Vikings - Wolves of Midgard (Demo)
0 %

Slovenská hack & slash hra s mytologickou tématikou

Vynikající a konkurence schopné hry se dělají i na Slovensku. Košické studio Games Farm již několik let produkuje prvotřídní herní tituly zejména z prostředí mytologie a v RPG žánru. Mezi nejnovějším Shadows: Awakening a předešlým Kult: Heretic Kingdoms přišla v roce 2017 na scénu hra Vikings - Wolves of Midgard inspirovaná seriálem Vikingové i mistrovským dílem Diablo lll, které v některých ohledech dokonce převyšuje.

Jde o hack and slash RPG se severskou tématikou a mytologií starých Vikingů, kde si hráči vytvoří postavu (zvolí pohlaví - mužský bojovník nebo ženská štítonoška, vyberou kosmetické úpravy) a pustí se do více než 20 hodinového gameplaye. V něm se nejprve pokusí osvobodit jedno malé městečko, aby se následně stalo jejich domovem, kam se budou neustále vracet a odkud budou podnikat výpravy do Midgardu, Nilfheimu nebo Balheimu. Světy pokrývají ohnivou zem, ledové království, pouště, jeskyně i hluboké a mrazivé lesy, kde se ukrývá více než 50 různých typů bojovníků a nepřátel. Kromě nich čekají na hráče na některých územích bossové, kteří jsou poměrně originální a většinou vyžadují rozdílný přístup.

Postavy mají několik schopností, které mohou využívat a jako správní bojovníci disponují skilly, aby mohli ovládat prakticky všechny zbraně, které najdou - meče, sekery, dýky i luky. Tvůrci se velmi poctivě připravili a nabízejí malé herní elementy dodávající prostředí pocit autentičnosti. Sbírání krvavých fragmentů po usmrcených nepřátelích, tradiční oběti bohem, úkoly s runami, plavby na lodích, lovení zvěře, talismany či podrobně zpracované božstva - to vše dává hře pocit plnosti a věrohodnosti. Postavy mají prakticky neomezený inventář, kam je možné ukládat vše, co hráči najdou a až v pozdějších fázích hry budou muset věci odstranit a vyměnit.

Souboje nejsou jen bohapustým mlácením všeho kolem, ale i propracovaným přístupem k taktizování, kdy je třeba se nepřátelům uhýbat, dělat kotrmelce do stran, přepadávat je na nechráněných místech nebo čekat na vhodnou chvíli, kdy udělat výpad. Nepřátelé totiž efektivně využívají štíty a jiné obranné mechanismy, kdy jsou prakticky neporazitelní a hráči musí chvíli počkat, než mohou zasadit úder. Zuřivost je něco, čím se každá postava časem plní a když pohár přeteče, je třeba vypustit nahromaděnou energii. Ta se převede do lepších bojových schopností, jako například vypuštění obrovského množství šípů nebo silnější zářezy sekerou. Tradičním RPG prvkem jsou stromy schopností, kde si hráči sami navolit, jakým směrem se bude postava ubírat.

Pozor je třeba dávat i na nástrahy přírody, jakými jsou například jedovatý vzduch v jeskyni nebo velká zima, která i z nejsvalnatějšího bojovníka udělá při chvilce nepozornosti věčně stojící sochu v modrém kabátě. Kromě hlavních dějových linek je možné plnit i vedlejší úkoly v jednotlivých oblastech, takže bude potřeba sbírat suroviny a totemy, zabíjet kacířské kněží apod. Dějově nejde o nic převratného, ​​i když je vidět snahu o oživení příběhu. Dopředu se hráči posouvají formou statických obrazovek, kde se dozvědí více o postavách, lokalitách, bozích či nepřátelích. Vikings - Wolves of Midgard nabízí kromě sólo kampaně i lokální či online multiplayer. Množství zajímavých nápadů se slovenským tvůrcům podařilo úspěšně přetavit do povedené hry, kterou si můžete vyzkoušet i v demoverzi.

Hlavní funkce a vlastnosti

 • Vikingská tematika
 • Inspirováni známým seriálem i Ďáblem 3
 • Originální herní nápady
 • Božstva a bájné země
 • Vylepšování válečníků
 • Runy, oběti i talismany
 • Interakce s prostředím
 • 50 druhů nepřátel
 • Nápadití bossové vyžadující stále nový přístup
 • Pěkné a rozmanité lokality
 • Nevýrazný příběh a postavy
 • Multiplayer

Informace o aplikaci

Licence: Demo
Autor: Games Farm
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: https://www.kalypsomedia.com/eu
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7 /Win 8 /Win 10
Verze: Demo
Počet stažení: 933
Publikováno: 11.11.2018
Poslední aktualizace: 2018-11-11 17:42:28
Zařazeno v kategoriích: Multiplayerové hry | Dema her | Akční hry | Adventury a RPG | Hry a zábava | Steam hry

Ohodnoťte aplikaci!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - Vikings - Wolves of Midgard

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nahoru