15 nejlepších pluginů pro Wordpress

Wordpress je pro mnoho tvůrců webových stránek ideálním kompromisem, který dovoluje vytvořit nejlepší stránky s ohledem na to, že pro jejich realizaci nemusíte umět vůbec nic. Základní funkcionalita Wordpressu poměrně pohodlně stačí na vytvoření zajímavých stránek, ale jeho největší síla je v nekonečném množství pluginů, které si můžete doinstalovat, opět naprosto bez potíží přes vestavěný automatický instalátor přímo ve Wordpressu. Jejich obsluha je pak náročná podle toho, co všechno plugin umí, ale opět jde o záležitost několika minut, které se vám ale mohou odvděčit přidáním nové funkce, která zásadním způsobem změní buď vaši práci na webu, nebo jeho samotný obsah, případně obojí. Podívejte se teď s námi na 15 nejlepších pluginů, které si můžete stáhnout zdarma a které vám pomohou v rozmanitých situacích.

Čtěte náš druhý článek o pluginech pro Wordpress

All In One Seo Pack

Optimalizace pro vyhledávače je důležitou součástí tvorby webů a Wordpress by si s ní měl sám poradit velmi dobře. Bohužel ale nenabízí možnosti, které se opravdu hodí, třeba tvorbu titulku, nebo popisku, který by se ve vyhledávači zobrazil (místo toho se vám zobrazí začátek příspěvku, což nemusí být vždy vypovídající a dostatečně lákavé).

All In One Seo Pack patří mezi jeden z pluginů, které to všechno napravují. Přidáte si titulek, štítky i meta popisek, takže vyhledávače i návštěvníci lépe odhalí, co jste chtěli svým příspěvkem říct a jestli vás mají navštívit.

Co se týče funkcí, tak jich mají některé „SEO packy“ určitě víc, ale tento přináší vše potřebné a nezahlcuje vás zbytečnostmi.

Index nutnosti: 90 %

Akismet

Akismet je určen pro všechny, kteří se na svém Wordpressovém webu nechtějí nechat zavalit spamem. Po získání unikátního klíče (pro osobní využití i zdarma) budou příspěvky filtrovány na externích serverech, aby očividný spam neprošel až na vaše stránky.

Index nutnosti: 100 %

NextGEN Gallery

Wordpress v základní výbavě nepřináší příliš kvalitní funkce pro správu multimédií. Pakliže chcete přidat hezkou obrázkovou galerii, která se bude chovat tak, jak od moderní galerie očekáváte (snadné listování, slideshow,…), budete potřebovat plugin a právě NextGEN Gallery je nejlepší z nich. Vytváření galerií i jejich vkládání do stránek/příspěvků je opravdu snadné a nároční uživatelé mají k dispozici zase spoustu voleb. Pozor si jen dávejte na nejnovější verzi pluginu, který má určité problémy s kompatibilitou a nemusí fungovat dokonale ve spojení s ostatními pluginy. Přesto nenajdete lepší bezplatnou galerii pro Wordpress.

Index nutnosti: 90 %

Better WP Security

Wordpress není zrovna oázou bezpečnosti před útoky, tedy alespoň ne bez tohoto pluginu, který většinu bezpečnostních děr zacelí. Zároveň nabízí scan podezřelých aktivit uživatelů i zálohování databáze.

Index nutnosti: 100 %

Captcha

Další ochrana dostupná pro váš web je typická Captcha. Když bude uživatel provádět nějaké úkony, jako registrovat se, obnovit heslo, nebo komentovat příspěvky, bude muset opsat kód, který dělá spam botům velké potíže rozlousknout.

Index nutnosti: 30 %

Google XML Sitemaps

Sitemapy jsou vlastně seznamem všech stránek, které se na vašem webů objevují a se kterými mají vyhledávače počítat. Díky tomuto pluginu Velkému bratrovi doslova svůj seznam vnutíte a ten pak nemá na výběr, než všechny vaše stránky brát na zřetel a to i s ohledem na strukturu webu, takže se nestane, že by automatickým robotům nějaký obsah unikl, což by se mohlo podepsat třeba na horší pozici při vyhledávání. A jak to funguje? Tento plugin dá ihned o vašich nových příspěvcích a stránkách vědět všem velkým světovým vyhledávačům a to automaticky.

Index nutnosti: 100 %

Contact Form

Kontaktní formulář je vhodný, když chcete se svými návštěvníky komunikovat neveřejně. Můžete si nechat zasílat oslavné zprávy, nebo třeba objednávky, to už je na vás. Contact Form vám pomůže formuláře vytvářet a vkládat je do stránek. Contact Form zvládá i přidávání příloh.

Index nutnosti: 60 %

WPtouch

Dotyková mobilní zařízení začínají pomalu ale jistě fušovat do řemesla i velkým počítačům. Ne, s WPtouch nemůžete tvořit web přes mobil, ale po nainstalování tohoto pluginu bude vaše stránka přizpůsobena pro dotykové ovládání. To znamená hlavně zcela jiný layout. Skvělé je, že na mobilech a tabletech jde mezi oběma verzemi volně přepínat a že by plugin neměl nijak zatěžovat vaše stránky.

Index nutnosti: 50 % a roste

Google Analytics for WordPress

Poznejte své návštěvníky díky Google Analytics, službě, která vám dá nejpodrobnější informace. Zjistíte tak, kolik k vám přišlo lidí, jak se k vám dostali, jak dlouho na vaší stránce pobyli, odkud jsou a mnoho dalšího. Díky tomuto pluginu si snadno, bez manuálního vkládání měřících kódů, propojíte svůj wordpress web se svým Google Analytics účtem.

Index nutnosti: 70 %

WP-Optimize

Optimalizace Wordpressu je s WP-Optimize velmi snadná. Tento plugin pročistí vaši databázi od starých verzí příspěvků, které jsou jinak automaticky ukládány. Stejně tak zvládá automatické mazání spamů a další věci, které pomohou zachovat váš web v tom kondici.

Index nutnosti: 90 %

WassUp

Nechce se vám přihlašovat do Google Analytics a raději byste měli všechna data o návštěvnosti a chování návštěvníků hezky po ruce přímo v administraci Wordpressu? Pak se nebojte vyzkoušet Wassup, který Google Analytics spolehlivě nahradí. Jen si musíte dávat pozor, aby vám WassUp se svým vyčerpávajícím zdrojem dat nezahltil databázi. V takovém případě plugin nabízí několik voleb, aby k tomu nedošlo, třeba upozornění při dosažení určité velikosti, nebo možnost staré záznamy smazat.

Index nutnosti: 70 %

WordPress Backup To Dropbox

Zálohování by mělo být samozřejmostí, nejlépe automatizovanou. Tento plugin spojuje příjemné s užitečným, kdy po vás nechce nic, než účet na Dropboxu, do kterého bude vaši stránku zálohovat a to se vším všudy, automaticky ve zvolený čas, den a v libovolné frekvenci. Nemusíte se tak už bát, že by vám nějaká nepříjemnost mohla web nenávratně zničit.

Index nutnosti: 100 %

Simple Facebook Connect

Chcete, aby si vaši stránku oblíbilo co nejvíc uživatelů? Pak se bez sociálních sítí už neobejdete. Simple Facebook Connect nabízí asi vše, co byste od podobného pluginu mohli chtít. Přihlašování přes facebook, sdílení přes facebook, lajkování, ale i widget do sidebaru, který zobrazuje fanoušky vaší stránky na facebooku, kterou máte na svůj web napojenou. Kromě toho zvládá i automatické (tedy nám to automatické nepřijde, vždy je třeba kliknout, ale možná je dobře, že tato volba zůstala na adminovi webu) publikování příspěvků a stránek na facebookové stránce, takže přímo z administrace po publikaci článku můžete jedním kliknutím obohatit i svůj facebook.

Index nutnosti: 80 % a roste

TinyMCE Advanced

Připadá vám textový editor příspěvků a stránek ve Wordpressu příliš omezený? Nám ano, takže TinyMCE Advanced považujeme za velmi užitečný plugin. Rozšiřuje možnosti nebývalým způsobem, takže si konečně můžete s textem (html, css,...) dělat, co se vám zlíbí.

Index nutnosti: 60 %

SlideDeck 2

Slidery rozhodně nejsou esenciální složkou většiny webů, ale jsou TAK populární, že si kvůli nim dost možná zkusíte obsah svého webu nějak napasovat, aby se k němu slidery daly použít. Se SlideDeck 2 máte obrovskou škálu možností, jak a které obrázky a další multimédia ve sliderech zobrazovat. Můžou to být třeba videa z Youtube, nebo obrázky z Flickeru a Pinterest a mnoha dalších zdrojů.

Index nutnosti: 20 %

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Nahoru