Programy pro návrh interiérů zdarma a ve 3D

Počítačový software je v dnešní době nepostradatelný i při plánování výbavy interiérů. Umožňuje nebývalou svobodu, snadné úpravy a poměrně realistické ztvárnění, závislé vlastně jenom na kvalitě dostupných modelů nábytku a doplňků. Teď si představíme několik programů, které jsou dostupné zcela zdarma a slouží právě k vytváření modelů interiéru. Pokud nechcete programy stahovat, přečtěte si další článek o online nástrojích pro návrh bytů a domů.

TIP: Užitečné aplikace si můžete nahrát i do svého mobilu/tabletu, viz náš nový článek o mobilních nástrojích pro úpravu interiéru.

pCon.Planner

pCon.Planner neuvádíme na prvním místě jen tak. Je to opravdu užitečný nástroj, který přináší profesionální funkce úplně zdarma. Umožňuje takřka vše, na co si vzpomenete a je dostupný i jako plugin do AutoCADu. Program je v češtině a na internetu existuje tuna návodů, jak si s ním poradit a vymodelovat přesně takový interiér, jaký si přejete.

Google SketchUp

Profesionální 3D nástroje jsou sice fajn a nepostradatelné, ale tak trochu limitují představivost designéra. Práce s nimi je pomalá a hodí se spíše pro finální návrh, než pro kreativní tvorbu. Google SketchUp je ale jiný a díky intuitivnímu ovládání skvěle poslouží i jako nástroj pro skicování. Práce je v něm rychlá, zásoba modelů vyčerpávající a výsledky stojí za to. Kromě interiérů se s Google SketchUp snadno navrhují i celé budovy.

Furnish 3D

Program Furnish 3D dokazuje, že když 2 dělají totéž, není to totéž – opět k designování interiéru přistupuje úplně jinak, než SketchUp a trochu odlišně, než v pCon.Planneru. Soustředí se totiž hlavně na samotný nábytek, který umožňuje upravovat do nejmenších detailů. Hodí se tedy hlavně pro detailní návrhy interiérů, zejména při využití nábytku od BoConcept, který je při modelaci využíván.

Sweet Home 3D

To nejlepší nakonec? Dost možná, hlavně pokud si potrpíte na komplexní řešení a svůj interiér si chcete také vyrenderovat, aby byl náležitě efektní. Sweet Home 3D vám totiž dovolí vytvářet kvalitní rendery (obzvláště s přídavným pluginem Advanced rendering). Do programu je možné samozřejmě stahovat nové modely z nejrůznějších webových stránek a v mnoha formátech.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4
Hlasováno: 13 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Johny
Johny

Tyto programy jsou super. Díky nim jsem si mohl jasně utřídit představu o našem domu, nakonec jsme projekt dali sice do rukou profesionálům ale za sebe tyto programy doporučuju.

29.10.14 23:05 reagovat

Podobné články

Další články

Doporučujeme

Nahoru