DIY tipy na Vánoce

Do it yourself, aneb udělej si sám, už od školky víme, že takové dárky potěší nejvíce, protože jsou od srdce a člověk si s nimi dal práci. Až obdivuhodně a překvapivě tento názor v lidech přetrvává i ve věku, kdy už mají vlastní peníze a mohou obdarovávat koupenými dárky – síla vlastnoručně vytvořeného prezentu neupadá. Ano, někteří lidé je preferují i kvůli tomu, že jim ušetří peníze, ale zpravidla je DIY dárek vnímán jako něco speciálního. V následujícím článku vám dáme pár tipů na levné originální dárky, u kterých obdarovaný ocení i vaší investici kreativní energie.

Meme

Už řadu let nehledáme dárky k Vánocům jen pod stromečkem. Stejně nás dokážou potěšit i elektronické dárky, hlavně pokud jim autor věnuje svůj čas (okopírované rádoby vtipné básničky hromadně rozeslané do všech koutů se nepočítají) a mozkovou kapacitu, což prokazuje, že mu na obdarovaném záleží. Moderním a vtipným způsobem může být vytvoření meme – obrázku s textem, který je nějakým způsobem absurdní, trefný, dvojsmyslný a hlavně vytváří v kombinaci s obrázkem unikátní situaci. Meme si můžete snadno vytvořit na internetu, chce to ale nápad!

Vzkaz v lahvi

Vzkaz v lahvi pro jedenadvacáté století samozřejmě nemůže být psaný na papír. Chce to něco multimediálního a neotřelého. Co takhle kvalitní flashka přilepená zevnitř k víčku lahve s tím, že do paměti nahrajete fotky, videa či hudbu - prostě obecně obsah, který obdarovaného vezme za srdce? Etikety z lahve dolů, ale to je snad samozřejmé…

Korkové obrázky

Korek je sám o sobě trochu old-schoolový materiál, jeho použití pro geekovské obrázky je pak trefa do retro vkusu nejednoho milovníka starých dobrých herních časů. Inspirovat se můžete třeba tímto korkovým pac-manem.

Palety letí

Blížíme se k závěru, a tak trochu přitvrdíme. Palety v posledních letech plní funkci materiálu pro tvorbu fantastických a zároveň levných kusů nábytku a dalších věcí. Z povahy věci doporučujeme DIY dárek z palet pouze opravdu šikovným lidem, kterým není práce s dřevem cizí. Stůl, postel, polička, ale i kuchyňská linka, venkovní posezení…z palet se dá, s trochou šikovnosti, levně vytvořit opravdu široká škála hodnotných darů – navíc si o vás nikdo nebude myslet, že jste škudlil a socka, protože palety jsou cool a v módě i u majetnějších příznivců neotřelého designu.

Tabule kam se podíváš – i magnetická

Tabule a kovové povrchy přitahující magnety nikdy nevyjdou z módy, jen jejich forma se trochu změnila. Dnes si totiž nemusíte kupovat celé tabule, stačí tabulová barva, kterou přetřete (podle typu) téměř jakýkoliv povrch. Ten pak funguje jako skutečná tabule – píšete/kreslíte na něj křídou a mokrým hadrem ho zase očistíte. A vězte, že taková „pitominka“ nepotěší jen děti. Samozřejmě doporučujeme nedávat plechovku s barvou, ale rovnou něco natřít a odpovídajícím způsobem tuto plochu personalizovat – nápisem, magnetky…

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru