Fotky Google s novou funkcí. Jak odstranit objekty z fotografií?

Společnost Google přichází se skvělými nástroji pro úpravu fotografií. Největší pozornost vzbuzuje „kouzelný zmizík“, díky kterému si z fotografií odstraníte nežádoucí objekty z pozadí. Funkce je dostupná v aplikaci Google Fotky pro předplatitele služby Google One.

Mazání rušivých objektů ze pořízených fotografií je funkce, která mnohým uživatelům chytrých telefonů chybí. Pokud si chtějí vylepšit fotky z dovolené či rodinné oslavy, často musí sáhnout po různých aplikacích zaměřených na editování Google, ale přichází s řešením, jak tuto funkci získat tak nějak přirozeně.

Dnes už si obrovské množství uživatelů platí cloudovou službu Google One, která mimo jiné rozšiřuje úložný prostor pro e-mail i fotografie. A právě předplatitelé mají nyní možnost vymazat z fotek objekty, které jim kazí záběr. Google fotky tak kromě skvělých koláží či vzpomínek přinášejí další skvělou funkci. Informace přišla předplatitelům na email.

Tato „guma na objekty“, jak se nástroj zvykne označovat, je již déle k dispozici pro majitele telefonů Samsung Galaxy. Pochopitelně je ale vázána na značku chytrého telefonu a kouzelný zmizík ji v tomto ohledu poráží. Dostupný je totiž pro všechny majitele telefonů s operačním systémem Android i iOS, kteří si předplácejí službu Google One.

Jaké novinky přibyly ve Fotkách Google?

Tou nejzásadnější je bezpochyby kouzelný zmizík pro odstranění nežádoucích objektů z vašich fotek. Ten navíc nabízí i další skvělý nástroj, se kterým si jednoduše rušivé objekty zamaskujete tak, aby lépe splynuly s prostředím. Chcete-li zachovat autenticitu fotky co nejvíce, ale přece jen ji chcete o něco vylepšit, Maskování vás potěší. Oba nástroje jsme odzkoušeli a v mobilních aplikacích podle nás nemají konkurenci v kvalitě ani dostupnosti.

Další funkce HDR vám pomůže vylepšit jas a kontrast nejen fotek, ale také videí. Novinky se dotkly také nových stylů v editoru koláží, nechybí rozmazání portrétu a přidání světla, možnost zvýraznit fotografii jednou barvou nebo změna návrhu oblohy.

Návod na retušování fotografie v Google Fotkách

1. Prvním krokem je aktualizování aplikace Fotky Google na nejnovější verzi. Tu stáhnete z obchodu Google Play.

2. Otevřete aplikaci Fotky Google a vyberte si fotografii, ze které chcete rušivý objekt odstranit.

3. Zvolte možnost „Upravit“ a ve spodní liště přejděte na „Nástroje“. V možnostech se objeví položka „kouzelný zmizík“, na kterou kliknete.

4. Otevře se fotografie, na které můžete začít „kouzlit“. Pohybem prstu přibližně obkreslíte objekt, který chcete odstranit a po chvilce se fotka vyretušuje. Po objektu nezůstane ani stopy a místo splyne s okolím.

5. Pokud jste s výsledkem spokojen, vše potvrďte a fotografii si uložte.

Odstranění objektu z fotky ve fotkách Google má své limity stejně jako každý jiný automatický nástroj pro retušování fotek. Největší výhodou kouzelného zmizíku je bezpochyby intuitivnost a jednoduchost používání, kdy si fotky upravíte takzvaně „za běhu“. S kvalitou odstranění například elektrického vedení, sloupů, stromů či vlajek jsme víc než spokojeni.

Stejně tak si poradí s celými postavami. V zásadě platí pravidlo co nejjednoduššího pozadí – pokud je pozadí převážně monotónní, zásah do fotky ani nepoznáte. Naopak, pokud je pozadí příliš specifické a vícebarevné, bude to chtít o něco více úsilí, abyste dosáhli požadovaného výsledku.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 3 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 2. díl

452359 přečteno

Doporučujeme

Nahoru