Retro fotky v mobilu: 3 nejlepší aplikace pro vintage styl vašich záběrů

V dnešní době, kdy se svět mobilní fotografie pohybuje raketovým tempem, touha po jedinečných a původních snímcích nikdy nevyhasne. Pro ty, kteří cítí nostalgii k éře filmových fotoaparátů a chtějí své digitální záběry oživit autentickým retro šarmem, existuje několik ohromujících mobilních aplikací, které přinášejí do jejich fotografií dech starého světa. V tomto článku se ponoříme do světa tří úžasných aplikací zaměřených na retro efekty a filtry, které nechávají vyniknout krásu minulosti ve vašich každodenních záběrech

Aplikace se hodí i pro milovníky klasických analogových fotoaparátů, jelikož dokážou vyčarovat opravdu realistické snímky.

OldRoll

OldRoll představuje autentický zážitek z analogového fotoaparátu přímo na vašem zařízení s Androidem. Tato bezplatná aplikace přináší klasické styly fotoaparátů a textury historických filmů přímo do vaší dlaně, čímž eliminuje potřebu dodatečných úprav.

Vyberte si z různých analogových fotoaparátů, každý s vlastním unikátním filtrem. Kromě toho získáte přístup k dalším funkcím, včetně efektů, označení data a mnoho dalšího. Aplikace je pravidelně aktualizována, a vývojáři slibují přidání možnosti nahrávání videí a efektů do videí v budoucích verzích.

 

Koda Cam

Koda Cam představuje další populární kombinaci editoru a fotoaparátu pro platformu Android. Máte-li rádi retro efekty ve svých fotografiích, tato aplikace je pro vás stvořená. Stačí jediným kliknutím přidat do svých snímků filmové škrábance, efekty prachu a třpytivé chromatické aberace, abyste dosáhli kouzelného vzhledu, který připomíná éru minulosti.

Užijte si široký výběr více než 30 analogových filmových filtrů, přes 40 světelných filtrů a kreativní úpravu, která automaticky vtiskne vašim fotografiím vintage šarm.

 

VHS Camcorder

S mobilní aplikací VHS Camcorder okamžitě posunete svá videa z moderní éry do stylu osmdesátých let, dodávajíc jim notu nostalgické atmosféry. Vývojáři se pečlivě snažili zachytit autentičnost starých videí, přičemž do videí implementovali jemné nedokonalosti, které považujeme za charakteristické pro toto období. S automatickým přidáním data a času do rohu obrazovky v původním formátu, se můžete ponořit do doby, kdy právě tyto detaily byly nedílnou součástí videonahrávek.

Nejenže si můžete vychutnat nostalgii, ale můžete také přetvářet realitu. Přidáte-li vlastní data s časem, můžete vytvořit dojem, že vaše video pochází přímo z VHS kazety. S možností hrubého přibližování a upravování zvuku pro dosažení horší kvality, můžete dosáhnout autentický dojem starých amatérských nahrávek.

Výsledná videa lze snadno sdílet na sociálních sítích nebo přes email, a to včetně možnosti přehrávání v celoobrazovkovém režimu. Vývojáři nešetří na slavných osobnostech, jako jsou Kendall Jenner, Snoop Dogg, Khloe Kardashian, Victoria Beckham, Wiz Khalif, BTS, Die Antwoord a Philip Bloom, kteří aplikaci využívají nebo využívali, což svědčí o popularitě této autentické retro videokamery. Aplikace za léta změnila název a nově se označuje jako Rarevision VHS Lite - 80s Cam.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 2 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 2. díl

452315 přečteno

Doporučujeme

Nahoru