world-of-tanks: Vypínání noťasu

Dobrý den, když hraji WoT tak se zhruba po 7-10 minutách vypne celý notebook? co s tím? nb. -http://www.alza.cz/acer-aspire-5750g-2678g75mnkk-d276547.htm#popis

Radek 10 31.12.2013 Odpovědi: (7) Odpovědět

Dobrý den,
co se týče výkonu, tak toho máte dostatek. Při vypínání se objeví nějaká hláška nebo se notebook jednoduše a bez varování vypne? Pokud by se jednalo o automatické vypínání, na vině by mohla být vysoká teplota - změřte ji při hraní pomocí programů Core Temp: http://mujsoubor.cz/monitoring/core-temp, SpeedFan: http://mujsoubor.cz/monitoring/speedfan nebo CPU-Z: http://mujsoubor.cz/monitoring/cpu-z. Do odpovědi napište nejvyšší dosažené teploty CPU i Grafické karty. Případně se může projevit chyba RAM paměti, která se za běžného zatížení neprojeví.

Honza 2.1.2014

Zdravím, v počítačích se moc nevyznám, stáhl jsem si ten SpeedFan, teploty se mění, značka plamenu je u GPU, někdy u HD0, Core 0, Core 1, teplota při hraní dosahuje 97, po vypnutí WoT se teploty sníží až je u nich zelená fajfka :)Pc se vypne bez hlášky.

Radek 10 6.1.2014

Dobrý den,
pokud Vám procesor nebo grafická karta dosahuje téměř 100°C, pak máte bohužel problém s chlazením. Procesor (záleží na typu) by měl při zátěži dosahovat teplot maximálně okolo 60 - 70°C, grafická karta pak kolem 75 - 90°C. Hodně záleží na tom, jaký chladič máte u procesoru - měnil jste jej, nebo máte stejný, který přišel s procesorem (stock), resp. byl v PC od koupě?
Co se týče základního opatření před přehříváním - odpojit PC od elektřiny, otevřít a vyfoukat prach stlačeným vzduchem (během této činnosti byste se neměl ani rukou ani jiným přístrojem dotýkat komponent v PC a dbejte na to, abyste vyfukováním prachu zbytečně neroztáčel lopatky větráků - můžete je během této činnosti zablokovat nějakým předmětem, ale dbejte zvýšené opatrnosti.).
Obecně pak doporučuji se vyhnout jakékoli manipulaci s PC a jeho komponentami, pokud si nejste dostatečně jistý, že víte, co děláte a nechat tuto činnost na zkušenějším kamarádovi nebo odborném servisu.

Honza 7.1.2014

Větrák mám původní, od koupi, díky zkusím to vyčistit ;)

Radek 10 9.1.2014

stejný problém, myslíte ,že by pomohla chladící podložka?

nedvva 3.4.2014

Vyfoukal jsem noťas a odehrál jsem v pohodě 3 bitvy, ale pak při 4 jsem přiložil ruku k větráku a cítil, že je rozpálenej a za chvíli se vypnul. Tak se ptám jestli má význam kupovat chladíci podložku pod noťas.

nedvva 5.4.2014

Dobrý den,
aktivní podložka by měla pomoci, ostatně i samotné zvýšení mezery mezi podložkou (stůl) a spodní stranou notebooku (například částečným podložením nějakým předmětem) by mělo pomoci. Vyzkoušejte nejdřív zmíněné podložení a následně můžete uvažovat o koupi podložky. Bohužel notebooky značky Acer jsou známy tímto problémem. Nabízí velký výkon za velmi nízkou cenu, ale tento výkon absolutně nezvládají chladit.

Honza 7.4.2014

Doporučujeme

On-line hry

Sniper Trigger Revenge Jetpack Joyride Pocket Wing Zombie Royale.IO Fruit Legions: Monsters Siege Arrow's Adventure Puffy Cat Mad Doctor Klondike Solitaire - Magic Stone
Nahoru