Čištění dotykového displeje

Dotykové displeje jsou neuvěřitelně nepraktické – snadno se rozbijí, žerou enormní množství elektrické energie a hlavně se šíleně upatlávají. V momentě, kdy na displej poprvé šáhnete, je už zralý na vyčištění, ale většina uživatelů si už naštěstí stihla vybudovat určitou míru tolerance k mastným šmouhám, které při pohledu zepředu a při rozsvíceném displeji nejsou moc vidět. Přesto je občas dobré displej smarthonu, tabletu, nebo třeba dotykového notebooku všech nečistot zbavit. Jak na to?

Svou pozornost byste měli věnovat hlavně mikroutěrkám, které díky svým vlastnostem skvěle čistí a nepoškrábou dotyková skla mobilních telefonů a tabletů. Většinou nebudete potřebovat ani žádný tekutý čisticí prostředek, bohatě postačí pečlivé „vydrhnutí“ displeje jemným hadříkem z mikrovlákna. Pokud je displej za hranicí této snadné záchrany, nebo je vůči kouzlům mikroutěrky z nějakého důvodu imunní, budete muset sáhnout po chemii.

Tekutiny nikdy přímo

Doporučit můžeme hlavně čističe na monitory a displeje, vybírejte ty nejen funkční, ale i dostatečně ohleduplné, žádnou agresivní chemii. Pokud si koupíte třeba čtvrtlitrový přípravek s rozprašovačem, nejspíše vám vydrží několik let, a to i když ho použijete i na čištění obrazovky televize nebo PC monitoru. Nemusíte se navíc o nic starat.

Pokud si ale vyberete čištění pomocí čehokoliv tekutého, vyvarujte se aplikování přímo na displej. Přípravek nastříkejte na hadřík z mikrovlákna (ale jen na část, ať to pak máte čím vysušit) a až takto rozetřete po displeji – hadřík by neměl být nacucaný, spíše trochu vlhký. Záleží na vás, jestli si troufáte čistit displej se zapnutým telefonem/tabletem, teoreticky by se nic stát nemělo, pro jistotu ale vypnutí neuškodí. Po umytí displeje ho vysušte, opět hadříkem z mikrovlákna.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Značky

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 1. díl

869569 přečteno

Doporučujeme

Nahoru