15 nejlepší Metro aplikací pro Windows 8

Windows 8 je tu s námi, v plné verzi, už víc než půl roku, což je doba víc než dost dlouhá na to, aby se objevily nějaké ty zajímavé aplikace pro jeho nové rozhraní Metro, respektive Modern UI. Následující výběr, podle nás, obsahuje opravdu nepostradatelné aplikace, které z funkčně osekaného systému udělají nástroj pro práci i zábavu, kterým Windows 8 chtějí být.

Práce

Teď si popíšeme pár aplikací, které by měly zvýšit produktivitu vaší práce, ať už je jakákoliv. Jde o šikovné nástroje i nepostradatelné aplikace, bez kterých dnes už nemá cenu žít (Skype, Twitter, Wikipedia).

 

Twitter

Jestliže nazveme Twitter hanlivým slovem „sociální síť“, tak se mu moc omlouváme. Nezaslouží si to, protože jde o skutečně fenomenální způsob, jak zůstat v kontaktu se zajímavými lidmi a myšlenkami a jak prezentovat to, co sami světu chcete říct. Jestliže je Twitter vaším šálkem kávy, nemůžete tuto aplikaci ignorovat.

Aplikace na stránkách Windows 8 ZDE

 

Adobe Photoshop Express

Edice Express se plnohodnotnému Photoshopu příliš nepodobá, ale naštěstí je upravena pro dotykové ovládání a stále s ní většinu základních úprav obrázků uděláte. Můžete ořezávat, otáčet, měnit jas i barevnost, odstraňovat červené oči, nebo přidávat různé filtry.

Aplikace na stránkách Windows 8 ZDE

SketchBook Express

Jde pravděpodobně o nejlepší aplikaci, kterou si můžete na Windows 8 stáhnout pro kreslení. Obsahuje spoustu štětců a nastavení, která byste možná od bezplatné aplikace nečekali.

Aplikace na stránkách Windows 8 ZDE

Google Search

Google a vyhledávání, to je stejné synonymum jako Photoshop a úprava fotek, takže tenhle program by vám rozhodně neměl v Metru chybět. Kromě běžného vyhledávání nabízí i to hlasové. Není daleko doba, kdy klávesnice opravdu potřeba nebude?

Aplikace na stránkách Windows 8 ZDE

 

TeamViewer Touch

Bez aplikace TeamViewer si mnoho lidí nedokáže svou práci ani představit. Ovládání vzdáleného počítače na vlastní ploše je někdy naprostou nezbytností, ať už jde o váš druhý počítač, nebo o stroj někoho, kdo od vás chce pomoci. Ve verzi Touch je vše samozřejmě přizpůsobeno dotykovému ovládání, ale stále můžete ovládat počítač s Windows, Macem i Linuxem.

Aplikace na stránkách Windows 8 ZDE

 

Metro Commander

Poslední aplikace, kterou bychom na Modern UI čekali, je rozhodně „zastaralý“ dvousloupcový souborový manager. Ale přesto jsme ho dostali v podobě Metro Commanderu, který je jednou z mála šancí, jak se v Modern UI dostat „pod pokličku“ přímo ke složkám, bez kterých si mnoho uživatelů nedokáže ovládání PC představit.

Aplikace na stránkách Windows 8 ZDE

Skype

Skype se stal dominantním video-komunikačním nástrojem už před akvizicí od Microsoftu. Dnes si tuto pozici udržuje a dotyková aplikace pro Modern UI samozřejmě chybět nemůže.

Aplikace na stránkách Windows 8 ZDE

 

Evernote Touch

Evernote je univerzální a multiplatformní nástroj pro vytváření poznámek. Nepostradatelná věc pro každého, kdo si něco musí, nebo chce pamatovat a připomínat. Výhodou Evernotu je, kromě samotné kvality služby, automatická synchronizace mezi všemi zařízeními, mezi kterými figurují tablety, telefony i počítače, protože všude tam se s aplikací pro Evernote setkáte. Navíc se můžete do svého profilu přihlásit i jednoduše přes web, takže své poznámky si prohlédnete i na cizím PC.

Aplikace na stránkách Windows 8 ZDE

 

Wikipedia

Existuje snad ještě nějaký uživatel internetu, který by Wikipedii nepoužíval jako zdroj relevantních a ověřených informací? Tato aplikace pro Windows 8 se snaží tento přehledný, ale nepříliš pohledný web předvést v nové podobě, která přitáhne nejen informacemi, ale i jejich prezentací.

Aplikace na stránkách Windows 8 ZDE

Zábava

Ano, téměř všechny aplikace zmíněné výše jsou také zdrojem, nebo nástrojem zábavy, ale pro ty níže to platí dvojnásob. Zmíníme pár her, nakupování, skvělé příslušenství pro Xbox i populární čtečky knih.

 

Royal Revolt

Tower defense je velký hit posledních let, ale Royal Revolt se vydalo obtížnější cestou a princip obrany převrací naruby. Tentokrát se pečlivě vybudovanou obranou budete probíjet vy, coby mladý princ, kterému oškliví příbuzní ukradli po smrti otce trůn. Samozřejmostí je spousta povedených levelů i schopnosti, které si odemykáte za zdárný průchod misemi. Vynikající je hlavně grafika, jak už to tak dnes bývá, vysoce stylizovaná do komiksova.

Aplikace na stránkách Windows 8 ZDE

eBay

Nakupování v aukcích a vzdálené cizině je pro mnohé adrenalinovým sportem, proto eBay zařazujeme do zábavních aplikací. S aplikací pro Metru budete mít své nákupy, příhozy i prodeje neustále pod kontrolou.

Aplikace na stránkách Windows 8 ZDE

 

Halo: Spartan Assault

Jediná placená aplikace v našem přehledu je po dlouhé době první Halo hrou pro PC. Hra má na metacritic velmi zajímavé skóre 76, a i když nejde o to „pravé“ Halo, zábava je to parádní. Střílejte emzáky a poznejte trochu víc z historie elitních Spartan Ops.

Cena: 140 Kč

Aplikace na stránkách Windows 8 ZDE

Xbox SmartGlass

Tablety jsou mocná zařízení, se kterými už se musí počítat i jako s konkurencí pro herní konzole. Microsoft na to však jde chytře a z tabletu se rozhodl udělat spíše rozšíření svého Xboxu, než protivníka. Záleží jen na šikovnosti vývojářů, jaké možnosti tomuto unikátnímu spojení dají. Například budoucí Battlefield by měl mít skrze tablet ovladatelný velitelský mód. Nebyl by to ale Microsoft, kdyby do aplikace neprotlačil i televizi, takže SmartGlass může z vašeho tabletu udělat i dosti drahé dálkové ovládání.

Aplikace na stránkách Windows 8 ZDE

 

NOOK

NOOK je populární platformou pro nákup a čtení elektronických knih, novin a časopisů. Nabízí přes 3 000 000 titulů, z nichž je třetina zdarma. Umožňuje i trial předplatného novin, stejně jako ukázky z knih zdarma.

Aplikace na stránkách Windows 8 ZDE

 

Kindle

Nebudeme opakovat to, co jsme psali u NOOKu, protože Kindle je to samé, jenom od Amazonu. Díky popularitě e-ink čteček stejné značky může být Kindle o to lepší volbou, protože synchronizuje obsah mezi různými zařízeními. Díky tomu si na PC čtete knížku a po cestě do práce, nebo do školy v MHD jen vytáhnete Kindle tablet, nebo čtečku a pokračujete tam, kde jste skončili.

Aplikace na stránkách Windows 8 ZDE

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Jan Stejskal
Jan Stejskal

kdo mi poradí nejlepší aplikaci pro správu úkolů a můj time managment pro windows 8 ?

30.11.13 13:38 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, sáhnout můžete po aplikaci Tasks by Telerik, Get It Done, Todo nebo Work Notes Pro. Poslední jmenovaná umožňuje i audio nahrávání úkolů.

02.12.13 09:30 reagovat

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 1. díl

869569 přečteno

Doporučujeme

Nahoru