Internet a sítě: webkamera - šmírování

Dobrý den, potřebovala bych poradit a vůbec nevím, kde bych se na to měla zeptat, jestli by mi někdo dokázal zjistit, zda se mi někdo někdy nepřipojoval přes webkameru? Vůbec jsem o takové hrozbě nevěděla, až když jsem o tom nedávno slyšela ve zprávách, že někdo šmíroval slečnu ve vaně, když koukala na filmy, tak jsem si ji přelepila. Notebook mám 3 roky a často zaplý nebo ikdyž je vyplý nemívám ho zaklaplý. Ptám se hlavně proto, že se mi někdo před prázdninami naboural do emailu a asi 1-2 měsíce na to mi při přihlášení do pc naskočila nabulka, abych si změnila heslo, že mi někdo hacknul microsoft účet a nevím, kde všude rejdil.

lou17 14.12.2017 Odpovědi: (1) Odpovědět

Dobrý den, obávám se, že i kdyby se tak stalo, tak to nezjistíte - některé webkamery mají indikaci zapnutí pomocí malé diody. Nejde však o všechny modely a hlavně u některých se dioda rozsvítí náhodně bez jakéhokoli důvodu.  Doporučuji prohlédnout PC antivirem a antispywarem + přelepení webkamery pochopitelně zabrání případnému špehování.  

Honza 14.12.2017

Doporučujeme

On-line hry

Wall Fixing Drag Racing Rivals Into the Dead Trigger Beat Em Up Street fight 2D Aquarium Farm Wanted Painter Supra Crash Shooting Fly Cars Axe Throw Panzerkrieg Simulator
Nahoru