Monster Hunter: World (1.0)
0 %

Lovte, bojujte, lootujte!

Herní série Monster Hunter plní sny malých chlapců již od roku 2004 a oblibě se těšila zejména v Asii, konkrétně v Japonsku. Milovníci obrovských monster a nádherně zpracované čistokrevné akcie krochtali blahem prakticky při každém jednom rozšíření tohoto herního světa, a Monster Hunter: World přišel konečně s lepší přístupností i pro západní trh. Hned od začátku jsou hráči hození do příběhového intra odehrávajícího se na lodi, kterou propadne obrovský predátor a začíná se seznamování se s prostředím a herními mechanismy.

Z názvu Monster Hunter: World je zřejmé, že zpracování SVĚTA zde hraje jednu z nejdůležitějších úloh. Není totiž nic lepšího, než vývojáři, kteří zpracují obrovský herní svět detailně a s grácií. Každá hora, skála, strom nebo bažina hrají ve hře důležitou roli a slouží jako prostředky na lov nebo skrývání se. Hra má svět rozdělen na několik výrazně odlišných lokalit typu bažiny, lávové krajiny, horské oblasti, zasněžené pláně apod. Tam všude se ukrývají desítky originálně zpracovaných druhů monster. Všechny druhy se od sebe liší jednak velikostí, jakož i chováním, vzhledem atd. Hráči tak na začátku budou rádi, že se dožili druhého rána a přežili ostré střety s těmito obrovskými obludami.

Monster Hunter: World postupně seznamuje s mechanismy jako je lovení monster, kterému ale předchází stopování. V otevřeném světě je třeba všímat si stopy na zemi, jakož i pach nebo poničené stromy. Vystopovat kořist hráčům pomohou i svítící mušky, které jsou nedílnou součástí hry. Samotné příšerky potom přebývají osamotě nebo ve stádech a dokonce se spolu častokrát perou, což jsou bezpochyby nádherné úkazy. Je ale čas zasáhnout, a proto se blíže podíváme na to hlavní, co hra nabízí, a tím je samotné zabíjení a lovení monster.

Na začátku si hráči vytvoří vlastní postavu a svého peta (proces může trvat několik minut i hodin, možností je nespočetně). Na výběr mají více než 10 typů zbraní jako dvojité šavle, meč a štít, velký meč, dlouhý meč, kladivo, střelné zbraně, kopí, lovecký roh, sekery, útočnou čepel, luk, halapartnu, bowgun nebo heavy bowgun. Každá jedna z nich se hodí pro jiný typ hráčů a styl boje se výrazně liší - těžké kladiva jsou pro razantnější údery, malé meče pro pohyblivé hráče poskakující z místa na místo a střelné zbraně na boj z dálky. Zabíjení probíhá sólo nebo ve skupině čtyřeh hráčů, kteří si rozdělí úkoly a snaží se skolit příšery, z nichž po zabití padnou cennosti.

Oběti lovu poskytují suroviny jako kožešiny, šupiny, drápy, zuby a pod., které se následně dají zužitkovat v obchodě. Je naprosto úžasný pocit zabít několikrát větší zvíře a přidat si jeho část do nově vytvořené zbraně. Na meči tak mohou hráči mít připevněnou čelist, namísto čepele na střelné zbrani lze připnout dopředu obrovský tesák apod. V obchodech se tráví obecně hodně času, a to ze dvou hlavních příčin - zdlouhavé naučení se procesu a nekonečně mnoho možností. Více než 40 druhů bestií poskytuje dostatek použitelných částí, a navíc ne vždy vyjde lov podle představ.

Hodně času pak tráví ve vesničce, kde se nacházejí všechny potřebné služby jako kovářství, jídelna, kupec apod. Kromě lovení, lootování a stopování je ve hře i příběhová linie, která sice nehraje hlavní housle, ale aspoň jakž-takž posouvá motivaci stále dopředu. Na lovecké mise je omezen časový interval a totéž platí i o vedlejších rolích (více než stovka). Souboje samotné mohou trvat pár minut až půl hodiny podle toho, jaké zbraně si hráči zvolili nebo jaké silné je monstrum. Prostředí je pestré a plné života, lokality působí opravdu nádherně, hudba umocňuje zážitek a lepší hunting-párty momentálně jen těžko dostat.

Minimální požadavky na PC:

CPU: Intel® Core™ i5-4460, 3.20GHz / AMD FX™-6300
RAM: 8 GB
GPU: NVIDIA® GeForce® GTX 760 / AMD Radeon™ R7 260x (VRAM 2GB)
HDD: 20 GB volného místa
Další: DX 11, Win 7

Hlavní funkce a vlastnosti

 • Otevřený herní svět
 • Nádherné lokality
 • Engine umožňuje plné využití světa horizontálně i vertikálně
 • Desítky druhů monster
 • 14 zbraní s odlišným stylem boje
 • Originální způsoby zabíjení
 • Multiplayerový lov ve čtveřici
 • Lootovanie a tvorba vlastních zbraní
 • Stopování monster
 • Využívání prostředí na tvorbu pastí
 • Splněný sen milovníků velkých potvůrek
 • Potěšující zpracovaný příběh

Informace o aplikaci

Licence: Placená
Autor: CAPCOM Co., Ltd.
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.monsterhunterworld.com/
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7 /Win 8 /Win 10
Verze: 1.0
Počet stažení: 1100
Publikováno: 11.09.2018
Poslední aktualizace: 2018-09-11 23:34:29
Zařazeno v kategoriích: Strategie | Steam hry | Multiplayerové hry | Adventury a RPG | 3D hry | Akční hry | Hry a zábava

Ohodnoťte aplikaci!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - Monster Hunter: World

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nahoru