Nejlepší pluginy pro Wordpress podruhé

Univerzální platforma pro vytváření a spravování webových stránek představuje nejsnadnější cestu k vytvoření internetové prezentace podle vašich představ. Pokud už jste se s Wordpressem setkali, tak asi tušíte, že do něj můžete nacpat nové funkce velmi snadno pomocí pluginů od nejrůznějších šikovných lidí. V prvním článku jsme se podívali na ty zcela základní, jako je spamový filtr, hezká galerie, propojení s Google Analytics a podobně. Dnes v tom budeme pokračovat!

WP Super Cache

Tenhle plugin zajistí, že většina návštěvníků vaší stránky dostane naservírovanou statickou html page, což v důsledku může znatelně zrychlit fungování stránky, obzvlášť při vysokém počtu návštěvníků a na slabších serverech.

Wordpress SEO by Yoast

Klasický ale skvěle provedený SEO plugin pro Wordpress. Dovoluje vám nastavit obecné fungování stránky s ohledem na klíčová slova, titulky a další možnosti ovlivňující vaši pozici ve vyhledávačích, ale také konkrétní údaje podrobně pod každým příspěvkem. Titulky, meta popisky, klíčová slova a náhled příspěvku ve výsledcích vyhledávání jsou asi těmi nejdůležitějšími funkcemi tohoto šikovného pluginu.

Share Buttons by AddToAny

Sdílení na sociálních sítí může každý příspěvek s virálním potenciálem rozšířit mezi mnohonásobně více lidí, než by se vám mohlo třeba podařit přes klasické vyhledávání. Tlačítka na sdílení už dnes běžně najdete na většině stránek a to u každého relevantního příspěvku. Tenhle plugin poskytuje "vše v jednom", nejen haldu nastavení pro umístění a vzhled buttonů, ale také příkladnou podporu sociálních sítí, od Facebooku, přes Reddit až po služby, o kterých jste nejspíš nikdy neslyšeli.

Google Analytics Dashboard

Co si budeme povídat, pokud nepotřebujete úplnou sestavu funkcí Google Analytics, tak je trochu nepraktické mít údaje o návštěvnosti a chování návštěvníků v separátní aplikaci. Díky tomuto pluginu se k těm nejdůležitějším údajům dostanete přímo z administrace svého Wordpress webu.

Advanced Custom Fields

Teď něco pro náročnější uživatele. Uživatelská pole jsou vynikajícím způsobem, jak udělat z Wordpressu zase o něco plnohodnotnější CMS. Jsou běžnou součástí Wordpressu. Ale s tímto pluginem máte k dispozici dvacítku typů těchto uživatelských polí, od textu, přes interaktivní Google Maps, až po uploadování souborů.

Page Builder by SiteOrigin

Zřejmě nejmocnější plugin pro Wordpress, tedy alespoň co se úprav layoutu vašich stránek týká. Umožňuje vám poskládat si rozložení stránky přesně takové, jaké si přejete, s využitím všech widgetů i šablon, které si do Wordpressu chcete nahrát. Jde o ultimátní řešení, kterému ale nechybí ani uživatelská přívětivost - vše je zde totálně názorné a přehledné, provedené změny uvidíte ihned, ještě než je uložíte, a editovat prvky je extrémně snadné díky tomu, že na ně stačí kliknout a jejich editace se otevře - nebudete tedy tápat, co ta která volba znamená a co ovlivňuje.

Wordfense Security

Wordpress, respektive weby na něm postavené, nemají pověst zrovna nenapadnutelných a neinfikovatelných stránek. Wordfense je jedním z pluginů, které se s tím snaží něco dělat. Po nainstalování důkladně oskenuje data na vašem webu, která porovnává s oficiálními údaji o Wordpressu, aby zjistil rozdíly a odhalil infekci. I přes svou velmi dobrou pověst a skvělá hodnocení je tento bezpečnostní plugin zdarma.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru