Nový Minecraft Legends bude akční strategií. Zde jsou všechny podstatné informace

Kostkovaný svět Minecraftu se rozroste o novou hru Minecraft Legends a bude to dřív, než si myslíte. Titul, kterému se zatím nedostává velké mediální pozornosti, už rezonuje v uších hráčů, kteří se mají rozhodně na co těšit.

Vývojáři z Blackbird Interactive (pod vedením Mojangu) se tentokrát přesunou do strategického žánru s prvky akčních her a přinesou dosud nevinný zážitek. Tady je všechno, co zatím o Minecraft Legends víme.

Jaké je datum vydání Minecraft Legends?

Nová strategicko-akční hra Minecraft Legends byla poprvé oznámena v rámci konference Bethesda Showcase v červnu 2022. Hra zasazená do světa Minecraftu zatím nemá přesně stanovené datum vydání, ale na oficiální stránce se objevila informace o roce 2023.

Podporuje to i tvrzení Sarah Bond, viceprezidentky Xboxu, podle které vyjdou všechny představené hry do 12 měsíců od oznámení. Vydání hry by tak mělo přijít do června 2023.

Jaké platformy bude Minecraft Legends podporovat?

Minecraft Legends bude k dispozici na platformách PC, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5 a Nintendo Switch.

Minecraft Legends Game Pass

Novinka bude hned od prvního dne součástí Xbox Game Passu.

Trailer pro Minecraft Legends

V prvním oznamovacím traileru nám byla hra jemně představena, zejména tedy v podobě cinematic videí. Ke konci traileru lze ale vidět první záběry z hraní (gameplay).

Za koho budeme v Minecraft Legends hrát?

Zhostíme se legendárního hrdiny, jehož osudem je sjednocení frakcí světa Overworld. Pokud se to hráčům nepodaří včas, nikdo nebude schopen bránit svou zemi před mocnou armádou z jiného světa.

Minecraft Legends gameplay a nejdůležitější prvky hry

Už při představení na dalším eventu Minecraft Live 2022 jsme měli možnost vidět PvP prvky, ale ne ve stylu klasické real-time strategie, na jaký jsme zvyklí. Strategie bude mít hlavní slovo během celé hry, ale mechaniky se budou více podobat těm, které známe z akčních her.

Hráči budou zkoumat a objevovat nový herní svět Overworldu z pohledu třetí osoby, bránit usedlosti před nájezdy nepřátel a stanou se tak centrem každé bitvy v tomto fantasy světě. Do toho je třeba počítat s velením vojsk a zadáváním příkazů spojencům.

Nad hlavní postavou budeme mít plnou moc s možností rozdávat NPC postavám rozkazy, nebo je nechat volně se rozhodovat. Zatím jsme ale neviděli úplně všechno, takže můžeme předpokládat, že tato možnost se bude vztahovat jen na soubojový systém.

Pokud jde o herní svět, ten bude procedurálně generován, takže se budou biomy chovat vždy jinak, zdroje se budou objevovat na jiných místech a podobně. Jak vy, tak spojenci budou těžit suroviny na různých místech a měnit tak herní prostředí postupně.

Minecraft Legends a podporovaný multiplayer?

Ano, Minecraft Legends bude podporovat kompetitivní i kooperativní multiplayer. V této chvíli o tomto formátu ale víc nevíme.

Minecraft Legends crossplay?

Hraní napříč platformami by bylo jistě vítáno, ale zatím nemáte žádné informace o tom, že bychom měli dostat crossplay podporu. Minimálně bychom ale rádi viděli možnost zahrát si na PC a Xbox konzolích dohromady.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 2 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru