15 nejlepších módů pro Minecraft

Minecraft a módy, to je velká láska. Nedá se sice říct, že by bez nich hra trpěla nedostatkem obsahu, nebo nezajímavým konceptem, to vůbec ne. Jenže jde o tak univerzální hru, že v určitých směrech spíše klouže po povrchu, než aby vykopala šachtu do pořádné hloubky. Od toho tu jsou naštěstí různorodé módy, které dokážou každou vlastnost hry pořádně nakopnout. Vždy však mějte na paměti, že módy nemusejí být kompatibilní jeden s druhým a že byste si před jejich instalací měli zálohovat uložené hry.

Magic Launcher

Magic Launcher dělá přesně to, co slibuje v názuv – magicky ulehčuje spouštění módů do Minecraftu. Žádné manuální pachtění s módy, žádné otravování s přepisováním souborů. Magic Launcher, ačkoliv není podporován všemi módy, je nutnou součástí pro kvalitu vaší zkušenosti s aplikováním různých módů. Budete ho potřebovat takřka vždy, když chcete zkoušet větší množství módů.

Magic Launcher stahujte ZDE

MCNostalgia

Pro instalaci některých módů budete potřebovat starší verzi Minecraftu, ať už kvůli přerušení vývoje módu, nebo kvůli zdlouhavé úpravě na nejnovější patch(e). Poslední podporovanou verzí je Minecraft 1.4.6, takže stačí získat tento launcher a poté můžete s MCNostalgia downgradovat dle libosti.

MCNostalgia stahujte ZDE

Čarovný Minecraft

Jedním z nejzajímavějších produktů české minecrafťácké komunity je modpack Čarovný Minecraft, který je vyvíjen už delší dobu a obsahuje spoustu skvělých módů, které dělají z Minecraftu mnohem divotvornější místo. Pokud vás obyčejný Minecraft už trochu nudí a nechcete se patlat s milionem různých módů, zkuste tento modpack a máte na dlouhou dobu o zábavu postaráno.

Čarovný Minecraft stahujte ZDE

Optifine

Optifine je, podle nás, mód všech módů. Ve verzi HD Light na většině PC zvyšuje framerate o 20 i více FPS. Z nehratelné hry dokáže udělat hratelnou, z pomalého načítání kusů světa zase bezproblémové vykreslování, které nenechává díry o kilometrech čtverečních, když si dovolíte urazit delší vzdálenost bez zastavení. Pokud budete chtít naopak kvalitnější grafiku, můžete využít Optifine HD Ultra.

Optifine Stahujte ZDE

Xray

Tento mód je, beze vší pochybnosti, velkým cheatem, přesto se hojně používá pro úsporu času, kterou dokáže hráčům zajistit. Jak už jeho název slibuje, jde vlastně o takový rentgen, který vám ukáže, kde jsou žíly drahých kamenů a další užitečné věci.

Xray stahujte ZDE

Hack/Mine

Výborný mód, který bychom rádi zařadili výš, ale nemůžeme, protože je příliš neaktuální. Jinak jde o opravdový klenot, který z Minecraftu udělá akční RPG z pohledu první osoby. Svět Minecraftu je s Hack Slash Mine prostě mnohem živější, obydlenější (nepřátelskými monstry) a bohatší na různé předměty. Navíc si můžete vybrat z několika ras a povolání s unikátními skilly.

Hack slash Mine stahujte ZDE

Mo' Creatures

Do Minecraftu sice nedávno přibyli koně, ale tento mód bere zvířecí populaci světa velmi vážně. Přidává snad vše, co byste si mohli přát, od mývalů, přes lišky, až po desítky dalších. Dokonce i koně můžete mít a to také v desítkách druhů včetně craftovatelného sedla a dalších vychytávek, které nejsou ani v updatu 1.6.

Mo' Creatures stahujte ZDE

Inventory Tweaks

Inventář je v Minecraftu takové nutné zlo. Nepracuje se s ním dobře, takže jsme velmi rádi, že existuje tak skvělý mód, jako je Inventory Tweaks. Ten obsahuje spoustu vychytávek, ale hlavně inteligentní automatické uspořádávání inventáře a nahrazování rozbitých předmětů novými.

Inventory Tweaks stahujte ZDE

Rei's Minimap

Stejně nepostradatelný mód jako Inventory Tweaks, tedy alespoň pokud nepatříte mezi fanoušky zbytečného bloudění po rozhlehlém světě Minecraftu. Nabízí nepřeberné možností nastavení minimapy, která v základním Minecraftu výrazně chybí. Nastavíte si cokoliv, od pozice minimapy, po zobrazovaná data (teplota, biom, povrch…) a desítky dalších věci, bez kterých už si pak hraní Minecraftu nedokážete představit.

Rei's Minimap stahujte ZDE

BuildCraft

Podle nás je Minecraft o něčem jiném, než o šílených mechanismech, které lze s jeho pomocí vytvořit, ale hodně hráčů si myslí opak. Proto existují módy jako BuildCraft, které přinášejí zcela nové možnosti, daleko za hranicí obyčejných redstone obvodů, pro automatizaci a tvorbu velkých mechanismů. BuildCraft je v tomto ohledu jedním z nejlepších módů, takže pokud vás tento typ hraní zajímá, určitě ho vyzkoušejte.

BuildCraft Minimap stahujte ZDE

Millenaire

Zdá se vám svět Minecraftu trochu mrtvý? Nám tedy ano, ale pouze do nainstalování módu Millenaire, který přidává NPC vesnice, které opravdu žijí. Rozrůstají se a vesničani se opravdu snaží, abyste jim nepřáli proměnu v zombie, což byla jediná kloudná věc, která vás mohla v originálním Minecraftu ve spojitosti s nimi pobavit.

Millenaire stahujte ZDE

Weather & Tornadoes

Počasí, další slabá stránka Minecraftu. S módem Weather and Tornadoes už to tak zlé není. Nejen tornáda dodávají celému systému na realističnosti, ale i různě silné bouře, které mohou dokonce ničit i povrch světa, tak jako ve skutečnosti.

Weather &Tornadoes stahujte ZDE

Better Breeding

Tento mód dovoluje křížení zvířat způsobem, který by se líbil různým, po dokonalých rasách bažícím, osobám. Každé zvíře má své statistiky a výběrem silných jedinců můžete dosáhnout vytvoření třeba nadprasete, nebo nadovce

Better Breeding stahujte ZDE

WizardCraft

Chybí vám v Minecraftu magie? S WizardCraftem se můžete stát kouzelníky a metat kolem sebe firebally s pomocí magických holí.

WizardCraft stahujte ZDE

Biomes O'Plenty

Variabilita prostředí je v Minecraftu řekněme dostatečná, ne však dech beroucí. S módem Biomes O´Plenty už je víc než vyčerpávající. Kromě desítek nových prostředí přináší tento mód i několik nových předmětů, nebo třeba drahokamů.

Biomes O'Plenty stahujte ZDE

The Flashlight

Tento mód přidává do hry…baterku. Až vám zase jednou dojdou uprostřed jeskyně, nebo dungeonu louče, pomůže vám baterka v bezproblémovém cestování, nebo alespoň nalezení cesty zpět na povrch, nebo kamkoliv, kde si nové louče můžete vytvořit.

The Flashlight stahujte ZDE

Herobrine

Ne, o tomto módu se vyjadřovat nebudeme, byli jsme jen donuceni prázdnýma bílýma očima, které nás navštívily ve spánku, abychom ho zde uvedli, i když je opravdu k ničemu. Kdo by proboha chtěl do hry přidávat něco tak děsivého, jako je Herobrine?

Herobrine stahujte ZDE

I do budoucna se můžeme těšit na spoustu skvělých módů, které pro Minecraft vznikají a vzniknou. Na tomto místě musíme zmínit i Aether II, pokračování unikátního módu, který si zamilovaly miliony fandů Minecraftu. Cílem módu bude opět přinést novou dimenzi plnou obsahu, který se nikde jinde nenachází.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 3.5
Hlasováno: 172 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Lukáš
Lukáš

To chci taky

14.11.19 15:38 reagovat

WarGamer
WarGamer

Hej, to to jako trvalo! Porád tu scháním nějaký módy a konečně jsou tu - díky Kubo!:) Jiinak pro všechny MC pařany - doporučuju Xray když hledáte diamanty, super vychytávka ušetří spoustu práce

09.08.13 09:35 reagovat

Doporučujeme

Nahoru