Google jede na vlně Star Wars: Síla se probouzí

Na reklamu jsou v Googlu přeborníci, ostatně je taky tím, co firmu dostalo mezi největší technologické společnosti na světě. Jednu z nejlepších reklam připravil Google pro nadcházející disneyovku (v širším pojetí to není nepravdivé označení…) Star Wars: Síla se probouzí. Jde sice hlavně o akci mířenou na nadšence, kteří na film stejně půjdou do kina (o půlnoci za Stormtroopera), ale také jde o skvělou virální reklamu. Stačí zajít na stránku google.cz/starwars a přidat se na světlou nebo temnou stranu síly.

Pak jen sledujte, co se to s vaším Googlem stalo. Na Youtube se ovládání hlasitosti změní ve světelný meč – samozřejmě buď modrý, nebo červený podle vaší ideologické příslušnosti. Na mapách se místo běžného žlutého panáčka objeví třeba Stormtrooper. A co takový Gmail? Ten vám nabídne tematické wallpapery, což udělá i prohlížeč Chrome po tom, co si v něm aktivujete korespondující plugin – to ovšem moc nedoporučujeme, protože každá nová prázdná záložka bude opravdu prázdná, takže i bez googlího vyhledávání, které by alespoň nám rozhodně chybělo – snímky z filmu ve vysokém rozlišení jsou sice parádní, ale důmyslnější (funkci nerušící) implementace by neškodila.

Promění se ale i další služby od Googlu a třeba do Kalendáře se vám zapíšou upomínky související se startem sedmé epizody Star Wars v kinech. Pokud vás příslušnost k temné nebo světlé straně omrzí, změnit ji můžete na stejné adrese. Tamtéž můžete tuhle cool reklamu i vypnout tím, že se vrátíte k neutralitě (tedy k vašemu vlastnímu nastavení).

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Značky

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 3. díl

219813 přečteno

Pixwords nápověda 1. díl

851843 přečteno

Doporučujeme

Nahoru