zombie Apocalypse jde ale jen o zombíky, jde totiž o adventure mapu, ve které sledujete jakýstakýs příběh a plníte úkoly, včetně volitelných vedlejších. Tahle poctivě navržená a příběhová mapa patří k povinnostem každého fanouška Minecraftu.

Pozor, mapu nelze dohrát bez spoluhráče, protože některé úkoly mají kooperativní charakter.

Zombie Apocalypse stahujte ZDE

Herobrine's Mansion

V podobném duchu jako Zombie Apocalypse se nese i Herobrine's Mansion, což je také dobrodružná mapa, tentokrát založená na fenoménu bělookého antiavatara, o kterém každý ví, že existuje, ačkoliv Mojang se snaží tuto informaci popřít všemi možnými, legálními i nelegálními prostředky.

Mapa je nadesignovaná pro více hráčů, ale lze ji s obtížemi dohrát i v singleplayeru.

Herobrines Mansion stahujte ZDE

SkyBlock

Po dvou adventure mapách tu máme i klasický survival, i když v trochu netradičním provedení. Objevíte se totiž na malém ostrově v prázdném prostoru s velmi omezenými prostředky. Jen na vaší šikovnosti je přežití ba co víc, i prosperita, respektive plnění výzev, které jsou k mapě navrženy. Těch je několik desítek a jejich splnění nebude vůbec snadné, ale alespoň zatraceně zábavné.

SkyBlock stahujte ZDE

Zelda Adventure

Jedna z nejlepších herních sérii všech dob převedená do Minecraftu? Přesně tak, byť je tato mapa zatím nedokončená, už dnes nabízí spoustu unikátního materiálu, ať už jde o monstra, zbraně, nebo jiné předměty. Jde o klasickou adventure mapu, kterou dohrajete za pár hodin, v nichž si užijete spoustu intenzivní zábavy.

Zelda Adventur stahujte ZDE

Underground 2

Druhá survival mapa v našem přehledu se odehrává v podzemí, které je pečlivě vymodelováno včetně města Tartaru a různých jeskyní, ve kterých nenajdete pouze nepočítaně monster, ale také přátelská NPC.

Undergroud stahujte ZDE

Arctic

A máme tu další survival, tentokrát ve velmi lákavém arktickém provedení. Probudíte se na ztroskotané lodi a vaším úkolem je nejen přežít, ale také splnit spoustu zábavných a obtížných výzev, jako je výroba určitého předmětu, ochočení psa, nebo záchrana členů posádky.

Arctic stahujte ZDE

Assassin's Creep

A máme tu další úplně odlišný styl Minecraftu, tentokrát jde o parkour. Inspirací byla i známá assassínská série, což si všimnete hned po prvních vteřinách ve hře. Jinak jde ale o Minecraft i se svými poněkud kostrbatějšími pohyby a ovládáním postavy – to znamená, že skákání po střechách a šplhání po zdech nebude tak snadné, jako to známe z Assassin's Creed. Navíc máte dopředu stanoveny úkoly, jejichž řešení se samozřejmě vždy najde až na těch nejhůře přístupných místech. Nejde tak jenom o zábavu, ale také o test šikovnosti a psychické odolnosti.

Assassins Creep stahujte ZDE

Dropper

Dropper je velmi specifická a nezařaditelná mapa. Nejlépe jí popisuje asi název „padačka“, jako opak ke skákačkám. Mapa se skládá z několika levelů, ve kterých musíte jen a jen padat a pád přežít. Aby se vám to povedlo, musíte padat šikovně, tedy vyhýbat se překážkám a dopadnout do měkkého. Jasný důkaz, že možnosti Minecraftu jsou opravdu neomezené.

Dropper stahujte ZDE

Vertoak City

Povedená městská mapa, ve které nejde vlastně o nic - nemáte žádný cíl, žádné speciální úkoly, jen hrajete v opravdu detailně propracovaném prostředí, které jen tak nějaká mapa nemá. Zábava zaručena.

Vertoak City stahujte ZDE

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 3
Hlasováno: 68 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
firstclasscze
firstclasscze

je to dobri a nejlepsi

18.12.19 10:52 reagovat

Brtkol
Brtkol

Díky,moc námi to pomohlo

07.12.19 09:45 reagovat

Tyfac
Tyfac

Prosím jak se dají na konzoli Nintendo WIIU hrát v Minecraftu mapy, kde se dají stáhnout a nainstalovat? Díky moc. Tyf

10.12.16 17:08 reagovat

sardinka
sardinka

jak si mam stahnout mapy

19.11.16 14:01 reagovat

Demoik
Demoik

Pěkné mapy :)

07.03.15 19:54 reagovat

Doporučujeme

Nahoru