ADOM (1.2.0 Pre 3)
0 %

Plně textová roguelike hra

ADOMAncient Domains of Mystery je nezávislá hra vyvíjená Thomasem Biskupem, která spojuje rysy typické pro tahové strategie a klasické RPG. Ve výsledku se tak jedná o roguelike game, kdy hráč ovládá svoji postavu (@) v ASCII světě a tahově jej prozkoumává a bojuje s jeho nástrahami.

V době svého vzniku se jednalo o jednu z nejstahovanějších free her a dodnes má hra velkou řadu fanoušků a stálých hráčů. Hra nabízí nevšední zážitky, velmi široké možnosti a komplexní a náročné ovládání.

Příběh hry se týká smyšlené země Ancardia, která žila velmi dlouhou dobu v míru. Jenže se poměry změnily, objevila se hrůzná monstra a kraj začala sužovat. K tomu všemu jeden z mágů přišel s dávným proroctvím, které odkazuje na příchod chaosu a zla na Zemi. V proroctví se dále píše o hrdinovi, který svou statečností, odhodláním a bojovností zachrání všechny obyvatele před zkázou a utrpením. Hráč se stává přesně tímto hrdinou.

Hra je náročná na pochopení a naučení se samotného ovládání a principu boje. Ale to není všechno – smrt ve hře je nastavena jako permanentní. Jakmile hráč zemře, hra končí a musí ji začít kompletně od začátku. Ukládání je možné pouze před opuštěním hry a po opětovném načtení je save smazán.

Ve hře hraje důležitou roli několik základních oblastí – mutace, bylinkářství, kovářství a paměť nestvůr. Mutace dokáží pomoci, ale i ublížit (hlavní hrdina získá nějaké schopnosti nebo další části těla). Paměť nestvůr pak ukládá všechny získané poznatky o těchto tvorech a hráč si je tak může zpětně zpřístupnit. 

Hlavní funkce a vlastnosti

  • ASCII hra
  • Textové ovládání i zobrazení
  • Tahové RPG
  • Roguelike game

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: Thomas Biskup
Domovská stránka: http://www.adom.de/
Velikost souboru: 0,87 MB
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7
Verze: 1.2.0 Pre 3
Počet stažení: 524
Publikováno: 21.11.2012
Poslední aktualizace: 2012-11-21 05:00:00
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Adventury a RPG | Logické hry | Staré hry | Plné hry

Ohodnoťte aplikaci!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Filip
Filip

Tahle hra je fakt pecka.Těžká na pochopení,ale jak se do toho dostanete,tak vás nepustí. ;-) Vedle prvního Gothica a Morrowindu pro mě nejlepší rpg.

22.01.13 10:25 reagovat

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - ADOM

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nahoru