Warcraft: Orcs & Humans (1994)
70 %

První díl nejznámější strategie

Na svět jménem Azeroth, který je a byl vždy sídlem lidí, se jednoho dne dostal Warlock z orkského světa Draenor. Ten do svého původního světa přinesl zprávu o nové zemi nebo světě, na které rostou jim neznámé rostliny. Na Azeroth se dostal Temným portálem, který byl později zvětšen, aby mohl přepravit sedm vybraných bojovníků, kteří posléze přepadli a vyplenili jednu lidskou vesnici. Tím se odstartovala série drancování a útoků skrze portál na lidský svět. Orkové si dle prvních informací mysleli, že jsou lidé bezbranní, ale to se spletli. Když chtěli udělat útok na hlavní lidské sídlo, smetla je početná skupina dobře vybavených a vycvičených vojáků a rytířů. Tehdy se Orkové rozhodovali, zda budou v útocích pokračovat nebo nadobro uzavřou portál. Nakonec se dohodli, že doplní své síly a pokusí se o nový útok. A tak nevraživost mezi těmito dvěma rasami trvá dodnes.

Hráč si může vybrat rasu, za kterou bude hrát a tím automaticky určí i svého protivníka. Jako v jedné z prvních realtimových strategií byla představena vize ekonomiky strategií jako her. Hráč ma na výběr několik druhů jednotek, z nichž některé jsou bojové a jiné jsou určeny právě pro sběr surovin.

Pro správný chod a růst základny je potřeba najít a získat doly a z nich těžit zlato. To je třeba přepravit do městského centra k dalšímu použití. Další surovinou je dřevo, které lze těžit v okolních lesích. Aby mohla základna vzkvétat a počet jednotek se mohl zvětšovat, je třeba postavit dostatek farem. Produkce jídla z farem totiž stačí pouze pro malý a omezený počet jednotek. Další jednotky bez zajištění jídla není možné stavět.

Bojových jednotek je celá řada a díky nim je možné se bránit protivníkovi, případně útočit na jeho jednotky a základnu. Stavte, budujte a hlavně bojujte!

Pro správný chod hry Warcraft: Orcs & Humans budete potřebovat aplikaci DOSBox, tu si můžete stáhnout zde.

 

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Legendární počátek velké série her
  • Možnost výběru ze dvou ras
  • Logická provázanost následujících her

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: Blizzard Entertainment
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://eu.blizzard.com/en-gb/
Velikost souboru: 5,47 MB
Operační systém: Win 95 /Win 98 /Win 2000 /Win XP /Win 7 /DOS
Verze: 1994
Počet stažení: 4942
Publikováno: 29.07.2012
Poslední aktualizace: 2012-07-27 16:00:00
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Strategie | Staré hry | Plné hry | Staré strategie

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 3.5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - Warcraft: Orcs & Humans

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky
Nahoru