FIFA 21 návod: Jak hrát na PC s PS4 ovládačem + konfigurace?

Herní série FIFA je jednou z těch nejhranějších soutěžních PC a konzolových sportovních her a každoročně přichází s novým vydáním pro nadcházející sezónu. Celá hra je momentálně postavena na online soutěžních zápasech v rámci FUT módu. Každý rok s sebou FIFA ale zatím přináší stejné problémy, pokud jde o kompatibilitu ovladačů. I přesto, že jsou oficiálně gamepady od SONY kompatibilní s počítačem, FIFA 21 (a všechny starší vydání) to oficiálně nepodporují. Problém se ale dá vyřešit, například zapojením ovladače určeného přímo pro PC. Pokud si ale chcete spárovat svůj PS4 ovladač s PC, můžete, je to poměrně jednoduché. Jak na to? Pojďme na to.

Základ řešení se skrývá v emulátoru, programu, který z vašeho PS4 ovladače udělá zařízení, které i FIFA rozpozná a všechna tlačítka si nastavíte podle potřeby tak, jak se vám hraje nejlépe. Toto řešení využijete v případě, že jste starý konzolový hráč a z nějakých důvodů přecházíte na PC, kde si chcete užívat oblíbený online fotbal na svém ovladači z PlayStation 4.

Emulátor x360ce se snadno používá a na oficiální stránce najdete podrobný návod, jak ho zprovoznit. Ujistěte se, že z oficiální stránky stáhnete x64 verzi, protože i FIFA 20 a 21 běží na verzi x64. Po stažení najděte odkaz na spuštění a přesuňte jej do složky, kde máte uloženou hru FIFA 21. Nemůžete složku najít? Použijte vyhledávání Windows vyhledávání.

Emulátor x360ce ke stažení zdarma

Program spusťte jako ADMINISTRÁTOR - kliknutí pravým tlačítkem myši na odkaz programu a následné vyjmutí možnosti "spustit jako administrátor". Zobrazí se chyba, kterou odstraníte zřízením .dll souboru. Následně vyberte možnost konfigurace podle internetu a měla by se vám zobrazit obrazovka, na které uvidíte rozestavení všech tlačítek na gamepadu. Vyzkoušejte, zda vám vyhovují, zda reagují správně nebo si je nastavte ručně. Dále stačí uložit a zavřít aplikaci.

Je tu ještě jeden poslední krok, aby vše šlo tak, jak má. Položku xinput1_3.dll musíte přejmenovat na xinput1_4.dll. Hotovo. Pokud se objeví problémy, neváhejte mně kontaktovat přímo pod článkem, podíváme se na věc společně. Budu se vám věnovat jakmile to bude možné, resp. dohraju zápas. :)

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 6 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru