Fortnite přináší nové možnosti sprintování. Dá vám skvělou výhodu

Oblíbená battle-royale hra Fortnite přichází s novou možností, jak využívat sprintu. Jedná se o změnu související s příchodem Kapitoly 3 v aktuálně 2. sezóně. Nový způsob rychlého běhu nese prostý název taktický sprint a díky němu mohou hráči po mapě pobíhat ještě efektivněji a rychleji.

Zároveň s tím přichází další novinka, která výrazně ovlivní hru jako takovou a je jí automatické zvýšení rychlosti klasického sprintu/běhu. Ta platí pro všechny stejně a hráči si tak musí zvyknout na ještě vyšší tempo hry.

S taktickým sprintem se ale velká část gameplayu mění, protože během něho nebudou moci hráči střílet, čímž se stávají mnohem zranitelnějšími. Na druhé straně mohou pomocí tohoto sprintu rozrazit například dveře a překvapit nic netušící oběť. Jakmile se s ním hráči naučí pracovat, mají o výhodu navíc, která jim pomůže ve všech týdenních challengech, tak v online multiplayeru. S novou Kapitolou totiž přišla i nová Fortnite mapa, která je sice stále čerstvá, ale už se objevují náznaky od hráčů, že by mohla být uzpůsobena právě na hru s taktickým sprintem.

Jak použít taktický sprint ve Fortnite?

Taktický sprint přeměňuje Fortnite stále více na zábavný parkurový simulátor, a tak je dobré vědět, jak jej využívat. Výchozí možností, jak sprintovat je stisk levého Shiftu. Jakmile tak hráči učiní, objeví se nad jejich životem další kolonka se staminou/výdrží. Ta se pochopitelně vyprazdňuje, pokud hráč sprintuje a dobije se až po chvíli. Není tak možné po celou dobu sprintovat, ale je zapotřebí si takticky rozdělit síly na celý souboj.

Doplňování této energie, aby mohli hráči takticky sprintovat, lze ovlivnit skluzy. Energie se začne doplňovat v momentě, kdy hráči vyjdou ze skluzu a začnou normálně utíkat. Samozřejmě, není třeba čekat až do úplného naplnění energie a sprintovat lze kdykoli doplnit alespoň část stamina baru.

V nastaveních se ale dá změnit, jestli budou hráči využívat klávesu Levý Shift, nebo si ji přestaví na jinou. Vše závisí na preferencích a rozložení dalších kláves.

Možnosti využití taktického sprintu

Hráči postupně přijdou na mnoho způsobů, jak nejefektivněji využít taktický sprint. Ve Fortnite je díky němu možné už nyní například zkombinovat sprint s výskokem, aby postava dosáhla na předměty, na které by jinak nedosáhla. Získaná rychlost s výskokem navíc umožňuje vyskočit ještě výše a například zaujmout lepší postavení než soupeř – high ground.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 3
Hlasováno: 2 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Doporučujeme

Nahoru