Mutant Year Zero: Road to Eden (Demo)
10 %

Taktická adventura s tahovým systémem a stealth prvky

Po vzoru XCOM her přišli tvůrci z The Bearded Ladies (stojící za Hitmanem i PAYDAYem) s titulem inspirovaným právě těmito skvosty a přinesli ke konci roku svou vlastní tahovou adventuru Mutant Year Zero: Road to Eden. Očekávání hráčů byly velké a do jisté míry se také naplnily, ale ne všechno je nakonec dotažené do verze, z jakou by mohly být všichni spokojeni.

Děj se odehrává v post-apo světě, kde se lidé pustili do poslední jaderné války, vyhladili se navzájem a jen pár šťastlivců přežilo. Následky to mělo katastrofální - nejen, že byl vyhlazen skoro celý život, ale i ten, co přežil, se změnil. Zmutoval. Skupinka přeživších tvoří mix různých druhů pospojovaných dohromady. Máme zde například zmutovanou lišku, kačera, robustní prase i člověka s hroší kůží. Samotní hrdinové příběhu začínají ve dvojici, když jsou vysláni z jednoho z posledních úkrytů, aby našli zkažené součástky do čerpadla vody, bez kterých pravděpodobně všichni uhynou. Zde začíná příběh, který se dále posouvá zejména prostřednictvím nalezených svitků papíru i rozhovorů postav.

Všechno změní nalezený deník a zmínka o tajemné oblasti Eden, tedy ráji, kde mohou najít útočiště všichni mírumilovní přeživší. Svět je poměrně velký a detailně zpracovaný a hráčů zavede na zajímavá místa - temné lesy, tunely, lovecké rezervoáry, jeskyně apod. Dvojice se postupně rozroste o nové charaktery a společně budou procházet zajímavým světem, aby se probili na hlídané místa a získali, co chtějí. Právě nevyužitý potenciál jednotlivých bojovníků je velké mínus. I když jde o RPG titul, většina postaviček má stejné schopnosti a liší se jen minimálně. Na druhé straně je zde několik schopností, které potěší a zvýší atraktivitu. Létání, zvýšení přesnosti, neviditelnost nebo možnost sežrat mrtvoly protivníků - to vše má své opodstatnění a dá se s tím dobře pracovat. Vývojový strom schopností to ale nenahradí, a tak je jen málo možností, jak si badatelů přizpůsobit podle sebe.

Co se týče zbraní, tvůrci vsadili na čisté přestřelky. Pušky, samopaly, energetické zbraně, kuše brokovnice či klasické pistole jsou zde zastoupeny hojně, ale pokud hráči hledají boj na blízko, asi zůstanou zklamáni. Zároveň s tím je vhodné zmínit nepřátel různých druhů i inteligence. Většinou hráčům nedají nic zadarmo a některé lokality budou vyžadovat mnohem lepší taktický přístup, než jiné. Tahový přístup k soubojovému systému je podobný, jako v XCOM 2 titulu a před začátkem souboje je vhodné obsadit ty nejlepší pozice. Pak už přijde na řadu strategické cítění a taktizování. Stealth systém je fungující, ale ničím specifický.

Mutant Year Zero: Road to Eden je po grafické stránce zvládnutá pěkně, ale zároveň je hra poměrně nedoladěná. Mírné dropy v FPS proto budou sem-tam přítomny. Pro hráče bažící po objevování herního světa a využívání prostředí na taktické manévry je hra velkým lákadlem. Naopak milovníci RPG se spoustou vylepšení a volitelným vývojem postav zůstanou zaskočeni až mírně zklamáni.

Minimální požadavky na PC:

CPU: Intel Core i5-760 / AMD Phenom II X4 965
RAM: 6 GB
GPU: NVidia GTX 580 / AMD Radeon HD 7870
HDD: 8 GB volného místa
Další: DX 11, Windows 7 64 Bit/ Windows 8 64 Bit/ Windows 10 64 Bit

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Tahový systém bojů
  • Rozmanité prostředí
  • Několik různých postav
  • Jen malé rozdíly ve schopnostech
  • Všudypřítomné dialogy
  • Průměrný stealth systém
  • Post-apo svět
  • Horší optimalizace

Informace o aplikaci

Licence: Placená
Autor: The Bearded Ladies
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: https://www.mutantyearzero.com/
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7 /Win 8 /Win 10
Verze: Demo
Počet stažení: 1148
Publikováno: 09.12.2018
Poslední aktualizace: 2019-03-01 13:48:57
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Adventury a RPG | 3D hry | Akční hry | Logické hry | Steam hry | Strategie

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 0.5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - Mutant Year Zero: Road to Eden

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nahoru