Mujsoubor.cz

Přihlášení

zapomenuté heslo | nová registrace

Windows 10 Technical Preview

89 %

Vyzkoušejte nový systém Windows 10

Hned zpočátku je zapotřebí osvětlit několik skutečností – Windows 10 Technical Preview je alpha build (velmi raná verze) výsledného operačního systému Windows 10, který vyjde v polovině roku 2015. Společnost Microsoft nabízí tuto verzi zdarma jako testovací – uživatelé si tak mohou osahat nové funkce a současně je pomohou odladit/upravit. K použití se však váže hned několik podmínek (kvůli zajištění bezpečnosti uživatele, jedná se totiž o skutečně surový produkt): Program je určen pro IT odborníky a fanoušky, kteří si velmi dobře s PC rozumí. Neměl by být instalován na PC, které uživatel používá jako hlavní. Uživatel by měl být smířen s mnoha chybami, častými updaty a změnami a možnou nestabilitou celého systému.

Návod na instalaci je pak relativně snadný: odkaz ke stažení zavede uživatele k tzv. Windows Insider Program (nejedná se o program ve smyslu SW), což je komplexní záležitost pro automatický update + zpětnou vazbu a připomínkování. Pro účast v tomto programu musí uživatel disponovat Microsoft účtem. Následně stačí potvrdit systémové požadavky, stáhnout ISO systému (2.9 GB 32-bit verze a 3.8 GB 64-bit verze) a tu například pomocí programu Windows 7 USB/DVD Download Tool vypálit na DVD nebo vložit na USB disk. Následně již stačí pouze nainstalovat (pokud uživatel instaluje na systém Win 7, 8 nebo 8.1 bude zachováno nastavení, uživatelské soubory i většina aplikací. U Windows Vista je však zapotřebí provést čistou instalaci s formátem disku.).

Minimální požadavky na PC:

CPU: 1 GHz
RAM: 1 GB (32-bit)/2 GB (64-bit)
GPU: podpora DirectX 9
HDD: 16 GB volného místa
Další: internetové připojení, Microsoft účet

 

Windows 10 Technical PreviewKlasické prostředíNabídka Start

Hlavní funkce a vlastnosti:

  • Pro zkušené uživatele
  • Raná verze systému – zkušební
  • Vyžaduje internetové připojení a MS účet
 

Externí stažení

Doporučujeme

Souhrnné informace

Licence: Zdarma
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://windows.microsoft.com/
Operační systém: Windows Vista/Vista 64bit/7/7 64bit/8/8 64bit
Verze: 1.0
Počet stažení: 1971
Publikováno: 3.10.2014
Poslední aktualizace: 3.10.2014
Zařazeno v kategoriích: Operační systémy

Značky

Podobné programy

Diskuse

Žádosti o rady prosím směrujte do poradny.

Napsat vzkaz

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  5 b 5 8 3 9  :
 
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)