Dočkáme se přepracované strategie Warcraft 3 s podtitulem Reforged

Žijeme v době, kdy se dějí herní zázraky a starší kousky se předělávají do současně hratelné podoby. Nedávno jsme se dočkali remasterované verze Age of Empires: Definitive Edition, potěšil nás i Crash Bandicoot N. Sane Trilogy a v blízké budoucnosti očekáváme návrat legendární akční adventury MediEvil. Rozhýbal se i Blizzard a po předělávce StarCraftu oznámil na Blizzconu 2018 práci na vylepšení hry Warcraft 3 s přívlastkem Reforged, kterou si vychutnáme až v 4K rozlišení. Oblíbená RTS je šestnáct let stará, přesto ji hrává poměrně velký počet hráčů a rozhodně se o ní nedá tvrdit, že je mrtvá. Právě aktivní komunita drží stráž nad životem W3, průlomovou hrou od Blizzardu, která změnila žánr a definovala celý Warcraft svět.

Remaster Warcraft 3: Reforged není oznámen jen tak náhodou. Vnímavým hráčům neuniklo několik patchů za poslední rok, které měly za úkol připravit hru na změnu grafickou, příběhovou i hratelnostní. Samotný příběh Warcraft univerza se postupem času posunul mílovými kroky dopředu, což si dobře uvědomují i ​​vývojáři hry a mozky stojící za postavami a jejich osudy. Proto je nutné pozměnit některé hlavní dějové linky a dát určitým postavám více prostoru, než tomu bylo v minulosti.

Juggernaut

Zaměstnanci Blizzardu Brian Souza a Pete Stillwell se vyjádřili následovně: "Hráči vlastnící originální hru Warcraft 3 budou moci hrát proti těm, kteří si zakoupili Warcraft 3: Reforged a naopak." Kompatibilita se týká map i obsahu vytvořeného hráči. Podle Stillwella budou "dvě verze hry pod jedním klientem pro dosažení kompatibility". Cílem je vytvořit hru perfektně vybalancovanou a nabízející co nejlepší herní možnosti. Změny se dotknou postav, celých jednotek, budov i mapek. Kompletně předělané modely postav budou detailnější, mnohem hezčí a navíc si hráči mohou určit pohlaví všech hrdinů. Nebudou chybět ani skiny na vylepšení vzhledu. No a co by to byl za W3, kdyby si hráči nemohli vytvořit vlastní mapy a herní módy v editoru, že? Právě editor je nejmocnějším nástrojem ve hře, který umožnil vznik legendárních map a tentokrát bude ještě lepší.

Warcraft 3: Reforged už má spuštěnou i oficiální stránku a k dispozici je i možnost předčasných objednávek různých edic - Standardní verze stojí 30 dolarů, edice Spoils of War (přidány kosmetické bonusy) je za 40 dolarů.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 4 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru