FIFA 23: Jakých nových ikon se dočkáme?

Do sportovní série FIFA her každý rok přibývají nové Ikony - hráči, kteří zavěsili kopačky na hřebík a během své kariéry se staly legendami. Výjimkou nebude ani FIFA 23, která představí několik nových hráčů a jejich kartiček, resp. Ikon.

Fotbalové Ikony jsou ve hře FIFA vázány na nejpopulárnější obline mód Ultimate Team. Jedná se o ty nejlepší z nejlepších, legendy sportu a právě FIFA 23 by mohla mít až přes 100 Ikon přímo ve hře. Každý z hráčů označený jako Ikona má k dispozici 4 karty, přičemž každá z nich se váže na jiné časové období, kdy fotbalista opravdu hrál.

Ve FIFA Ultimate Team módu musí hráči při skládání vlastního týmu dodržovat striktní pravidla, pokud jde o běžné a stále hrající fotbalisty. U Ikon to ale neplatí a lze je libovolně zařadit do sestavy a to dokonce na jakoukoli pozici. To, jak potom tým hraje na hřišti, ovlivňuje chemie mezi jednotlivými hráči. U Ikon to ale opět tak docela neplatí, protože po zařazení do mančaftu mají vždy "chemistry" nejníže na čísle 5 z 10 v případě, že hrají na pozici, kde se vyskytovaly i opravdu. To znamená, že jsou výborní na místech, kde hráli opravdu, ale poradí si i na jiných postech.

Společnost EA i letos přidá do hry FIFA 23 nové Ikony, které se tak zařadí k těm zaběhnutým. Výhodou je, že existovalo množství skvělých fotbalistů, kteří stále nejsou zařazeni v Ikonách FIFA. Nevýhodou zase, že na každý rok připadá jen omezený počet míst, která se mohou Ikonami zaplnit. Jedná se o nový obsah a jak všechno, tak i toto EA hráčům dávkuje postupně rok co rok. A i když zatím nemáme oficiálně potvrzenou ani jednu novou Ikonu, několik hráčů přece jen sedí do vzorce tohoto nadcházejícího ročníku.

Uniklé informace o FIFA 23 Ikonách

Začněme porovnáním mobilní verze hry a té PC a konzolové. Na každé verzi pracuje jiný tým vývojářů, takže se v mnohém liší, ale zároveň se v hlavních částech také podobají. Jak mobilní FIFA Online 4, tak FIFA 22 disponují stejnými licencemi na hráče i kluby, což platí io Ikonách.

Zároveň je mobilní FIFA vždy o něco napřed, pokud jde o aktualizace soupisek a přidávání nových hráčů. Týká se to i Ikon, které zatím pro FIFA 23 nebyly potvrzeny, ale ve FIFA Online 4 už byli během uplynulých měsíců přidáni až 9 noví hráči zařazeni pod Ikony.

Je tak velmi pravděpodobné, že několik z nich (ne-li všechny) bude přidáno i do nejnovější FIFA verze. Známý insider DonkTrading, který pravidelně přináší řadu novinek ze světa online fotbalu dříve, než je oficiálně oznámí, i tentokrát vyšel na povrch se seznamem Ikon, které pravděpodobně uvidíme.

Zajímavostí je, že FIFA 22 dostala jen minimum nových těchto hráčů, protože uvedla novinku v podobě Hrdinů (Heroes). Na základě Ikon z mobilních verzí her let 2021 a 2022 tak můžeme usuzovat, že se ve FIFA 23 objeví někteří z těchto hráčů: Gabriel Batistuta, Lucio, Ji Sung Park, Jaap Stam, Cha Bum-kun, Diego Forlan, Wesley Sneidjer.

Potenciální Ikony ve FIFA 23

Mnoho skvělých hráčů ukončilo kariéru v sezóně 21/22 iv té aktuální, kteří si postupně jistě vyslouží místo mezi Ikonami. Mezi těmi, u kterých se bude status Ikony určitě zohledňovat, patří například Sergio Aguero, Jermaine Defoe, Carlos Tevez, Laurent Koscielny, Aleksandar Kolarov, Javi Garcia, Bruno Alves.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 3
Hlasováno: 2 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru