Nejlepší programy pro videohovory a telefonování pro každodenní využití

Telefonování prostřednictvím PC a mobilů je již nedílnou součástí každodenního života. Programy a aplikace využíváme pravidelně v osobním i pracovním životě. Stačí k tomu internetové připojení a můžeme si volat, chatovat nebo se vidět na dálku. Programy častokrát nabízejí i něco víc. Některé z nich si vytvořili stálou komunitu uživatelů a slouží tak jako menší sociální síť pro uzavřenější skupiny lidí v rámci různých místností. Je pravděpodobné, že některé z programů níže aktivně používáte, ale co tak najít něco nového, možná lepšího? Inspiraci na ty nejlepší komunikační programy naleznete přímo tady.

Nejlepší komunikační programy pro videohovory, chat a telefonování

FB Messenger Desktop

Tak už i Facebook Messenger si konečně můžeme užít naplno v desktopové verzi. S tímto nástrojem, jak už jistě víte, můžete chatovat s vaším seznamem přátel, volat si nebo se připojit na videohovor. Prostředí je jednoduše řešené a stejné jako to, které znáte z mobilní aplikace. Nechybí podpora GIFů, sdílení obsahu (fotografie, videa, URL adresy) nebo přehození světlé témata okna na tmavou. Jinak nabízí aplikace vše tak, jak jste na to zvyklí z webu. Pohodlná, rychlá a intuitivní komunikační aplikace.

ZOOM Cloud Meeting

Komunikační aplikace ZOOM je ideálním řešením, pokud si chcete vytvořit skupinový videohovor. Asi nejlépe poslouží pro firmy a firemní mítinky, ale využijí ji i učitelé v době karantény, případně kdokoliv s potřebou volat a vidět se na videu. Aplikace funguje na stejném principu, jako například Skype, jen s tím rozdílem, že je modernější, přehlednější a méně problémová (i proto Skype v článku není). Přihlásit se dá vytvoření nového účtu nebo i přes Facebookový profil.

Prostředí aplikace je dělené na 4 kategorie. V první je možné se připojit k hovoru, vytvořit skupinový hovor nebo připravit naplánování videohovorů. Stejně tak je možné sdílet obrazovku PC, což pomůže při řešení a ukazování problémů. Další položkou je Chat, kde jsou všechny kontakty a chatovací okna. Samostatné položky pak tvoří i Kontakty a Plánovač, kde jsou přehledně zobrazeny všechny události.

Discord

Discord je program navržen pro hráče, kteří se potřebují během hraní domluvit a momentálně ho používá více než 40 milionů uživatelů po celém světě. V nabídce je provedení pro Windows, jakož i mobilní aplikace nebo browser verze Discordu. Hráči dostanou jednoduché prostředí a intuitivní připojování se k jednotlivým chatovacím skupinám. Využití najde ale pro každého, kdo potřebuje komunikovat prostřednictvím chatu, telefonátu nebo videohovoru.

Program je postaven na frameworku Electron a poskytuje jako konverzace pro jednotlivce, tak i skupinové chaty. Každý uživatel si může vytvořit svůj seznam přátel a libovolně si do seznamu přidávat kohokoliv, s kým chce mluvit či hrát. Nechybí ani možnost nastavit si klávesové zkratky, push-to-talk, nastavení hlasitosti apod. Samozřejmostí jsou i oznámení.

Discord je navíc chráněn před DDoS útoky a rovněž jsou v bezpečí i uživatelské IP adresy. Oproti konkurenci má obnovený chat design, což znamená nejnovější trendy v emotikonech, barevném chatu, hashtagy atd.

WhatsApp

WhatsApp lze používat i přímo na desktopech a to v jejich vlastní aplikaci. Před vydání samostatné aplikace mohli uživatelé sáhnout pouze po webové verzi, dnes už máme dokonce i verzi mobilní (jednoduše samozřejmosti).

Ač se jedná o samostatný nástroj, vyžaduje komunikaci přímo s telefonem. Ten tak musí mít mobilní WhatsApp nainstalován a být připojen ve stejné místní síti. Po spuštění programu pak uživatel telefonem přímo do WhatsApp aplikace naskenuje QR kód a dojde ke spárování PC s komunikačním účtem. Samotné zprávy pak putují z PC na telefon a dále do světa. Komunikace je jednoduchá, intuitivní a lze si psát, volat a posílat soubory, nebo vytvořit skupinové konverzace.

Telegram

Telegram Desktop zajišťuje bezpečnou a plnohodnotnou komunikaci mezi uživateli. Desktopová verze doplňuje známější a používanější mobilní aplikaci stejného jména.

Bezpečnost a současně snadnost v použití jsou základní parametry programu Telegram Desktop. Veškerá komunikace mezi uživateli je šifrována a ve stejné podobě i uložena v cloudu pro okamžitý přístup z jakéhokoli zařízení a jakéhokoli místa.

Program Telegram Desktop disponuje velmi příjemným uživatelským prostředím. To se v mnohém neliší od jiných známých komunikátorů. Uživatelé tak budou i při prvním otevření programu jako doma. Zajímavostí programu je možnost odesílání jakýchkoli příloh a to bez omezení velikosti.

Slack

Multiplatformní komunikátor Slack lze používat nejenom na mnoha odlišných operačních systémech, ale i na mnoha různých zařízeních. Samostatný klient pro desktop zajišťuje pohodlné vyřizování zejména pracovní komunikace (sáhnout je možné i po webovém, nebo mobilním zpracování).

Komunikace na Slacku je určena primárně pro pracovní týmy, firmy a nejrůznější skupiny. Prostředí a celý systém programu umožňuje komunikovat v mnoha různých vláknech s různými osobami, nebo rovnou skupinami osob. Samozřejmostí je možnost přímého vkládání nejrůznějších datových souborů. Klient si navíc rozumí nejenom se samotnými soubory, ale i s mnoha online službami a nabídne tak náhled, možnost editace, nebo rovnou danou službu integruje přímo do komunikačního prostředí.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 3 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru