Jak nainstalovat obchod Google Play na nová zařízení Huawei a Honor?

Nejnovější telefony značek Huawei a Honor už nemohou mít předinstalované Google aplikace. Jde o modely Huawei mate 30 Pro, Honor 9X Pro a další, které v sobě nemají obchod Google Play. Zároveň s tím se ale objevil způsob, jak si tyto aplikace do telefonu opatřit. Upozorním jen, že jde o neoficiální, ale zato fungující řešení.

Kvůli tomu, že značky telefonů Huawei a Honor neposkytují podporu Google Mobile Services (GMS), si mnoho lidí raději zvolilo jinou alternativu při koupi nového zařízení. Je několik způsobů, jak si do mobilu stáhnout tyto aplikace, ale v článku se zaměříme pouze na obchod Google Play. Sám Google doporučuje neinstalovat takového aplikace z neověřených zdrojů, protože neprošly jejich kontrolou. Navíc se může stát, že se budou chovat časem nespolehlivě a nebude je možné aktualizovat.

Pokud přesto toužíte po obchodě Google Play, pokračujte ve čtení dále. Instalaci proveďte na vlastní riziko a doporučuji před tím zálohovat soubory.

Jak získám Google Play Store na svůj Huawei/Honor telefon?

Prvním a hlavním krokem je získání aplikace s názvem Chat Partner. K dispozici je pouze jako neoficiální vydání (APK) na této stránce. Po stažení a instalaci aplikaci otevřete. Následně zvolte možnost "Detect device", která vaše zařízení najde a otevře se vám nové menu. Následně dojde k naskenování vašeho mobilního zařízení za účelem zjištění, zda se v něm nenacházejí žádné Google aplikace. Zvolíte "Repair now" a následně "Activate". Po těchto dvou krocích se Google Play Store do mobilního zařízení nainstaluje.

V některých případech je nutné restartovat zařízení. Pokud vám aplikace nebude fungovat napoprvé, zkuste znovu. Jakmile bude vše v pořádku, můžete se přihlásit ke svému účtu a pohodlně stahovat další aplikace. Samozřejmostí bude i jejich aktualizace v průběhu času. Import vámi zvolených aplikací pak už bude hračkou. Toto řešení může být k dispozici roky, ale také ho mohou odstranit během pár dní či měsíců. Zatím ale jde všechno v pořádku. Jen zopakuji, že postup proveďte na vlastní riziko.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 26 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 1. díl

868388 přečteno

Doporučujeme

Nahoru