Google jede na vlně Star Wars: Síla se probouzí

Na reklamu jsou v Googlu přeborníci, ostatně je taky tím, co firmu dostalo mezi největší technologické společnosti na světě. Jednu z nejlepších reklam připravil Google pro nadcházející disneyovku (v širším pojetí to není nepravdivé označení…) Star Wars: Síla se probouzí. Jde sice hlavně o akci mířenou na nadšence, kteří na film stejně půjdou do kina (o půlnoci za Stormtroopera), ale také jde o skvělou virální reklamu. Stačí zajít na stránku google.cz/starwars a přidat se na světlou nebo temnou stranu síly.

Pak jen sledujte, co se to s vaším Googlem stalo. Na Youtube se ovládání hlasitosti změní ve světelný meč – samozřejmě buď modrý, nebo červený podle vaší ideologické příslušnosti. Na mapách se místo běžného žlutého panáčka objeví třeba Stormtrooper. A co takový Gmail? Ten vám nabídne tematické wallpapery, což udělá i prohlížeč Chrome po tom, co si v něm aktivujete korespondující plugin – to ovšem moc nedoporučujeme, protože každá nová prázdná záložka bude opravdu prázdná, takže i bez googlího vyhledávání, které by alespoň nám rozhodně chybělo – snímky z filmu ve vysokém rozlišení jsou sice parádní, ale důmyslnější (funkci nerušící) implementace by neškodila.

Promění se ale i další služby od Googlu a třeba do Kalendáře se vám zapíšou upomínky související se startem sedmé epizody Star Wars v kinech. Pokud vás příslušnost k temné nebo světlé straně omrzí, změnit ji můžete na stejné adrese. Tamtéž můžete tuhle cool reklamu i vypnout tím, že se vrátíte k neutralitě (tedy k vašemu vlastnímu nastavení).

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Značky

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru